Mozjakin nélkül vébézik Oroszország

   

A rájátszásban KHL-rekordot döntő támadó fáradtságra hivatkozva nem kíván a világbajnokságon szerepelni.

Kedden Olegs Znaroks kihirdette a minszki világbajnokságra utazó keretét, melyben nem szerepel a 21 playoffmeccsen 13+20 pontot gyűjtó Szergej Mozjakin. A Metallurg Magnyitogorszkot Gagarin Kupa-győzelemre vezető csatár fáradtságra hivatkozva mondta le a vébét.

Oroszország keretében 8 NHL-játékos kapott helyet, az olimpiához képest markáns különbség, hogy egy kivételtől eltekintve csak KHL-es bekkek alkotják a keretet. Az olimpiai csapatból Bobrovszkij, Belov, Medvegyev, Anyiszimov, Kuljomin, Ovecskin és Tyihonov kapott helyet a világbajnoki együttesben.

Oroszország kerete a minszki világbajnokságra:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Szergej Bobrovszkij 1988 Columbus Blue Jackets (NHL)
Anton Hudobin 1986 Carolina Hurricanes (NHL)
Andrej Vasziljevszkij 1994 Szalavat Julajev Ufa
Védők:
Anton Belov 1986 Edmonton (NHL)
Makszim Csugyinov 1990 SZKA Szentpétervár
Gyenyisz Gyenyiszov 1981 CSZKA Moszkva
Jegor Jakovlev 1991 Lokomotiv Jaroszavl
Alekszandr Kutuzov 1985 Szibir Novoszibirszk
Jevgenyij Medvegyev 1982 Ak Barsz Kazany
Dmitrij Orlov 1991 Washington Capitals (NHL)
Nyikita Zajcev 1991 CSZKA Moszkva
Andrej Zubarjev 1987 Szalavat Julajev Ufa
Támadók:
Artyom Anyiszimov 1988 Columbus Blue Jackets (NHL)
Alekszandr Burmisztrov 1991 Ak Barsz Kazany
Jevgenyij Dadonov 1989 Donbassz Donyeck
Szergej Kalinyin 1991 Avangard Omszk
Nyikolaj Kuljomin 1986 Toronto Maple Leafs (NHL)
Jevgenyij Kuznyecov 1992 Washington Capitals (NHL)
Andrej Loktyionov 1990 Carolina Hurricanes (NHL)
Alekszandr Ovecskin 1985 Washington Capitals (NHL)
Szergej Plotnyikov 1990 Lokomotiv Jaroszlavl
Vagyim Sipacsov 1987 SZKA Szentpétervár
Szergej Sirokov 1986 Avangard Omszk
Viktor Tyihonov 1988 SZKA Szentpétervár
Danyisz Zaripov 1981 Metallurg Magnyitogorszk
Ilja Zubov 1987 Admiral Vlagyivosztok

Cimkék: ,

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
október 20., péntek
KK 13:30 TXUMIS 0-5VÉGE
U20 16:50 SLLKMH 2-3VÉGE
KK 17:30 BRACZB 8-4VÉGE
EL 18:00 DABMAC 3-6VÉGE
EL 18:00 UTEVC2 4-0VÉGE
EBEL 18:30 ZNOAVS 2-3 HVÉGE
EL 18:30 TITFTC 1-2 BVÉGE
U20 20:00 HDJMAC 2-1VÉGE
október 21., szombat
U18 12:30 ZNOAVS 2-7VÉGE
U20 12:40 VSVKMH 5-0VÉGE
KK 13:30 MISCZB 4-1VÉGE
U20 14:45 G99DHK 1-3VÉGE
U20 15:50 SLLMAC 1-3VÉGE
EWHL 17:30 SKPKMH 0-4VÉGE
KK 17:30 BRATXU 4-1VÉGE
U18 18:00 ETOKMH 7-1VÉGE
U18 18:30 MACMIS 5-0VÉGE
U18 19:00 UTEVAS 3-2VÉGE
október 22., vasárnap
U20 09:40 VSVMAC 4-2VÉGE
U18 12:45 VSVKMH 11-0VÉGE
U20 12:50 HDJKMH 4-5VÉGE
EWHL 13:00 KMHNEH 7-0VÉGE
KK 13:30 CZBTXU 2-3 HVÉGE
KK 17:30 MISBRA 3-0VÉGE
EBEL 17:45 AVSEHL 1-4VÉGE
EL 17:50 VC2DAB 0-3VÉGE
EL 18:00 FTCMAC 4-3VÉGE
U20 18:00 VICVAS 0-3VÉGE
EL 18:30 UTETIT 5-2VÉGE
október 24., kedd
U18 18:40 AVSMAC 
október 25., szerda
MK 18:00 FTCTIT 
MK 18:40 VASMIS 
október 26., csütörtök
U18   MISVSV 
U20   ZNOMAC 
EBEL 16:00 RBSAVS 
U18 16:00 PEFDHK 
U18 17:30 SZDGEP 
U20 19:00 UTEAVS 
U20 19:25 KMHDHK 
október 27., péntek
U18 15:40 VASOKR 
U18 17:10 KMHVIC 
EL 17:50 VC2BRA 
EL 18:00 FTCUTE 
EL 18:30 TITMIS 
EL 19:00 MACSCC 
U18 19:10 UTEKAC 
EBEL 19:15 DECAVS 
október 28., szombat
U18 12:40 AVSZNO 
U18 13:10 KMHKAC 
U18 14:00 MACVIC 
U18 16:10 UTEOKR 
U18 16:40 VASOKW 
EWHL 19:00 BOZKMH 
október 29., vasárnap
U20   DHKVIC 
U20   OHCVAS 
U18 10:10 UTEOKW 
EWHL 11:30 BOZKMH 
U20 12:40 MACMIS 
U18 13:10 KMHOKR 
U18 13:40 VASVIC 
U20 15:20 UTEG99 
EL 17:00 DABVC2 
EL 18:00 FTCBRA 
EL 18:30 UTESCC 
EL 19:00 MACTIT 
október 30., hétfő
EL 18:30 TITBRA 
EL 20:00 MISSCC 
    • M4 SPORT
   H I R D E T É S
Partnerünk