MacKinnon már 20 gólos

Óriási hógörgeteg temette maga alá a Buffalót, a Szablyások egy hetest kaptak az Avalanche otthonában.

A hazaiaknál több kiváló egyéni teljesítmény is született, de mind közül kiemelkedik Nathan MacKinnon teljesítménye. Az elsőéves center egy gólt és két gólpasszt jegyzett a mérkőzésen, a szezonban így már jelenleg 20 gólos és 40 pontos, amivel mindkét mutatóban vezeti az újoncok táblázatát.

A záró húsz percben jött ki a tudásbeli különbség a Boston?Edmonton mérkőzésen. A Mackók egygólos előnnyel várták az utolsó harmadot, ahol rendesen megszórták Scrivens kapuját és 19 lövésből háromszor be is találtak. A végül négygólos hazai győzelemmel zárult mérkőzésen a legjobb teljesítményt a Bruins kapusa, Chad Johnson nyújtotta, aki pályafutása második shutoutját szerezte.

Egy Nate Thompson volt a különbség a Montreal?Tampa mérkőzésen a vendégek javára. A Lightning centere szerzett vezetést emberhátrányban a Bell Centerben, amit Daniel Briere egyenlített ki az utolsó harmadban. Mivel több gól nem esett a 60 perc alatt, így jöhetett a ráadás ahol ismét Thompson lépett elő főszereplővé, a hirtelen halál letelte előtt 24 másodperccel eldöntötte a mérkőzést.

Nagyon nem megy a Los Angelesnek az utóbbi időben. Az utóbbi kilenc meccséből nyolcat elvesztett, ráadásul az utolsó hat mérkőzésén csak három gólt ütött, azt is Anze Kopitar révén. Ezek után nem meglepő, hogy a Flyers is győzni tudott a Staples Centerben Wayne Simmonds és Steve Mason vezetésével. A vendégek jobbszélsője győztes gólt szerzett, ami pályafutása 100. találata volt, míg a kapus 35 védéssel a szezonban harmadszor maradt hibátlan. A Philly a győzelemmel elrontotta Robyn Regehr jubileumát, aki 98. hátvédként a liga történetében 1000. alapszakaszmeccsén lépett jégre.

A Toronto két gól és harminc perc előnyt adott az Ottawának a kanadai rangadón. A Leafs 0-2 után a mérkőzés utolsó 27 percében egy féltucatot rámolt be a Senators kapujába Phil Kessel vezetésével. A hat találatból hármat vállalt magára a jobbszélső, aki ezzel szezonbeli második tripláját szerezte és már 30 gólos a szezonban, amivel második a mesterlövészek listáján. A Leafs a győzelemmel tovább folytatatta remek hazai sorozatát, ugyanis az elmúlt tíz hazai meccsét kivétel nélkül megnyerte.

A Columbusnak jól megy a Panthers ellen, zsinórban hatodik alkalommal győzte le ellenfelét. A Nationwide Arenaban megtartott mér,őzésen sima háromgólos hazai győzelem született, ahol Ryan Johansen és Boone Jenner egyaránt egy-egy gólt és gólpasszt tett a közösbe. A két center mellett Szergej Bobrovszkij kell kiemelni, aki 35 védéssel járult hozzá a Blue Jackets győzelméhez.

Vlagyimir Taraszenko volt a St. Louis nyerőembere a Nashville elleni mérkőzésen. A Blues hiába lépett el ellenfelétől két góllal, a Predators bő tíz perc alatt ütött három góljával megfordította a mérkőzést. Ekkor jött másodéves orosz center, aki egyenlített és kiharcolta a hosszabbítást a Zenészeknek. A plusz öt perc nem hozott eredményt, így jöhetett a szétlövés, ahol ismét Taraszenkóé volt a főszerep, a negyedik körben betalált, a vele egy párban lévő Mattias Ekholm nem, így a hazaiak kapták a plusz pontot. A győzelemmel a Blues, ha csak virtuálisan is, de átvette a vezetést az Anaheimtől az NHL élén.

Attól az Anaheimtől, amely fantasztikusan kezdte a szezont hazai jégen, az első 24 mérkőzéséből 22 alkalommal győzött és csak kétszer kapott ki hosszabbítás után. Ám most meglepetésre ismét kikapott, sőt az elmúlt öt hazai meccséből harmadszor szenvedett vereséget és ráadásul először a szezonban nem ütött gólt. A Kacsákat egykori kapusuk, a mérkőzés hőse, a jelenleg a Dallasban védő Dan Ellis nullázta le, aki a kapujára tartó mind a 26 lövést hárította és ezzel karrierje 14. shutoutját szerezte.

Két nap alatt két arcát mutatta meg a Phoenix, először kikapott a Keleti-konferencia legrosszabb csapatától, majd legyőzte a legjobbat. A Pittsburghnek gyakorlatilag esélye sem volt a sivatagban a Mike Ribeiro, Zbynek Michálek vezette hazaiak ellen. A Coyotes centere egy-egy gólt és gólpasszt jegyzett, míg a volt ex-pingvin hátvéd 83 mérkőzés után talált be ismét és rögtön győztes gólt szerzett.

Egymás után ötödik hazai meccsét nyerte meg a Calgary, márpedig ilyenre nem volt példa Jarome Iginla újoncéve azaz 1997 óta. A Flames a Minnesota ellen nyújtotta ötösre a szériáját, amiért igencsak megszenvedett hiszen 2-0-ról, majd 3-2-ről is visszaengedte ellenfelét. A hosszabbításban azonban már nem hagyta a Flames veszni hagyni a pontokat, a mérkőzésen másodszor eredményes Mikael Backlund jóvoltából megszerezte a győzelmet.

Három elvesztett mérkőzés után tudott ismét nyerni a San José, amely a bajnok Chicagót fektette két vállra büntetőlövések után. Az egész mérkőzés minden eseménye Brad Stuart kétperces büntetésébe sűrűsödött bele a harmadik harmadban. A hazaiak Joe Pavelski révén szereztek vezetést emberhátrányban, amit Brandon Saad  egyenlített ki 63 másodperccel később még ugyanebből az előnyből. A 65 perces döntetlen után jöhetett a szétlövés, ahol a Sharks mindhárom lövője Pavelski, Marleau és Thornton is betalált megszerezve a győzelmet.

Boston?Edmonton 4-0 (videó)
G.: Krejci, Hamilton, Söderberg, Krug ill. ?

Montreal?Tampa Bay 1-2 (videó)
G.: Briére ill. Thompson (2)

Colorado?Buffalo 7-1 (videó)
G.: Landeskog (2), McGinn (2), Barrie, Cliché, MacKinnon ill. D’Agostini

Los Angeles?Philadelphia 0-2 (videó)
G.: ? ill. Simmonds, Giroux