Karol Rusznyak a csehszlovák válogatottban

 

Szovjetunió–Csehszlovákia mérkőzést játszanak a pozsonyi KHL All Star-hétvége keretében.

Egy korábbi fehérvári játékos, egy-egy korábbi fehérvári és újpesti edző, valamint egy aktív érsekújvári jégkorongozó is szerepel a nevezettek között.

A Szovjetunió kerete nem szorul magyarázatra, 29 fős keretében közel 30 éves korkülönbségek is előfordulnak. A csapatban helyet kapott a ligaelnök, Alekszandr Medvegyev és az egyik alelnök, Vlagyimir Torzskov is. Csehszlovákia játékosai fiatalabbak, több ismerős név is megtalálható a listán, többek Karol Rusznyak, aki 2002 és 2005 között az Alba Volánban jégkorongozott, Jan Neliba, aki nemrég még a Fehérvár vezetőedzője volt, illetve meghívót kapott Marek Uram, a HC Nové Zámky támadója is, aki azonban kulcscsonttörése miatt aligha lép jégre. Ivan Dornic pedig két csapatnál is edzősködött a MOL Ligában, előbb ez UTE, majd a HC Csíkszereda alkalmazta.

Szovjetunió:

Kapusok:
Vlagyimir Miskin (1955)
Makszim Szokolov (1972)
Makszim Mihajlovszkij (1969)

Védők:
Alekszej Kaszatonov (1959)
Jurij Ljapkin (1945)
Vlagyimir Lutcsenko (1949)
Szergej Gimajev (1955)
Fjodor Kanarejkin (1955)
Alekszej Guszarov (1964)
Nyikolaj Szjomin (1973)

Támadók:
Jurij Lebegyev (1951)
Vjacseszlav Anyiszin (1951)
Helmuts Balderis (1952)
Viktor Salimov (1951)
Szergej Fjodorov (1969)
Alekszej Zsamnov (1970)
Alekszej Jasin (1973)
Alekszandr Jakusev (1947)
Borisz Mihajlov (1944)
Jevgenyij Stepa (1963)
Vlagyimir Torzskov (1954)
Alekszandr Medvegyev (1955)
Valerij Kamenszkij (1966)
Lev Berdicsevszkij (1965)
Igor Varickij (1971)
Jevgenyij Csizsmin (1964)
Ravil Jakubov (1970)
Andrej Kovalenko (1970)
Szergej Makarov (1964)

Csehszlovákia:

Kapusok:
Petr Bríza (1964)
Roman Cechmánek (1971)
Pavol Rybár (1971)

Védők:
Lubomír Sekerás (1968)
Ján Varholík (1970)
Jergus Baca (1965)
Ivan Droppa (1972)
Radoslav Svoboda (1957)
Frantisek Kucera (1968)
Leo Gudas (1965)
Jan Neliba (1953)

Támadók:
Igor Liba (1960)
Richard Zedník (1976)
Zdeno Cíger (1969)
Ivan Dornic (1962)
Richard Kapus (1973)
Karol Rusznyak (1967)
Pavel Richter (1954)
Vladimír Kames (1964)
Oldrich Válek (1960)
Marek Uram (1976)
Otakar Janecký (1959)
Ladislav Svozil (1958)
Jozef Pethö (1964)

Cimkék: ,

Te mit gondolsz?

Eseménynaptár
március 19., vasárnap
U18 17:10 AVSMAC 4-2VÉGE
március 20., hétfő
MOL 18:00 MACMIS 3-4VÉGE
    • M4 SPORT
március 21., kedd
ROM 17:30 PROGAL 3-8VÉGE
ROM 17:30 SSCBRA 4-2VÉGE
március 22., szerda
U20 12:40 AVSDHK 2-3VÉGE
U16 16:00 AVSMAC 2-1VÉGE
MOL 17:00 MISMAC 2-1VÉGE
    • M4 SPORT
ROM 17:30 SSCBRA 1-4VÉGE
U20 17:30 ZEGMIS 0-2VÉGE
U20 17:40 VASMAC 2-5VÉGE
EBJL 19:40 AVSUTE 4-2VÉGE
március 23., csütörtök
U18 16:40 KMHPEF 3-5VÉGE
KHL 17:30 SZKLOK 5-4 HVÉGE
    • SPORT 2
március 24., péntek
NHL 00:05 WSHCBJ 
    • SPÍLER TV
NHL 03:30 LAKWPG 
    • SPÍLER TV
KHL 15:00 MMGAKB 
    • SPORT 2
U16 18:40 MACAVS 
március 25., szombat
U20   DHKAVS 
NHL 00:05 PITNYI 
    • SPÍLER TV
U20* 18:00 MACVAS 
március 26., vasárnap
NHL 04:30 LAKNYR 
    • SPÍLER TV
U16 18:00 AVSMAC 
NHL 23:00 NJDDAL 
    • SPÍLER TV
március 27., hétfő
U18   UTESCC 
március 28., kedd
U16*   MACAVS 
március 29., szerda
U16*   AVSMAC 
U20*   AVSDHK 
U20*   VASMAC 
KHL 18:00 LOKSZK 
    • SPORT 2
március 30., csütörtök
KHL 18:00 AKBMMG 
    • SPORT 2
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk