Svédország–Dánia 3-0

 

Első mérkőzésén sima győzelmet aratott a címvédő a dánok fölött. Mikael Backlund duplázott az első harmadban.

A kapuban a svéd másodosztályú Karlskronában légióskodó Galbraith kezdett a dánoknál, míg a svédeknél a New York Islanders 24 éves kapusa, a 195 centis és 100 kilogrammos Anders Nilsson. A találkozón a svédek szereztek vezetést a 12. percben, Backlund volt eredményes a két NHL-ből érkezett hátvéd egyike, Mattias Ekholm passzából. A harmad végén ismét Backlund talált be, egyik segítője a Skellefteával bajnoki címet szerző, az SHL legértékesebb játékosának megválasztott Joakim Lindström volt, a másik pedig a hátvéd létére 39 AHL-meccsen 37 pontot termelő Tim Erixon. A svédek ezzel el is döntötték a meccset, a dánok nem tudtak gólt lőni. A Detroittal csodás szezont futott Gustav Nyquist állította be a végeredményt a 49. percben, 3-0-ra nyert Svédország, Nilsson kapus pedig shutouttal kezdte a vb-t.

Hivatalos honlap
A csoportok állása
Csapatok

Időpont Mérkőzés Eredmény/Televízió
2014. május 9., 15.45 Svájc–Oroszország 0-5
2014. május 9., 15.45 Franciaország–Kanada 3-2 b.
2014. május 9., 19.45 Fehéroroszország–USA 1-6
2014. május 9., 19.45 Szlovákia–Csehország 2-3 h.
2014. május 10., 11.45 Kazahsztán–Németország 1-2 b.
2014. május 10., 11.45 Olaszország–Norvégia 0-3
2014. május 10., 15.45 Finnország–Lettország 2-3
2014. május 10., 15.45 Svédország–Dánia 3-0
2014. május 10., 19.45 USA–Svájc Sport1 (GER)
2014. május 10., 19.45 Kanada–Szlovákia
2014. május 11., 11.45 Franciaország–Olaszország
2014. május 11., 12.45 Németország–Lettország Sport1 (GER)
2014. május 11., 15.45 Norvégia–Dánia
2014. május 11., 16.30 Fehéroroszország–Kazahsztán
2014. május 11., 19.45 Svédország–Csehország
2014. május 11., 20.00 Finnország–Oroszország
2014. május 12., 15.45 Svájc–Fehéroroszország Sport1 (GER)
2014. május 12., 15.45 Szlovákia–Franciaország
2014. május 12., 19.45 Oroszország–USA Sport 2
2014. május 12., 19.45 Csehország–Kanada
2014. május 13., 15.45 Németország–Finnország Sport 2
2014. május 13., 15.45 Olaszország–Dánia
2014. május 13., 19.45 Kazahsztán–Lettország
2014. május 13., 19.45 Norvégia–Svédország Sport1 (GER)
2014. május 14., 15.45 Svájc–Németország
2014. május 14., 15.45 Csehország–Olaszország
2014. május 14., 19.45 Oroszország–Kazahsztán Sport 2
2014. május 14., 19.45 Szlovákia–Norvégia
2014. május 15., 15.45 USA–Lettország Sport1 (GER)
2014. május 15., 15.45 Kanada–Dánia
2014. május 15., 19.45 Finnország–Fehéroroszország Sport 2
2014. május 15., 19.45 Svédország–Franciaország
2014. május 16., 15.45 USA–Kazahsztán Sport1 (GER)
2014. május 16., 15.45 Kanada–Olaszország
2014. május 16., 19.45 Finnország–Svájc Sport1 (GER)
2014. május 16., 19.45 Svédország–Szlovákia Sport 2
2014. május 17., 11.45 Lettország–Oroszország Sport 2
2014. május 17., 11.45 Franciaország–Norvégia
2014. május 17., 15.45 Fehéroroszország–Németország Sport1 (GER)
2014. május 17., 15.45 Dánia–Csehország
2014. május 17., 19.45 Svájc–Kazahsztán
2014. május 17., 19.45 Szlovákia–Olaszország
2014. május 18., 15.45 USA–Finnország
2014. május 18., 15.45 Kanada–Svédország Sport 1
2014. május 18., 19.45 Oroszország–Németország Sport1 (GER)
2014. május 18., 19.45 Csehország–Norvégia
2014. május 19., 15.45 Kazahsztán–Finnország Sport1 (GER)
2014. május 19., 15.45 Dánia–Franciaország
2014. május 19., 19.45 Lettország–Fehéroroszország Sport 2
2014. május 19., 19.45 Olaszország–Svédország
2014. május 20., 11.45 Németország–USA Sport1 (GER)
2014. május 20., 11.45 Norvégia–Kanada
2014. május 20., 15.45 Lettország–Svájc Sport1 (GER)
2014. május 20., 15.45 Dánia–Szlovákia Sport 2
2014. május 20., 19.45 Oroszország–Fehéroroszország Sport 2
2014. május 20., 19.45 Csehország–Franciaország
2014. május 22., 15.00 negyeddöntő Sport Tv
2014. május 22., 16.00 negyeddöntő Sport Tv
2014. május 22., 19.00 negyeddöntő Sport Tv
2014. május 22., 20.00 negyeddöntő Sport Tv
2014. május 24., 13.45 elődöntő Sport Tv
2014. május 24., 17.45 elődöntő Sport Tv
2014. május 25., 15.30 bronzmérkőzés Sport Tv
2014. május 25., 20.00 döntő Sport Tv

Cimkék: , , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
január 15., hétfő
ROM 17:30 BRASTE 4-1VÉGE
EL 20:30 MACVC2 7-0VÉGE
    • M4 SPORT
január 16., kedd
ROM 17:00 GALSCC 1-7VÉGE
U20 17:00 MISPEF 3-2VÉGE
ROM 17:30 STEBRA 
január 17., szerda
U18 17:15 ETOUTE 4-3VÉGE
MK 18:30 MISFTC 5-1VÉGE
U18 18:40 VASKMH 0-3VÉGE
MK 20:15 MACUTE 4-5 HVÉGE
    • M4 SPORT
január 18., csütörtök
U18 15:30 PEFGEP 
U20 17:40 VASSLL 
U20 18:45 UTEDHK 
január 19., péntek
KHL 17:30 AKBSBA 
    • SPORT 2
január 20., szombat
EWHL   SAVKMH 
U18   KACAVS 
U18   ZNOMAC 
U18 11:30 GEPZEG 
U18 13:40 KMHMIS 
KHL 15:00 SZKAMR 
    • SPORT 2
MK 17:15 MISUTE 
    • M4 SPORT
DEBL 17:45 MARGEP 
U18 18:15 UTEOKW 
U18 19:10 VASETO 
EBEL 19:15 RBSAVS 
január 21., vasárnap
U18   KACMAC 
U18   RBSAVS 
U18 14:20 MISOKW 
U18 16:00 ETOVSV 
EBEL 17:30 DECAVS 
január 22., hétfő
EL 17:30 BRAVC2 
EL 20:00 TITFTC 
    • M4 SPORT
január 23., kedd
VIS 18:00 NITMIS 
    • SPORT 2
január 24., szerda
U18   AVSMAC 
U18   EHLKMH 
EL 18:00 FTCTIT 
EL 18:00 SCCVC2 
január 25., csütörtök
U18   MISKMH 
U18   UTEVAS 
U18   ZEGPEF 
U20   UTEOHC 
U20 17:40 VASG99 
Partnerünk