Naglich nem lehet horvát válogatott

   

Hiába az elmúlt évek honosítási hulláma, nem várható, hogy sok újdonsült horvát állampolgár szerepel a kockás mezes válogatottban az áprilisi litvániai világbajnokságon.

Úgy tűnik, az IIHF szerint Ouzas és a Fehérvár csatára, Naglich nem felel meg azoknak a követelményeknek, amelyek a játékjogosultsághoz szükségesek, a német-horvát kettős állampolgár Sasa Martinovic pedig a német válogatott behívójában reménykedik. A korábbiak közül Hecimovic már visszavonult, Sertich és Prpic ugyan kerettag, de a khl.hr nem tenne sokat arra, hogy el is utaznának Vilniusba.

A honosított játékosok közül így reálisan csak MacAulay, Letang, Waugh és Dario Kostovic játékára lehet számítani, akik közül például Letang csak 18, Waugh pedig 4 tétmérkőzésen szerepelt a szezonban. A keret a lemondásokat követően a horvát hoki jelenleg elérhető legjobbjaiból áll, de nem lesz egyszerű feladata Don MacLean szövetségi kapitánynak.

Horvátország bő világbajnoki kerete:

Kapusok: Mate Tomljenovic (HC Detva, SVK-2.), Tihomir Filipec (Medvescak), Andrej Vasiljevic (Slough Jets, GBR-2.).

Hátvédek: Alan Letang, Geoff Waugh, Ivan Sijan, Nikola Senzel (mind Medvescak), Marko Tadic, Marko Ljubic (mindkettő Mladost), Igor Jacmenjak (Zagreb), Kenneth MacAulay (HDD Olimpija, EBEL), Borna Silovic (HC 05 Banska Bystrica, SVK-1.), Luka Marković (EC Peiting, GER-3.), Andy Sertich (Fehérvár, EBEL).

Csatárok: Dario Kostovic, Marko Sakic, Luka Mikulic, Ivan Brencun, Josip Jazbec, Andro Crncic (mind Medvescak), Janko Kucera, Tadija Miric, Mario Novak (mind Mladost), Mislav Blagus, Lovro Siseta, Ivan Jankovic (mind KHL Zagreb), Borna Rendulic (HPK, FIN-1.), Michael Novak (VEU Feldkirch, AUT-2.), Dominik Kanaet (Herlev, DEN-1.), Luka Vukoja (HC 05 Banska Bystrica, SVK-U20), Joel Prpic (Brantford Blast, ACH, CAN).

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
április 22., vasárnap
VB 12:30 GBRSLO 3-1VÉGE
VB 16:00 HUNKAZ 0-3VÉGE
    • SPORT 1
VB 19:30 POLITA 1-3VÉGE
április 23., hétfő
VB 16:00 SLOPOL 2-4VÉGE
    • SPORT 1
VB 19:30 ITAHUN 2-3VÉGE
    • SPORT 1
április 24., kedd
VB 16:00 KAZGBR 6-1VÉGE
    • SPORT 1
április 25., szerda
VB 12:30 ITAKAZ 3-0VÉGE
    • SPORT 1
VB 16:00 GBRPOL 5-3VÉGE
    • SPORT 1
VB 19:30 SLOHUN 4-1VÉGE
    • SPORT 1
április 26., csütörtök
VB 19:00 POLHUN 
    • SPORT 1
április 27., péntek
VB 16:00 KAZSLO 
    • SPORT 1
VB 19:30 ITAGBR 
    • SPORT 1
április 28., szombat
VB 12:30 KAZPOL 
VB 16:00 SLOITA 
VB 19:30 HUNGBR 
    • SPORT 1
Partnerünk