Szlovénia vb-kerete is végleges

 

A vasárnap látott csapathoz Luka Gracnar és Ziga Pance csatlakozott, Logartól és Ograjensektől elköszönt Matjaz Kopitar. Eldőlt, hogy első számú kapusuk, a szlovák döntőben vitézkedő Robert Kristan sem vehet részt a vb-n. 

A Budapesten látott játékoskeretből kimaradt az Ausztriának gólt lövő Miha Logar hátvéd, és Ziga Pance érkezésével Ken Ograjensek helye szűnt meg a szlovén válogatott vb-re utazó játékoskeretében. Az olimpiai csapatból hiányzik Kristan, valamint Kovacevic, Kranjc, Pretnar és Jeglic, Ticar, Sabolic, A. Kopitar, de így is nagyon erős ez a válogatott, amely a legutóbbi világeseményen a 7. helyen zárt.

Mindössze három Ljubljana-csatár képviseli a hazai kontingenst, ők is jobbára az EBEL-ben játszanak, még két EBEL-esük van nem szlovén csapatban, tehát majdnem mindenki légiósként keresi a kenyerét.

Szlovénia kerete a gojangi világbajnokságra:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Luka Gracnar 1993 Salzburg (AUT)
Andrej Hocevar 1984 Epinal (FRA)
Gasper Kroselj 1987 Sparta Sarpsborg (NOR)
Védők:
Blaz Gregorc 1990 Pardubice (CZE)
Ziga Pavlin 1985 Troja/Ljungby (SWE-2)
Matic Podlipnik 1992 Dukla Jihlava (CZE-2)
Mitja Robar 1983 Krefeld Pinguine (GER)
Miha Stebih 1992 Dukla Jihlava (CZE-2)
Andrej Tavzelj 1984 Rouen (FRA)
Luka Tosic 1988 Villard-de-Lans (FRA)
Támadók:
Jaka Ankerst 1989 Briancon (FRA)
Bostjan Golicic 1989 Briancon (FRA)
Gal Koren 1992 HKM Zvolen (SVK)
Anze Kuralt 1991 Epinal (FRA)
Rok Leber 1992 Olimpija Ljubljana
Jan Mursak 1988 CSZKA (KHL)
Ales Music 1982 Olimpija Ljubljana
Ziga Pance 1989 Bolzano (ITA)
Tomaz Razingar 1979 Troja/Ljungby (SWE-2)
David Rodman 1983 Oskarshamn (SWE-2)
Marcel Rodman 1981 Schwenningen (GER)
Jan Urbas 1989 EHC München (GER)
Miha Verlic 1991 Olimpija Ljubljana

A világbajnokság menetrendje:

2014. április 20. 12.30 Dél-Korea–Magyarország
2014. április 21. 9.00 Magyarország–Ukrajna
2014. április 23. 5.30 Szlovénia–Magyarország
2014. április 24. 9.00 Magyarország–Ausztria
2014. április 26. 5.30 Magyarország–Japán

Cimkék:

Te mit gondolsz?

Eseménynaptár
január 18., szerda
U20 16:50 KMHMIS 5-1VÉGE
U20 19:30 MACZEG 10-1VÉGE
január 19., csütörtök
U18 15:30 DHKPEF 6-1VÉGE
U18 16:00 AVSUTE 3-4 HVÉGE
U18 16:00 ETOMIS 2-3 HVÉGE
EBYSL 18:00 AVSVIC 5-1VÉGE
MOL 18:00 DABBRA 3-4 HVÉGE
U18 18:10 VASMAC 1-4VÉGE
január 20., péntek
U20 14:40 DHKAVS 6-5VÉGE
MOL 18:00 UTEBRA INFO
MOL 18:30 TITSCC INFO
EBJL 18:40 HKBMAC 
MOL 19:00 FTCGAL INFO
EBEL 19:15 G99AVS 
január 21., szombat
NHL 01:05 BOSCHI 
    • SPÍLER TV
EBJL 12:40 HKBVIC 
EBYSL 14:30 RBSHKB 
EBJL 15:00 UTEEHL 
EBJL 16:10 MACOHC 
EBYSL 17:00 DMJOLL 
EBYSL 17:10 VASMZA 
EBYSL 18:00 EHLMAC 
EBJL 18:30 MRBDMJ 
EBJL 18:55 VSVAVS 
MOL 19:00 MACGAL 
MOL 19:00 MISSCC 
NHL 21:05 WINSTL 
    • SPÍLER TV
január 22., vasárnap
EBJL   ZASVAS 
NHL 04:00 CGYEDM 
    • SPÍLER TV
EBYSL 12:00 RBSMAC 
EBJL 15:30 RBSETO 
EBYSL 15:40 VASTRK 
EBYSL 15:40 ZNOHKB 
EBYSL 17:30 SLLAVS 
MOL 18:00 BEOTIT 
MOL 18:00 FTCBRA 
EBEL 18:15 AVSVSV 
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MACUTE 
NHL 21:05 PITBOS 
    • SPÍLER TV
január 23., hétfő
MOL 18:00 BEODAB 
MOL 18:00 DHKSCC 
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MISGAL 
január 24., kedd
U20 18:40 AVSKMH 
január 25., szerda
MK   MACDHK 
MK   MISDAB 
U20   DHKMAC 
U20 18:40 KMHVAS 
január 26., csütörtök
EBJL   UTEMAC 
U18   DHKTVS 
U18   KMHMIS 
U18   PEFAVS 
U18   VASETO 
EBYSL 18:10 AVSDMJ 
január 27., péntek
U20   MACMIS 
MOL 18:00 SCCBEO 
EBEL 19:15 AVSOLL 
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk