Mozjakin nélkül vébézik Oroszország

   

A rájátszásban KHL-rekordot döntő támadó fáradtságra hivatkozva nem kíván a világbajnokságon szerepelni.

Kedden Olegs Znaroks kihirdette a minszki világbajnokságra utazó keretét, melyben nem szerepel a 21 playoffmeccsen 13+20 pontot gyűjtó Szergej Mozjakin. A Metallurg Magnyitogorszkot Gagarin Kupa-győzelemre vezető csatár fáradtságra hivatkozva mondta le a vébét.

Oroszország keretében 8 NHL-játékos kapott helyet, az olimpiához képest markáns különbség, hogy egy kivételtől eltekintve csak KHL-es bekkek alkotják a keretet. Az olimpiai csapatból Bobrovszkij, Belov, Medvegyev, Anyiszimov, Kuljomin, Ovecskin és Tyihonov kapott helyet a világbajnoki együttesben.

Oroszország kerete a minszki világbajnokságra:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Szergej Bobrovszkij 1988 Columbus Blue Jackets (NHL)
Anton Hudobin 1986 Carolina Hurricanes (NHL)
Andrej Vasziljevszkij 1994 Szalavat Julajev Ufa
Védők:
Anton Belov 1986 Edmonton (NHL)
Makszim Csugyinov 1990 SZKA Szentpétervár
Gyenyisz Gyenyiszov 1981 CSZKA Moszkva
Jegor Jakovlev 1991 Lokomotiv Jaroszavl
Alekszandr Kutuzov 1985 Szibir Novoszibirszk
Jevgenyij Medvegyev 1982 Ak Barsz Kazany
Dmitrij Orlov 1991 Washington Capitals (NHL)
Nyikita Zajcev 1991 CSZKA Moszkva
Andrej Zubarjev 1987 Szalavat Julajev Ufa
Támadók:
Artyom Anyiszimov 1988 Columbus Blue Jackets (NHL)
Alekszandr Burmisztrov 1991 Ak Barsz Kazany
Jevgenyij Dadonov 1989 Donbassz Donyeck
Szergej Kalinyin 1991 Avangard Omszk
Nyikolaj Kuljomin 1986 Toronto Maple Leafs (NHL)
Jevgenyij Kuznyecov 1992 Washington Capitals (NHL)
Andrej Loktyionov 1990 Carolina Hurricanes (NHL)
Alekszandr Ovecskin 1985 Washington Capitals (NHL)
Szergej Plotnyikov 1990 Lokomotiv Jaroszlavl
Vagyim Sipacsov 1987 SZKA Szentpétervár
Szergej Sirokov 1986 Avangard Omszk
Viktor Tyihonov 1988 SZKA Szentpétervár
Danyisz Zaripov 1981 Metallurg Magnyitogorszk
Ilja Zubov 1987 Admiral Vlagyivosztok

Cimkék: ,

Te mit gondolsz?

Eseménynaptár
március 25., szombat
U20 12:15 DHKAVS 5-7VÉGE
U20 18:00 MACVAS 4-0VÉGE
március 26., vasárnap
ROM 17:30 SCCBRA 3-4VÉGE
U16 18:00 AVSMAC 3-1VÉGE
március 27., hétfő
U18 18:10 UTESCC 3-2 HVÉGE
március 28., kedd
U18 18:40 SCCUTE INFO
március 29., szerda
NHL 01:00 BOSNSH 
    • SPÍLER TV
NHL 04:30 SJSNYR 
    • SPÍLER TV
KHL 18:00 LOKSZK 
    • SPORT 2
március 30., csütörtök
U14   UTEAVS 
NHL 02:05 PITCHI 
    • SPÍLER TV
KHL 18:00 AKBMMG 
    • SPORT 2
március 31., péntek
NHL 02:05 NSHTOR 
    • SPÍLER TV
ROC 15:40 VSVAVS 
ROC 16:10 MISVIC 
április 1., szombat
NHL 01:05 NYRPIT 
    • SPÍLER TV
ROC 15:40 MÜNAVS 
ROC 16:10 MISSLL 
április 2., vasárnap
NHL 01:05 TBLMTL 
    • SPÍLER TV
NHL 04:00 EDMANA 
    • SPÍLER TV
ROC 10:10 OLLAVS 
ROC 13:10 MISRIT 
NHL 21:05 BUFNYI 
    • SPÍLER TV
április 3., hétfő
U14   AVSUTE 
NHL 00:05 CBJWSH 
    • SPÍLER TV
U18 15:30 HUNSLO 
VÁL 19:00 HUNSWE 
április 4., kedd
U18 13:10 HUNSLO 
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk