6000. alapszakaszmeccsét játszotta a Rangers

A Parkőrök ezzel az ötödikek az örökrangsorban, egy mérkőzéssel a Chicago mögött és egy mérkőzéssel a Detroit előtt.

A jubileumot nem sikerült megünnepelni, pedig a liga egyik leggyengébb csapata az Edmonton volt a vendég a Gardenben. A Rangers hiába támadott többet, az Oilers kapusa, Ben Scrivens összesen 35 védéssel, közte nem egy bravúrral tartotta meccsben a csapatát. Ahogy az pedig lenni szokott, a kihagyott ziccerek megbosszulták magukat, Nail Jakupov alig több mit másfél perccel a vége előtt betalált, megszerezve a győzelmet az Edmontonnak.

A Calgary a második és a harmadik harmadot is 2-1 arányban nyerte az Islanders otthonában, így az utolsó hét mérkőzéséből a hatodikat nyerte. A Flames az utolsó öt percben döntötte el a találkozót, amikor David Jones és Mikael Backlund által kétszer is bevette a házigazdák kapuját. Sikerével a kanadai gárda 2004. január 6-a után ismét győztesen távozhatott a Nassau Coliseumból.

Az Avalanche Philadelphiába látogatott ahol a hazaiak nemcsak magukért, de Keith Allen emlékéért is játszottak. A Flyers legendás managere, aki két bajnoki címet vitt a Broad Streetre és nem mellesleg a csapat első edzője is volt, két nappal ezelőtt hunyt el 91 éves korában. A Philly végül a Steve Mason, Claude Giroux párosnak köszönhetően diadalmaskodott, a nemrégiben szerződést hosszabbító kapus 38 lövést védett, míg a csapatkapitány húsz másodperccel a vége előtt biztosította be a győzelmet.

A Washington a záró harmadban három gólt ütött a Winnipeg Jetsnek, így vesztes állásból fordított és győzött a Verizon Centerben. A fővárosiak először Tom Wilson góljával egyenlítettek, majd a szezonban a 40. gólját szerző, a mesterlövészek listáját vezető Ovecskin révén a vezetést is megszerezték a 48. percben. A végeredményt végül a mérkőzésen másodszor eredményes Troy Brouwer állította be kevesebb mint öt perccel a vége előtt. A Capitalsban zsinórban 272. mérkőzését játszotta John Carlson amivel megdöntötte Calle Johansson hátvédekre vonatkozó franchise-rekordját.

Max Paciorettyről szólt a Montreal?Vancouver mérkőzés. A Canadiens csatára amellett, hogy mesterhármasával győzelemre vezette csapatát, történelmet írt és akár öt góllal is befejezhette volna a meccset. A Habs szélsője a második harmadban kettő perc alatt két büntetőt is lőhetett, ám mindkét kísérletét hárította Roberto Luongo, a Canucks portása. A két kihagyott büntető ellenére egy pillanatig sem forgott veszélyben a Habs győzelme, amely az utolsó hat meccséből a negyediket nyerte. A Vancouver ezzel szemben borzalmasan teljesít, az utolsó 19 meccséből a 15-öt vesztette el.

Óriásit hajrázott a Buffalo a Senators otthonában, ám végül elbukott a Canadian Tire Centreben. A Sabres kevesebb mint tíz perccel a vége előtt még kétgólos hátrányban volt ám Tyler Ennis és Drew Stafford góljaival egyenlíteni tudtak a hajrában. Már mindenki a hosszabbításra készült kivéve Milan Michálek, aki 23 másodperccel a vége előtt másodszor is betalált, szertefoszlatva a vendégek pontszerzési reményeit.

?Négypontos? meccset játszottak Tampában, ahol a Maple Leafs lépett jégre és a győzelmével egy pontra megközelítette a riválisát. A juharfalevelesek a záró húsz percben szerzett három góljukkal meglepetésre magabiztos győzelmet arattak a Lightning felett. A győzelemért Jonathan Bernier tette a legtöbbet aki 33 hazai lövést hárított a hatvan perc alatt.

A szezonban ötödik és utolsó alkalommal találkozott egymással a Florida és a Detroit ahol az autóvárosiaknak volt miért törleszteniük, négy találkozóból háromszor kikaptak ellenfelüktől. A Red Wings végül is visszavágott és 3-1 arányban diadalmaskodott a Panthers otthonában. A vendégek a második harmadban Alfredsson és Nyquist góljaival fordítottak, majd az utolsó minutumban Brian Lashoff üres kapus góljával a győzelmet is bebiztosították.

Az Xcel Energy Centerben Minnesotában?Nashville derbit rendeztek, ahol a hazaiak saját maguk dolgát nehezítették meg. A Wild kétszer is megszerezte a vezetést, ám a vendégek mindkét alkalommal egyenlíteni tudtak a duplázó Craig Smithnek és a hazai kapuban bizonytalankodó Darcy Kuempernek öszönhetően. A Vadakat végül Nino Niederreiter mentette meg, aki a hosszabbítás harmadik percében egy csodaszép lövéssel eldöntötte az extra pont sorsát.

A nap utolsó mérkőzésén, a Los Angeles?Columbus találkozón szintén a túlóra döntött. A vendégek kereken a 100. másodpercben szereztek vezetést és egygólos előnyüket egészen a harmadik harmad elejéig tudták tartani, amikor Jake Muzzin egyenlített a Királyok részéről. Akárcsak Minnesotában, a Staples Centerben is a ráadás harmadik perce hozta meg a gólt, amikor Robyn Regehr talált a Jackets kapujába megszakítva ezzel a Kings négymeccses kudarcsorozatát.

NY Islanders?Calgary 2-4 (videó)
G.: Hickey, de Haan ill. Monahan, Wideman, Jones, Backlund

NY Rangers?Edmonton 1-2 (videó)
G.: Brassard ill. Smyth, Jakupov

Philadelphia?Colorado 3-1 (videó)
G.: Streit, Raffl, Giroux ill. MacKinnon

Washington?Winnipeg 4-2 (videó)
G.: Brouwer (2), Wilson, Ovecskin ill. Little, Byfuglien