Nagy Gergő asszisztot szerzett

Már csapata második legponterősebb játékosa. Sofronék kikaptak, 1-1-re állnak a DEL negyeddöntőjében az Ingolstadt ellen.

Négymeccses nyeretlenségi sorozatának vetett véget a Quad City Mallards szerdán este a St. Charles csapata ellen. Nagy Gergőék március 8-án nyertek utoljára, azóta négy alkalommal is vereséggel hagyták el a jeget. Ez a mérkőzés is szoros volt szinte végig. Az első harmadban 1-1 gólt szereztek a csapatok, a másodikban nem született találat, majd a harmadik játékrész második percében visszavették a vezetést a hazaiak, a mérkőzést végül eldöntő találatnál Nagy Gergő asszisztot szerzett (amely egy nem szokványoos kameraállásból megtekinthető itt). A Quad City Mallards az 56. percben döntötte el végleg a pontok sorsát, majd 11 másodperccel a rendes játékidő letelte előtt üres kapura is szerzett egy gólt, ezzel alakult ki a 4-1-es végeredmény. Nagy eddig 57 meccsen 18 gólt és 31 asszisztot szerzett, 49 ponttal többedmagával foglalja el a liga kanadai táblázatának 20. helyét, csapatából csak egy játékos előzi meg.

Csattanós választ adott az Ingolstadt a német bajnokság negyeddöntőjének első mérkőzésén elszenvedett 5-0-s vereségért a Krefeldnek. A második meccsen Ingolstadtban ugyanis szintén a hazai csapat nyert, szintén 5 gólt lőve, bár Sofron Istvánék is betaláltak egyszer. Az első két harmadban két-két gólt szereztek a hazaiak, a második kettő között ráadásul mindössze hét másodperc telt el. A harmadik játékrészben mindkét csapat gólra váltott egy emberelőnyt, így alakult ki az 5-1-es végeredmény. Sofron pontot nem szerzett.

Cimkék: , , , , , ,