Lundqvist és Quick rekordhalmozó

Mindkét hálóőr új franchise-rekordot ért el, Lundqvist a shutoutokat, míg Quick a győzelmek számát tekintve.

A Rangers a Devils otthonába látogatott, ahol szezonbeli 23. idegenbeli győzelmét aratta, amivel listavezető az NHL-ben. A sikert Rick Nash és Derek Stepan góljai illetve Henrik Lundqvist hibátlan teljesítménye hozta meg a vendégeknek. Ez volt a svéd kapus pályafutásának félszázadik kapott gól nélküli mérkőzése, amivel megelőzte a házi örökranglistán Ed Giacomint.

Lundqvisthoz hasonlóan a Kings hálóőre, Jonathan Quick sem kapott gólt a Florida elleni sima mérkőzésen, így 172. győzelmét szerezte a csapat színeiben, amivel átadta a múltnak Rogie Vachon franchise-csúcsát. Mivel Quicknek még nyolc éve van hátra a tíz éves szerződéséből, nyugodtan kijelenthető, hogy a jelenleg 28 éves kapus minden házi csúcsot magáénak mondhat majd szerződése lejártával.

A Flyers zsinórban ötödik győzelmét szerezte miután legyőzte a az NHL listavezetőjét, a St. Louist. A Wells Fargo Centerben a Flyers ugyan korán hátrányba került, de Steve Mason ezután lehúzta a rolót, a csatárok pedig két-két gólt szereztek a második és a harmadik játékrészben. A Philly a győzelemmel továbbra is tartja második helyét a Metropolitan-csoportban, míg a Blues a veresége ellenére is hivatalosan bejutott a rájátszásba.

A Pittsburgh a Tampát fogadta és Jevgenyij Malkin, valamint Sidney Crosby hathatós közreműködésével le is győzte hosszabbítás után. A Főpingvin három pontot szerzett, míg szárnysegédje mind a négy hazai találatból kivette a részét két-két gól és gólpassz formájában. A Pens a győzelemmel őrzi 14 pontos előnyét a Flyers ellen a csoportban és minden bizonnyal konferenciamásodikként kezdheti majd meg a rájátszást.

A Detroit az emberelőnyös játékának köszönhetően győzött a Wild otthonában. A Red Wings három előnyéből kettőt gólra váltott, amihez hozzá jött még Gustav Nyquist győztes gólja és Jimmy Howard 28 védése is, így a vendégek értékes két pontot szereztek az XCEL Energy Centerben. A Detroit ezzel a győzelemmel továbbra is életben tartja playoffreményeit, jelenleg a nyolcadik keleten egy ponttal megelőzve a Columbust.

Két rossz formában lévő együttes találkozott az American Airlines Centerben, a Stars négy, míg a Senators öt zsinórban elveszett találkozó után lépett jégre. A negatív sorozata végül a hazai Dallasnak szakad meg, amely harmadik harmadban alig több mint két perc alatt kétszer köszönt be Robin Lehnernek Trevor Daley és Jamie Benn jóvoltából. Az Ottawa gyakorlatilag kezdhet lemondhatni a plyaoffról, 12 mérkőzés alatt kellene tíz pontos hátrányt ledolgoznia.

Leafs?Habs örökrangadót rendeztek Torontóban, ahol végül a vendégek örülhettek a két pontnak. Pedig a Juharfalevelesek mindent megtettek a győzelemért, először kétgólos, majd egygólos hátrányból is egyenlíteni tudtak. 3-3 után azonban Tomás Plekanec góljára már nem volt válasza a hazaiaknak, így a Habs ötpontos előnyre tett szert csoportriválisával szemben tíz mérkőzéssel az alapszakasz vége előtt.

Két playoffért kaparó csapat találkozott Winnipegben, ahol a Jets a Hurricanest fogadta. A mérkőzés után a Carolina örülhetett, de még így is nyolc pont választja el az álomtól. A Carolina a mérkőzést második harmadban felénél döntötte el, kevesebb mint három perc alatt háromszor vette be Montoya kapuját, ami elég volt az üdvösséghez. A Jets két gólja csak arra volt elég, hogy keretbe foglalja a találkozót.

A Bruins a sivatagban, a Phoenix otthonában győzött, amivel már 103 pontos és átvette a vezetést a St. Louistól az NHL-tabella legtetején. A Boston a záró harmadot egygólos hátrányban kezdte, de Jarome Iginla duplájának és Shawn Thornton góljának köszönhetően 3-0-ra nyerte a játékrészt és egymás után 12. győzelmét szerezte. A franchise-rekord az 1929/30-as szezonból datálódik és még kettőt kell nyerni a Mackóknak, hogy beállítsák az elődök csúcsát.

Óriási, hétgólos verést kapott hazai jégen az Edmonton a “Battle of Alberta” keretében. A Flames egy nyolcassal szórta meg vendéglátóját, amiből kiemelkedett a második harmadban az a három perc, amikor négyszer találtak a vendéglátójuk kapujába. A kiütéses vereségben Curtis Glencross és Matt Stajan játszott a főszerepet, előbbi mesterhármast szerzett, utóbbi három gólpassz mellett értékesítette a megadott büntetőlövést.

A Sharks ifjú csillaga, Tomás Hertl még meg sem született, amikor a Washington utoljára nyerni tudott a San José otthonában. Most azonban megszakadt a rossz sorozat és a Capitals 1993. október 30-a után ismét pontokkal távozott a Cápák otthonából. A fővárosiak a győzelmet szétlövés után szerezték meg, ahol Jevgenyij Kuznyecov és Nicklas Backström találatára csak Patrick Marleau tudott válaszolni.

Philadelphia?St. Louis 4-1 (videó)
G.: Hartnell, Schenn, Vorácek, Simmonds ill. Schwartz

Pittsburgh?Tampa Bay 4-3 (videó)
G.: Malkin (2), Crosby, Neal ill. Filppula, Stamkos, Palat

Minnesota?Detroit 2-3 (videó)
G.: Koivu, Coyle ill. Smith, Legwand, Nyquist

Dallas?Ottawa 3-1 (videó)
G.: Eakin, Daley, Benn ill. Karlsson