Sutter és Quick jubileuma

A Los Angeles trénere és a kapusa a Washington elleni győzelem után ünnepelhetett.

A Kings?Capitals meccs 65 perc játék után sovány 1-1-es döntetlent hozott, köszönhetően a Quick, Halák kapuspárosnak. A döntés a szétlövésre maradt, ahol a harmadik párban Marián Gáborík nem hibázott, Nicklas Backström viszont igen, így a mérkőzés után jöhetett az ünneplés. Darryl Sutter 18. edzőként a ligában 500. győzelmét szerezte, míg a kapus Jonathan Quick 171. meccsét nyerte a Kings színeiben, amivel befogta a franchise eddig listavezetőjét, Rogie Vachont.

Zach Parisé hazatért. A New Jersey egykori játékosa először látogatott a Prudential Centerbe azóta, amióta aláírta megaszerződését a Minnesotával közel két éve. A hazatérés felemásra sikerült, Parise ugyan egy góllal hozzájárult ahhoz, hogy a Wild kétgólos hátrányból hosszabbításra mentse a mérkőzést, de végül hosszabbítás után vereséget szenvedett. A ráadásban Andy Greene találata döntött pontosan a második percben.

A Stars 2007. december elseje óta képtelen nyerni Philadelphiában és ez a negatív sorozat a legutóbbi játéknapon sem szakadt meg. A Flyers Wayne Simmonds duplájával és Steve Mason remek védéseinek köszönhetően magabiztosan tartotta otthon a két pontot. A Dallason még az sem segített, hogy a kapuban az a Tim Thomas állt, aki pályafutása során 14 győzelmet és mindössze 4 vereséget szenvedett el a Philly ellen.

A Columbus emberhátrányos alakulata nyerte meg a meccset a Bell Centerben a Canadiens otthonában. A Jackets összesen nyolc hátrányt védekezett ki a mérkőzésen hiba nélkül, közte egy 5 a 3 elleni szituációt is. A remek védekezés mellett ezek után a vendégeknek elég volt annyi, hogy minden harmadban egyszer betaláljanak. A győztes találatot Ryan Johansen szerezte a végső dudaszó előtt három perccel.

A Senators hazai jégen háromszor egyenlített a Tampa ellen, ám 3-5 után már képtelen volt a kétgólos hátrányt ledolgozni, csak megfelezni tudta a különbséget. A Lightningban Teddy Purcell duplázott, az alig két hete igazolt Ryan Callahan pedig megszerezte első győztes gólját új csapatában. A Sens ezzel a vereséggel zsinórban ötödik alkalommal kapott ki és jelenleg kilenc pontra van a rájátszást jelentő nyolcadik helytől.

Fordulatos meccset játszottak a Joe Louis Arenában, ahol a Red Wings hosszabbítás után múlta felül a Pittsburghöt. A Detroit két góljára a Penguins kevesebb mint három perc alatt hárommal válaszolt a második harmad hajrájában. Az utolsó játékrész derekán ismét a hazaiak kerültek fölénybe és alig több mint két perc alatt megfordították a meccset. Örömük azonban csak pontosan két percig tartott, mert Craig Adams kiharcolta a ráadást a vendégeknek. A hirtelen halálban már mindenki a büntetőlövésekre készült, kivéve Daniel Alfredssont, aki egy másodperccel a ráadás vége előtt bevette a Pens kapuját, eldöntve a mérkőzést.

Hiába szakította meg a franchise-rekordot jelentő hétmeccses nyeretlenségi szériáját a Buffalo, hivatalosan a Sabres lett idén az első csapat, amely lemarad majd a rájátszásról. A vendégek a liga leggyengébb hazai mérlegével rendelkező Oilers otthonából hozták el a pontokat, a kettőt vágó Cory Conacher és a 35 védést bemutató Matt Hackett vezetésével.

A Phoneix szűk 2-1-es győzelmet aratott a Florida ellen és több mint négy hónap után tudott három meccset nyerni egymás után. A Coyotes két találatából az elsőt az a Radim Vrbata szerezte, aki pályafutása során negyedszer érte el a 20 gólos határt a sivatagi csapat színeiben. Rajta kívül ez a bravúr csak három játékosnak sikerült: Shane Doannak, Jeremy Roenicknek és Keith Tkachuknak.

New Jersey?Minnesota 4-3 (videó)
G.: Ryder, Fayne, Jágr, Greene ill. Parisé, Granlund, Cooke

Philadelphia?Dallas 4-2 (videó)
G.: Simmonds (2), Streit, Raffl ill. Benn (2)

Montreal?Columbus 2-3 (videó)
G.: Gallagher, Vanek ill. MacKenzie, Dubinsky, Johansen

Ottawa?Tampa Bay 4-5 (videó)
G.: MacArthur, Karlsson, Hemsky, Michálek ill. Purcell (2), Filppula, Brewer, Callahan