Kovalcsuk nem lép jégre a Karjala-kupán

   

A szezon második EHT-tornáját Finnországban rendezik.

Az olimpia miatt előrébb hozták a világbajnokság előtti cseh tornát, amit Finnország nyert, így a Karjala-kupa idén az Euro Hockey Tour második állomása. A cseh keretben továbbra is a KHL-esek dominálnak, továbbá bekerült Tomás Kaberle, a cseh bajnokságot vezető Sparta Prahát pedig három játékos képviseli. A finnek keretébe a listavezető Karpat négy játékost ad, köztük a kapus, Jussi Rynnast, aki 26 évesen debütálhat a válogatottban.

A finn tornán jégre lépett volna az orosz válogatottban az immáron KHL-es Ilja Kovalcsuk, ám hétfőn személyes okokra hivatkozva lemondta a részvételt. Viszont visszatér két kapus, a sokáig mellőzött Alekszandr Jerjomenko és a Czech Hockey Gamest sérülés miatt kihagyó Konsztantyin Barulin. A svédeknél az SHL-t vezető Skellefteából egy kapust és egy támadót hívott be Par Marts, szokás szerint kísérleti kerettel játszik az EHT-ban a világbajnoki címvédő, ugyanis a keret fele csak legfeljebb egy EHT-tornán kapott lehetőséget.

Karjala-kupa, 2013/2014, Helsinki:
2013. november 7., csütörtök, 18.30: Oroszország–Finnország
2013. november 7., csütörtök, 19.00: Svédország–Csehország (Gavle, Svédország)
2013. november 9., szombat, 12.30: Svédország–Oroszország
2013. november 9., szombat, 16.30: Finnország–Csehország
2013. november 10., vasárnap, 12.30: Csehország–Oroszország
2013. november 10., vasárnap, 16.30: Finnország–Svédország

A játékoskeretek:

Csehország:
Kapusok: Jakub Kovár (Avtomobiliszt, KHL), Jakub Stepánek (Szeversztal, KHL)
Védők: Tomas Kaberle (Kladno), Lukas Krajicek (Dinamo Minszk, KHL), Petr Caslava (Szeversztal, KHL), Milan Doudera (Kladno), Martin Sevc (Lev, KHL), Zdenek Kutlák (Slovan, KHL), Jakub Nakládal (Lev, KHL)
Támadók: Roman Cervenka (SZKA, KHL), Petr Hubacek (JYP, FIN), Vaclav Nedorost (Donbassz, KHL), Lukas Kaspar (Donbassz, KHL), Ondrej Roman (Vítkovice), Zbynek Irgl (Dinamo Minszk, KHL), Jan Kovár (Metallurg Magnyitogorszk, KHL), Jan Buchtele (Sparta Praha), Tomás Rolinek (Sparta Praha), Jiri Sekac (Lev, KHL), Radek Smolenak (Pelicans, FIN), Ivan Rachunek (Sparta Praha), Petr Vrána (Lev, KHL), Jakub Petruzalek (Amur, KHL)

Finnország:
Kapusok: Jussi Rynnas (Karpat), Niko Hovinen (Metallurg Novokuznyeck, KHL)
Védők: Teemu Laakso (Szeversztal, KHL), Petteri Nummelin (Lukko), Ossi Vaananen (Jokerit), Lasse Kukkonen (Karpat), Tuukka Mantyla (Metallurg Novokuznyeck, KHL), Sami Lepistö (Avtomobiliszt, KHL), Juuso Hietanen (Torpedo, KHL), Topi Jaakola (Lev, KHL)
Támadók: Niklas Hagman (Assat), Jori Lehtera (Szibir, KHL), Petteri Wirtanen (Donbassz, KHL), Sakari Salminen (Torpedo, KHL), Jonas Enlund (Szibir, KHL),Jarkko Immonen (Torpedo, KHL), Petri Kontiola (Traktor, KHL), Mika Pyörala (Karpat), Antti Pihlström (Szalavat Julajev, KHL), Juhamatti Aaltonen (Karpat), Oskar Osala (Nyeftyehimik, KHL), Teemu Hartikainen (Szalavat Julajev, KHL), Leo Komarov (Dinamo Moszkva, KHL)

Oroszország:
Kapusok: Alekszandr Jerjomenko (Dinamo Moszkva), Konsztantyin Barulin (Ak Barsz), Vaszilij Kosecskin (Metallurg Magnyitogorszk)
Védők: Jurij Alekszandrov (SZKA), Andrej Zubarjev (Szalavat Julajev), Ilja Nyikulin (Ak Barsz), Jevgenyij Birjukov (Metallurg Magnyitogorszk), Bogdan Kiszelevics (Szeversztal),   Makszim Csugyinov (SZKA), Jevgenyij Rjaszenszkij (SZKA), Jevgenyij Medvegyev (Ak Barsz)
Támadók: Enver Liszin (Admiral),  Viktor Tyihonov (SZKA), Ilja Kablukov (Atlant), Alekszandr Szvitov (Ak Barsz), Szergej Plotnyikov (Lokomotiv), Mihail Varnakov (Ak Barsz), Mihail Gluhov (Atlant), Alekszandr Popov (Avangard), Szergej Tyerescsenko (Ak Barsz),  Jegor Averin (Lokomotiv), Alekszandr Perezsogin (Avangard), Alekszandr Burmisztrov (Ak Barsz), Ilja Kovalcsuk (SZKA), Artyemij Panarin (SZKA), Nyikolaj Prohorkin (CSZKA), Vagyim Sipacsov (SZKA), Kirill Petrov (Ak Barsz)

Svédország:
Kapusok: Henrik Karlsson (Skelleftea), Johan Backlund (Vityaz, KHL)
Védők: Simon Bertilsson (Brynas), Tom Nilsson (Frölunda), Niclas Andersén (Szeversztal, KHL), John Klingberg (Frölunda), Elias Falth (HV71), Daniel Rahimi (Linköping), Sebastian Erixon (Vaxjö)
Támadók: Simon Hjalmarsson (Linköping), Fredrik Pettersson (Donbassz, KHL), Tom Wandell (Szpartak, KHL), Joel Lundqvist (Frölunda), Robin Figren (Frölunda),  Mattias Janmark-Nylén (AIK), David Ullström (Lokomotiv, KHL), Niklas Olausson (Lulea), Par Arlbrandt (Linköping), Nicklas Danielsson (Rapperswil-Jona, SUI), Oscar Möller (Skelleftea), William Karlsson (HV71), Linus Klasen (Lulea)

Cimkék: ,

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
augusztus 3., csütörtök
U20   HUN20USA18 
augusztus 10., csütörtök
PRE   ZILSCC 
PRE 18:00 MISMIC 
PRE 18:00 NZÁFTC 
augusztus 11., péntek
PRE   POPSCC 
PRE 17:00 TOPFTC 
augusztus 12., szombat
PRE 19:00 MACVIC 
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk