Ázsiai vb-ellenfeleink az elődöntőket játsszák

Két japán és koreai csapat jutott az Ázsia Liga magyar idő szerint szombaton hajnalban kezdődő rájátszásába. Ráadásul mindkét ágon japán-koreai párharcra kerül sor.

Az alapszakasz 42 fordulója után a 2-szeres AL-győztes, 13-szoros japán liga-győztes és 35-szörös összjapán bajnok (azaz a mi fogalmaink szerint kupagyőztes) Oji Eagles végzett az élen. Második lett a ligaújonc koreai katonacsapat, a Daemjung Szangmu. A liga rekordbajnoka, a háromszoros győztes Nippon Paper Cranes végzett a harmadik helyen, negyedikként pedig a koreai High 1 jutott be a legjobb 4 közé.

A tavalyi bajnok Tohoku Free Blades, JP MacCallum csapata és az eddigi egyetlen dél-koreai bajnok Anjang Halla épphogy lecsúszott a rájátszásról, a Blades éppen a High 1 elleni hazai vereségével játszotta el az esélyét pár nappal az alapszakasz zárása előtt. A Nikko Icebucks lett a 7. helyezett, a China Dragons pedig az utolsó. A kínaiak azt a bravúrt hajtották végre, hogy sorozatban a negyedik szezont zárják győzelem nélkül. Utoljára 2009. november 28-án nyertek a Nikko Icebucks ellen 4-3-ra, az azt követő 4 teljes idényben 3 hosszabbításban és 2 büntetőlövésekkel elszenvedett vereségre, tehát összesen 5, idényenként átlagban pedig 1,25 pontra voltak csak képesek. Ebben a szezonban 42 meccsen 0 pontot szereztek, 58 gólt lőttek és 340-et kaptak.

A legjobb gólvágók között az élen a koreaiak által nemrég honosított Michael Swift áll. A hazai játékosok közül Park Vu Szang a második, a budapesti vb-re honosított Brock Radunske a harmadik. A kanadai táblázaton is a legjobbak között vannak, a hazai játékosok között a koreai hegemóniát csak a japán Szaito Takeshi  töri meg. A harmadik honosított koreai, Brian Young érdekes módon NHL-es múltjához képest nem teljesít annyira kiemelkedően, legfeljebb a büntetésperceket tekintve. Azért ne legyen kétségünk benne, jelentősen meg fogja nehezíteni a dolgunkat Gojangban. A játékosok egyéni statisztikái itt böngészhetők.

Azok között a kapusok között, akik legalább a meccsek negyedén védtek, három koreai található a legjobb négy között, a tavalyi első számú válogatott kapus, Park Szung Je csak a harmadik közöttük. Egyedül az Oji első számú kapusa, Ogino ékelődik be közéjük. A tavalyi japán válogatott kapusok, Fukufudzsi és Nariszava az 5. és a 7. a kapusrangsorban, ám nem rossz teljesítménnyel.

Amire még minden bizonnyal érdemes lesz odafigyelni, az az, hogy a játékosok általában milyen jók emberelőnyben és milyen bizonytalanok emberhátrányban. A felénk megszokott 10-20%-os emberelőnyös mutatók helyett négy csapat is 25% feletti hatékonysággal büszkélkedhet, de a kínaiakat nem számítva 4 csapat is 75%-on vagy alatta van a büntetésölésben. Igaz, az emberelőnyös hatékonyságot illetően a képet minden bizonnyal jelentősen árnyalja, hogy a China Dragons ellen csak az nem lőtt gólt emberelőnyben, aki nem akart, a kínaiak 47%-os emberhátrányos védekezése botrányosan rossz, minden bizonnyal a világ összes komolyan vehető ligáját tekintve is a legrosszabb teljesítmény.

Az elődöntőben az Oji Eagles a High 1, a Szangmu pedig a Nippon Paper Cranes ellen játszik 3 nyert meccsig, ezt követi a döntő, ugyancsak 3 győzelemig. A bajnok kilétére legkésőbb március 30-án derül fény. Az eredményeket és a statisztikákat ezen az oldalon követhetik majd nyomon.

VB 12:30 HUNROM VÉGE
VB 16:00 JPNKOR INFO
VB 19:30 SLOITA INFO