Stavanger?Dab.Docler 9-1

Nem tudta megismételni pénteki játékát a Dab.Docler, elsősorban azért, mert fáradtan mozgott egy elszánt és nagyon jó csapat ellen. Nem játszott jól, de a meccs nagyobb részében jól küzdött Stephan Lundh együttese.

Nem indult rosszul a második DAB-mérkőzés a dániai Kontinentális Kupa-selejtezőn, váltakozó játék után gyorsan előnybe kerültünk. Sajnos a fórjátékunk színvonala nem javult az előző naphoz képest, sokáig semmit nem tudtunk kezdeni a norvég harmadban, de a végére maradt két jó közeli lövés, gól azonban egyikből sem lett. Folytatódott az ide-oda hoki. Viszonylag hamar visszakapta a Stavanger az előnyt, ellenfelünk szintén csak a két perc végén tudott helyzetet kialakítani, megúsztuk.

Ezt követően támadásban maradtak, erősek voltak, jól forgattak, okoztak egy 4-5 percnyi riadalmat a DAB-táborban. Ekkortól kezdve úgy tűnt, mégiscsak bennünk maradt az előző napi meccs, fáradtabban mentek a lábak, miközben a norvégok ha nem is művészi szinten hokiztak, de ezt az erőteljes, sokpasszos játékot jól és gyorsan művelték, sok korcsolyázással operáltak.

Széttöredezett volt a meccs, ez nekünk látszott jónak ebben a szakaszban. Ezzel együtt is hátul lekötötték az energiáinkat, előre nem maradt kellő lendületünk. Egy ilyen jelenetsor végén szereztek vezetést, szép fonákmegoldással a végén, nem érdemtelenül. Mindez a 15. percben történt. Hamarosan újabb előnyt kaptunk, de ebből is ők szólóztak, Sevela fogta. Szétestünk, a korongot sem tudtuk bevinni, jobb is, hogy véget ért ez a periódus.

De a második elejére sem sikerült rendeznünk a sorokat, percek alatt véget is ért a meccs érdemi része. Előbb egy lecsorgó korong talált üresen egy norvégot, bevágta, majd a támadóharmadban a kapu mögött követtünk el buta szabálytalanságot, húsz másodperccel később pedig a védőharmadban lőttük ki a korongot a palánk felett. A kettős előnyt nagyon gyorsan kihasználták, majd egy magyar időkérést követően a szimplát is gólra váltották. 24:01-nél máris 4-0 állt a táblán.

Becsülettel mentünk tovább, a norvégok nem engedtek a ritmusból, egy kicsit kevésbé erőltették ugyan az előrehokit, de fontos volt nekik a stabil játék továbbra is. Jó volt látni, hogy emberelőnyben Galanisz Nikandrosz és Azari Zsolt harcolt hatalmasat a szépítő gólért, teljes mértékben megérdemeltük. Többször is felcsillant az esély, hogy 4-2-re alakul az eredmény, de ez nem következett be. Egy páros kiállítás után a rövid felsőbe vágták a korongot, majd hamarosan megjött a 6. Stavanger-találat is, így 1-6-ról vártuk a záró 20 percet. Az első két harmad 5-5 kapura lövése is jelezte, komoly ellenállásba ütközött a magyar bajnok. Sokszor volt kilátástalan a helyzetünk, de rendre megpróbáltak a srácok megindulni, kevés sikerrel.

Kapust cseréltünk, Sevela helyett Kiss Tamás állt a kapunkba a harmadik harmadra. Két helyzetünk is akadt az elején, de a norvégok nem akartak nagyon visszavenni a színvonalból. Ennek és némi szerencséjüknek két gyors gól lett az eredménye. Továbbra is jobb volt az ellenfél, de a magyar játékosok becsülettel küzdöttek. El kellett fogadni ezen a szombaton, hogy ez ennyire elég. Ne feledjük, 5 norvég A csoportos vb-t megjárt válogatott, 3 AHL-es tengerentúli légiós és rajtuk kívül még 3 olyan játékos állt velünk szemben, akik játszottak a svéd élvonalban. A légióskontingensből 2-3-an hazájuk bajnokságában is a pontgyárosok közé tartoztak. A 9 kapott gól ezzel együtt sok, az 1 lőtt kevés, de higgyük el, hogy a jég nem hazudik, ennyi volt ezúttal a két csapat között. A vége 9-1 lett.

A MOL Liga-bajnoknak sok volt egymást követő két nap a dán és a norvég bajnok, ezen aligha lehet csodálkozni. Az már az első harmadban nyilvánvalóvá vált, hogy ezt a meccset csak a péntekivel együtt lehet értelmezni, abban a kontextusban volt érvényes minden, ami a jégen történt, hogy előző nap dán bajnokot vertünk, majd az amúgy is erősebb aktuális ellenfelünknél négy órával kevesebbet pihentünk.

Jöhet a vasárnapi tornazárás a fehérorosz bajnok ellen, az élmények simán fordíthatók ismét pozitívba ? még akkor is, ha egyelőre sokkal inkább félig teli, mint üres a vojensi DAB-pohár ?, ráadásul a dolgok még alakulhatnak úgy, hogy lesz tétje annak a meccsnek is számunkra. És ezúttal mi pihenhetünk többet 4 órával, nem az ellenfél.