Naglich nem lehet horvát válogatott

   

Hiába az elmúlt évek honosítási hulláma, nem várható, hogy sok újdonsült horvát állampolgár szerepel a kockás mezes válogatottban az áprilisi litvániai világbajnokságon.

Úgy tűnik, az IIHF szerint Ouzas és a Fehérvár csatára, Naglich nem felel meg azoknak a követelményeknek, amelyek a játékjogosultsághoz szükségesek, a német-horvát kettős állampolgár Sasa Martinovic pedig a német válogatott behívójában reménykedik. A korábbiak közül Hecimovic már visszavonult, Sertich és Prpic ugyan kerettag, de a khl.hr nem tenne sokat arra, hogy el is utaznának Vilniusba.

A honosított játékosok közül így reálisan csak MacAulay, Letang, Waugh és Dario Kostovic játékára lehet számítani, akik közül például Letang csak 18, Waugh pedig 4 tétmérkőzésen szerepelt a szezonban. A keret a lemondásokat követően a horvát hoki jelenleg elérhető legjobbjaiból áll, de nem lesz egyszerű feladata Don MacLean szövetségi kapitánynak.

Horvátország bő világbajnoki kerete:

Kapusok: Mate Tomljenovic (HC Detva, SVK-2.), Tihomir Filipec (Medvescak), Andrej Vasiljevic (Slough Jets, GBR-2.).

Hátvédek: Alan Letang, Geoff Waugh, Ivan Sijan, Nikola Senzel (mind Medvescak), Marko Tadic, Marko Ljubic (mindkettő Mladost), Igor Jacmenjak (Zagreb), Kenneth MacAulay (HDD Olimpija, EBEL), Borna Silovic (HC 05 Banska Bystrica, SVK-1.), Luka Marković (EC Peiting, GER-3.), Andy Sertich (Fehérvár, EBEL).

Csatárok: Dario Kostovic, Marko Sakic, Luka Mikulic, Ivan Brencun, Josip Jazbec, Andro Crncic (mind Medvescak), Janko Kucera, Tadija Miric, Mario Novak (mind Mladost), Mislav Blagus, Lovro Siseta, Ivan Jankovic (mind KHL Zagreb), Borna Rendulic (HPK, FIN-1.), Michael Novak (VEU Feldkirch, AUT-2.), Dominik Kanaet (Herlev, DEN-1.), Luka Vukoja (HC 05 Banska Bystrica, SVK-U20), Joel Prpic (Brantford Blast, ACH, CAN).

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
október 19., csütörtök
U18 14:45 DHKMAC 2-3 BVÉGE
U18 16:00 PEFMIS 4-2VÉGE
U18 17:05 GEPVAS 0-15VÉGE
U20 17:20 ETOAVS 5-7VÉGE
U18 17:40 AVSSCC 6-0VÉGE
U18 18:00 ZEGUTE 1-5VÉGE
U18 19:00 SZDETO 0-12VÉGE
U20 19:00 UTEVAS 1-2VÉGE
október 20., péntek
KK 13:30 TXUMIS 0-5VÉGE
U20 16:50 SLLKMH 2-3VÉGE
KK 17:30 BRACZB 8-4VÉGE
EL 18:00 DABMAC 3-6VÉGE
EL 18:00 UTEVC2 4-0VÉGE
EBEL 18:30 ZNOAVS 2-3 HVÉGE
EL 18:30 TITFTC 1-2 BVÉGE
U20 20:00 HDJMAC 2-1VÉGE
október 21., szombat
U18 12:30 ZNOAVS 2-7VÉGE
U20 12:40 VSVKMH 5-0VÉGE
KK 13:30 MISCZB 4-1VÉGE
U20 14:45 G99DHK 1-3VÉGE
U20 15:50 SLLMAC 1-3VÉGE
EWHL 17:30 SKPKMH 0-4VÉGE
KK 17:30 BRATXU 4-1VÉGE
U18 18:00 ETOKMH 7-1VÉGE
U18 18:30 MACMIS 5-0VÉGE
U18 19:00 UTEVAS 3-2VÉGE
október 22., vasárnap
U20 09:40 VSVMAC 
U18 12:45 VSVKMH 
U20 12:50 HDJKMH 
EWHL 13:00 KMHNEH 
KK 13:30 CZBTXU 
KK 17:30 MISBRA 
EBEL 17:45 AVSEHL 
    • M4 SPORT
EL 17:50 VC2DAB 
EL 18:00 FTCMAC 
U20 18:00 VICVAS 
EL 18:30 UTETIT 
október 24., kedd
U18   AVSMAC 
október 25., szerda
MK 18:00 FTCTIT 
MK 18:40 VASMIS 
október 26., csütörtök
U18   MISVSV 
U18   PEFDHK 
U20   ZNOMAC 
EBEL 16:00 RBSAVS 
U18 17:30 SZDGEP 
U20 19:00 UTEAVS 
U20 19:25 KMHDHK 
október 27., péntek
U18 15:40 VASOKR 
U18 17:10 KMHVIC 
EL 17:50 VC2BRA 
EL 18:00 FTCUTE 
EL 18:30 TITMIS 
EL 19:00 MACSCC 
U18 19:10 UTEKAC 
EBEL 19:15 DECAVS 
október 28., szombat
U18 12:40 AVSZNO 
U18 13:10 KMHKAC 
U18 14:00 MACVIC 
U18 16:10 UTEOKR 
U18 16:40 VASOKW 
EWHL 19:00 BOZKMH 
október 29., vasárnap
U20   DHKVIC 
U20   OHCVAS 
U18 10:10 UTEOKW 
EWHL 11:30 BOZKMH 
U20 12:40 MACMIS 
U18 13:10 KMHOKR 
U18 13:40 VASVIC 
U20 15:20 UTEG99 
EL 17:00 DABVC2 
EL 18:00 FTCBRA 
EL 18:30 UTESCC 
EL 19:00 MACTIT 
   H I R D E T É S
Partnerünk