Széligék ismét fölényesen győztek

A pályaelőnyt az első idegenbeli mérkőzésen, meggyőző játékkal vette vissza a Briancon az Angers-tól a francia bajnokság döntőjében, 2-1-re vezet. Nyertek Vas Mártonék és Nagy Gergőék is.

1-1-es állásról folytatta az Angers és a Briancon a Ligue Magnus döntőjét Angers-ban. Luciano Basile tanítványai nem sok időt hagytak a hazaiaknak, a hetedik perc végére már 3-0-ra vezettek, a második gólnál Szélig Viktor adta a zsugát. A hetedik perc második fele eseménydúsra sikeredett, hiszen a vendégek 9 másodperc alatt két gólt is szereztek, majd újabb 12 másodperc elteltével az Angers is betalált, 3-1-re módosítva az állást. Hogy ne érezzék meg a hazaiak a vérszagot, arról a Briancon emberhátrányban gondoskodott, a 11. percben Matthieu Frecon volt eredményes. A harmadik harmad elején az Angers feljött 4-2-re, de a szlovén válogatott Bostjan Golicic második gólja fél percen belül lezárt minden kérdést. A szlovén csatár három perccel a rendes játékidő letelte előtt gólpasszt is adott, beállítva ezzel a 6-2-es végeredményt.

Az első akadályt sikerrel vette a Löwen Frankfurt a DEL2-be való feljutásért való küzdelemben. A tízmeccses miniplayoff első mérkőzésén az Oberliga déli divíziójának bajnoka, a Selber Wölfe volt az ellenfél, Vas Mártonék 6-0-val léptek túl ellenfelükön. A hat gólt hat különböző játékos szerezte, Vas Márton egy pontot szerzett. Vasárnap a Freiburg következik. Minél hamarabb eldönti a kérdés a Frankfurt, nekünk annál jobb, ez ugyanis Vas világbajnoki részvételének a feltétele.

Nagy arányú győzelmet aratott Nagy Gergő csapata, a Quad City Mallards a St. Charles ellen. A meccs felénél már 4-0-ra vezetett a Mallards, azonban az ellenfél megtalálta a felzárkózáshoz vezető utat, aminek következtében a 46. percben már 4-3 volt az állás. Innentől azonban újra a Quad City percei következtek, három góllal terhelték meg az ellenfél hálóját, 7-3-ra nyerve a mérkőzést. Nagy Gergő egy pontot szerzett.

Kóger Dániel csapata, az Elmira Jackals 4-1-re kapott ki a Reading Royals otthonában. A harmadik harmad elején már 4-0-ra vezettek a házigazdák, ebből kettőt emberelőnyből szereztek. Az 53. percben gólt szerzett az Elmira, ez azonban csak a szépítésre volt elég. Kóger nem szerzett pontot.

Cimkék: , , , , , , , , , , , ,