Hagelin megszakította a Rangers góltalanságát

Egyetlen mérkőzést rendeztek csütörtök hajnalban az NHL rájátszásában, ahol a Penguins a széria második mérkőzést is megnyerte a Gardenben, összesítésben 3-1-re módosította az eredményt és egy győzelemre került a főcsoportdöntőtől.

A Pittsburgh már a 3. percben vezetést szerzett, Crosby keresztpassza után Staal korcsolyáján irányt váltva éppen Malkin elé került, aki közelről nem hibázott fonákkal. A folytatásban a Rangers próbálta megszakítani góltalansági sorozatát, amelyet végül Carl Hagelin tört meg 145 és fél perc után a középső harmad elején. 1-1 után felpörögtek az események, de gól nem született, egészen a játékrész hajrájáig. Másfél perccel a harmad vége előtt a Rangers zsinórban 36. előnyét sem tudta kihasználni, sőt gólt kapott belőle, Brandon Sutter ismételten vezetéshez juttatta a vendégeket. A Rangers a záró harmadban ment volna előre, próbált szépíteni, de játékát a teljes fejetlenség jellemezte. Jellemző, hogy ismét nem voltak képesek emberelőnyben gólt ütni, így már zsinórban 36 kihasználatlan előnynél jár A vendégek ellenben jobban mozogtak, több támadásuk volt, a 48. perc legelején Jussi Jokinen gyenge lövése után a korong megint Staalon pattant meg, ami átcsúszott Lundqvist lábai között.

A kétgólos hátrányban a Rangersnek gyakorlatilag semmi esélye sem maradt, így teljesen meglepő volt, hogy Zuccarello öt perccel később a semmiből jött fonáktalálattal visszahozta a hazaiak reményeit. A remény azonban még egy percig sem tartott, mert Malkin tökéletes centerezését Kunitz váltotta gólra az elalvó St. Louis mellett. A Penguins szombaton hajnalban hazai jégen, a Consol Energy Centerben zárhatja le a sorozatot és amennyiben nyer, története során ötödször (1989, 1992, 1996, 2008, 2014) ejtheti ki a Rangerst, megtartva ezzel 100%-os mérlegét a New York-i csapat ellen a rájátszásban.

NY Rangers?Pittsburgh 2-4 (videó)
G.: Hagelin, Zuccarello ill. Malkin, Sutter, Jokinen, Kunitz