Szlovénia vb-kerete is végleges

 

A vasárnap látott csapathoz Luka Gracnar és Ziga Pance csatlakozott, Logartól és Ograjensektől elköszönt Matjaz Kopitar. Eldőlt, hogy első számú kapusuk, a szlovák döntőben vitézkedő Robert Kristan sem vehet részt a vb-n. 

A Budapesten látott játékoskeretből kimaradt az Ausztriának gólt lövő Miha Logar hátvéd, és Ziga Pance érkezésével Ken Ograjensek helye szűnt meg a szlovén válogatott vb-re utazó játékoskeretében. Az olimpiai csapatból hiányzik Kristan, valamint Kovacevic, Kranjc, Pretnar és Jeglic, Ticar, Sabolic, A. Kopitar, de így is nagyon erős ez a válogatott, amely a legutóbbi világeseményen a 7. helyen zárt.

Mindössze három Ljubljana-csatár képviseli a hazai kontingenst, ők is jobbára az EBEL-ben játszanak, még két EBEL-esük van nem szlovén csapatban, tehát majdnem mindenki légiósként keresi a kenyerét.

Szlovénia kerete a gojangi világbajnokságra:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Luka Gracnar 1993 Salzburg (AUT)
Andrej Hocevar 1984 Epinal (FRA)
Gasper Kroselj 1987 Sparta Sarpsborg (NOR)
Védők:
Blaz Gregorc 1990 Pardubice (CZE)
Ziga Pavlin 1985 Troja/Ljungby (SWE-2)
Matic Podlipnik 1992 Dukla Jihlava (CZE-2)
Mitja Robar 1983 Krefeld Pinguine (GER)
Miha Stebih 1992 Dukla Jihlava (CZE-2)
Andrej Tavzelj 1984 Rouen (FRA)
Luka Tosic 1988 Villard-de-Lans (FRA)
Támadók:
Jaka Ankerst 1989 Briancon (FRA)
Bostjan Golicic 1989 Briancon (FRA)
Gal Koren 1992 HKM Zvolen (SVK)
Anze Kuralt 1991 Epinal (FRA)
Rok Leber 1992 Olimpija Ljubljana
Jan Mursak 1988 CSZKA (KHL)
Ales Music 1982 Olimpija Ljubljana
Ziga Pance 1989 Bolzano (ITA)
Tomaz Razingar 1979 Troja/Ljungby (SWE-2)
David Rodman 1983 Oskarshamn (SWE-2)
Marcel Rodman 1981 Schwenningen (GER)
Jan Urbas 1989 EHC München (GER)
Miha Verlic 1991 Olimpija Ljubljana

A világbajnokság menetrendje:

2014. április 20. 12.30 Dél-Korea–Magyarország
2014. április 21. 9.00 Magyarország–Ukrajna
2014. április 23. 5.30 Szlovénia–Magyarország
2014. április 24. 9.00 Magyarország–Ausztria
2014. április 26. 5.30 Magyarország–Japán

Cimkék:

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
október 13., péntek
EL 17:30 BRAVC2 4-2VÉGE
ROM 17:30 GALPRO 2-4VÉGE
EL 18:00 DABFTC 4-2VÉGE
EL 18:00 SCCMAC 5-3VÉGE
EL 18:30 MISTIT 6-4VÉGE
EBEL 19:15 G99AVS 5-2VÉGE
október 14., szombat
ROM 13:30 STESST 8-0VÉGE
U18 13:55 KMHUTE 2-7VÉGE
U18 14:40 MISZNO 2-1VÉGE
U18 16:30 GEPDHK 3-17VÉGE
EL 17:00 SCCVC2 5-2VÉGE
U18 17:10 AVSETO 9-4VÉGE
EL 17:30 BRAMAC 1-2VÉGE
ROM 17:30 GALPRO 4-6VÉGE
október 15., vasárnap
ROM 10:00 STESST 18-5VÉGE
U18 12:00 MISSCC 3-6VÉGE
U20 12:15 DHKUTE 0-2VÉGE
U20 14:10 AVSMAC 9-0VÉGE
U20 15:00 ZNOVAS 3-4 HVÉGE
U20 16:30 ETOKMH 3-4VÉGE
EL 17:00 DABMIS 0-3VÉGE
EBEL 17:45 AVSHCI 2-4VÉGE
október 16., hétfő
ROM 17:30 SSCBRA 3-1VÉGE
U18 17:30 SZDSCC 2-19VÉGE
EL 20:00 UTEFTC 4-3VÉGE
    • M4 SPORT
október 17., kedd
U18 18:40 MACSCC 
U20 20:00 UTEPEF 
október 18., szerda
KHL 16:00 JUGAMR 
    • SPORT 2
MK 16:00 KMHFTC 
U18 17:35 SCCGEP 
MK 18:00 DABUTE 
MK 19:30 MACTIT 
október 19., csütörtök
U18   PEFMIS 
U18 14:45 DHKMAC 
U18 17:00 AVSSCC 
U18 17:05 GEPVAS 
U20 17:20 ETOAVS 
KHL 18:00 LOKNYH 
    • SPORT 2
U18 18:00 ZEGUTE 
U18 19:00 SZDETO 
U20 19:00 UTEVAS 
október 20., péntek
U20   HDJMAC 
U20   SLLKMH 
KK 13:30 TXUMIS 
KK 17:30 BRACZB 
EL 18:00 DABMAC 
EL 18:00 UTEVC2 
EBEL 18:30 ZNOAVS 
EL 18:30 TITFTC 
október 21., szombat
U18   ETOKMH 
U18   MACMIS 
U18   UTEVAS 
U18   ZNOAVS 
U20   G99DHK 
U20   SLLMAC 
U20   VSVKMH 
KK 13:30 MISCZB 
EWHL 17:30 SKPKMH 
KK 17:30 BRATXU 
U18 19:00 UTEVAS 
október 22., vasárnap
U18   VSVKMH 
U20   HDJKMH 
U20   OHCUTE 
U20   VICVAS 
U20   VSVMAC 
EWHL 13:00 KMHNEH 
KK 13:30 CZBTXU 
KK 17:30 MISBRA 
EBEL 17:45 AVSEHL 
    • M4 SPORT
EL 17:50 VC2DAB 
EL 18:00 FTCMAC 
EL 18:30 UTETIT 
október 24., kedd
U18   AVSMAC 
   H I R D E T É S
Partnerünk