Csehország 6 NHL-játékossal utazik Minszkbe

   

Jágr ott lesz a vb-n. 5-en maradtak az olimpiáról, de erős csatársorral vágnak a minszki világbajnokságnak.

Hadamczík olimpiai keretéből két kapus, Kovár és Salák, továbbá három támadó, Cervenka, Novotny és Jágr maradt Ruzicka világbajnoki együttesében. A keretben feltűnő az 1985-ös és az 1990-es korosztály képviselete, előbbi hat, utóbbi négy játékost ad. A nemrég még a Gagarin Kupa-döntőbe vitézkedő Lev Praha öt játékossal van jelen a cseh keretben, amely egyelőre még két fővel szűkül, hiszen 27 játékost tartalmaz a lista.

Csehország kerete a minszki világbajnokságra:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Pavel Francouz 1990 Verva Litvínov
Jakub Kovár 1988 Avtomobiliszt Jekatyerinburg (KHL)
Alexander Salák 1987 SZKA Szentpétervár (KHL)
Védők:
Michal Jordán 1990 Charlotte Checkers (AHL)
Jakub Kindl 1987 Detroit Red Wings (NHL)
Jan Kolár 1986 Donbassz Donyeck (KHL)
Ondrej Nemec 1984 Lev Praha (KHL)
Roman Polák 1986 St. Louis Blues (NHL)
Martin Sevc 1981 Lev Praha (KHL)
Ondrej Vitásek 1990 Bílí Tygrí Liberec
Petr Zámorsky 1992 PSG Zlín
Támadók:
Roman Cervenka 1985 SZKA Szentpétervár (KHL)
Milan Gulas 1985 Farjestad (SWE)
Tomas Hertl 1993 San José Sharks (NHL)
Jiri Hudler 1984 Calgary Flames (NHL)
Jaromír Jágr 1972 New Jersey Devils (NHL)
Lukas Kaspar 1985 Donbassz Donyeck (KHL)
Jakub Klepis 1984 Lev Praha (KHL)
Jan Kovár 1990 Metallurg Magnyitogorszk (KHL)
Jirí Novotny 1983 Lev Praha (KHL)
Jakub Petruzálek 1985 Ak Barsz Kazany (KHL)
Tomás Rolinek 1980 Sparta Praha
Martin Ruzicka 1985 Ocelári Trinec
Jiri Sekac 1992 Lev Praha (KHL)
Vladimír Sobotka 1987 St. Louis Blues (NHL)
Michal Vondrka 1982 Slovan Bratislava (KHL)
Martin Zatovic 1985 Energie Karlovy Vary

Cimkék: ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
december 12., kedd
U18 15:00 DHKPEF 6-4VÉGE
U18 17:20 ETOUTE 6-3VÉGE
ROM 17:30 STESCC 1-8VÉGE
EL 18:30 MISMAC 2-0VÉGE
U18 18:40 VASMIS 3-2VÉGE
EBEL 19:15 MZAAVS 2-3 HVÉGE
december 13., szerda
VB20 15:30 HUNKAZ 3-5VÉGE
EL 17:50 VC2MAC 1-5VÉGE
MK 18:00 DABVAS 9-3VÉGE
U18 18:00 SZDDHK 0-13VÉGE
U18 19:00 ZNOUTE 6-2VÉGE
december 14., csütörtök
U18 16:00 PEFZEG 4-1VÉGE
U18 17:40 AVSKMH 11-1VÉGE
MK 18:00 UTEMIS 2-5VÉGE
U18 18:00 MISMAC 2-3VÉGE
december 15., péntek
VB20 13:00 GERHUN 7-2VÉGE
NU18 16:00 HUNSVK 1-2VÉGE
EL 18:00 FTCSCC 3-4 HVÉGE
EL 18:30 TITBRA 3-4VÉGE
december 16., szombat
U18 13:40 AVSMIS 8-0VÉGE
NU18 16:00 HUNCZE 0-4VÉGE
VB20 16:00 AUTHUN 5-2VÉGE
U18 16:30 DHKGEP 24-1VÉGE
EBEL 17:45 AVSHCB 4-5VÉGE
EL 18:00 DABSCC 3-1VÉGE
EL 18:30 UTEBRA 4-1VÉGE
U18 18:30 MACETO 10-2VÉGE
december 17., vasárnap
NU18 16:00 HUNPOL 
EL 17:50 VC2FTC 
december 18., hétfő
EBEL 19:15 HCIAVS 
EL 20:00 UTEMIS 
    • M4 SPORT
december 19., kedd
DEBL 19:15 GEPMAC 
EBEL 19:45 HCBAVS 
december 20., szerda
U18   MISKMH 
U20   PEFMIS 
EL 18:30 MISDAB 
MK 18:30 TITKMH 
MK 19:00 MACFTC 
december 21., csütörtök
U20   ZNOETO 
U20 15:40 AVSDHK 
KHL 17:30 CSZMMG 
    • SPORT 2
EBEL 18:45 AVSHCI 
EL 20:00 MACUTE 
    • M4 SPORT
december 22., péntek
U18 17:40 VASKMH 
EL 18:00 DABTIT 
EL 18:00 FTCMIS 
december 23., szombat
U20 12:10 VASMAC 
Partnerünk