Kovalcsuk nem lép jégre a Karjala-kupán

   

A szezon második EHT-tornáját Finnországban rendezik.

Az olimpia miatt előrébb hozták a világbajnokság előtti cseh tornát, amit Finnország nyert, így a Karjala-kupa idén az Euro Hockey Tour második állomása. A cseh keretben továbbra is a KHL-esek dominálnak, továbbá bekerült Tomás Kaberle, a cseh bajnokságot vezető Sparta Prahát pedig három játékos képviseli. A finnek keretébe a listavezető Karpat négy játékost ad, köztük a kapus, Jussi Rynnast, aki 26 évesen debütálhat a válogatottban.

A finn tornán jégre lépett volna az orosz válogatottban az immáron KHL-es Ilja Kovalcsuk, ám hétfőn személyes okokra hivatkozva lemondta a részvételt. Viszont visszatér két kapus, a sokáig mellőzött Alekszandr Jerjomenko és a Czech Hockey Gamest sérülés miatt kihagyó Konsztantyin Barulin. A svédeknél az SHL-t vezető Skellefteából egy kapust és egy támadót hívott be Par Marts, szokás szerint kísérleti kerettel játszik az EHT-ban a világbajnoki címvédő, ugyanis a keret fele csak legfeljebb egy EHT-tornán kapott lehetőséget.

Karjala-kupa, 2013/2014, Helsinki:
2013. november 7., csütörtök, 18.30: Oroszország–Finnország
2013. november 7., csütörtök, 19.00: Svédország–Csehország (Gavle, Svédország)
2013. november 9., szombat, 12.30: Svédország–Oroszország
2013. november 9., szombat, 16.30: Finnország–Csehország
2013. november 10., vasárnap, 12.30: Csehország–Oroszország
2013. november 10., vasárnap, 16.30: Finnország–Svédország

A játékoskeretek:

Csehország:
Kapusok: Jakub Kovár (Avtomobiliszt, KHL), Jakub Stepánek (Szeversztal, KHL)
Védők: Tomas Kaberle (Kladno), Lukas Krajicek (Dinamo Minszk, KHL), Petr Caslava (Szeversztal, KHL), Milan Doudera (Kladno), Martin Sevc (Lev, KHL), Zdenek Kutlák (Slovan, KHL), Jakub Nakládal (Lev, KHL)
Támadók: Roman Cervenka (SZKA, KHL), Petr Hubacek (JYP, FIN), Vaclav Nedorost (Donbassz, KHL), Lukas Kaspar (Donbassz, KHL), Ondrej Roman (Vítkovice), Zbynek Irgl (Dinamo Minszk, KHL), Jan Kovár (Metallurg Magnyitogorszk, KHL), Jan Buchtele (Sparta Praha), Tomás Rolinek (Sparta Praha), Jiri Sekac (Lev, KHL), Radek Smolenak (Pelicans, FIN), Ivan Rachunek (Sparta Praha), Petr Vrána (Lev, KHL), Jakub Petruzalek (Amur, KHL)

Finnország:
Kapusok: Jussi Rynnas (Karpat), Niko Hovinen (Metallurg Novokuznyeck, KHL)
Védők: Teemu Laakso (Szeversztal, KHL), Petteri Nummelin (Lukko), Ossi Vaananen (Jokerit), Lasse Kukkonen (Karpat), Tuukka Mantyla (Metallurg Novokuznyeck, KHL), Sami Lepistö (Avtomobiliszt, KHL), Juuso Hietanen (Torpedo, KHL), Topi Jaakola (Lev, KHL)
Támadók: Niklas Hagman (Assat), Jori Lehtera (Szibir, KHL), Petteri Wirtanen (Donbassz, KHL), Sakari Salminen (Torpedo, KHL), Jonas Enlund (Szibir, KHL),Jarkko Immonen (Torpedo, KHL), Petri Kontiola (Traktor, KHL), Mika Pyörala (Karpat), Antti Pihlström (Szalavat Julajev, KHL), Juhamatti Aaltonen (Karpat), Oskar Osala (Nyeftyehimik, KHL), Teemu Hartikainen (Szalavat Julajev, KHL), Leo Komarov (Dinamo Moszkva, KHL)

Oroszország:
Kapusok: Alekszandr Jerjomenko (Dinamo Moszkva), Konsztantyin Barulin (Ak Barsz), Vaszilij Kosecskin (Metallurg Magnyitogorszk)
Védők: Jurij Alekszandrov (SZKA), Andrej Zubarjev (Szalavat Julajev), Ilja Nyikulin (Ak Barsz), Jevgenyij Birjukov (Metallurg Magnyitogorszk), Bogdan Kiszelevics (Szeversztal),   Makszim Csugyinov (SZKA), Jevgenyij Rjaszenszkij (SZKA), Jevgenyij Medvegyev (Ak Barsz)
Támadók: Enver Liszin (Admiral),  Viktor Tyihonov (SZKA), Ilja Kablukov (Atlant), Alekszandr Szvitov (Ak Barsz), Szergej Plotnyikov (Lokomotiv), Mihail Varnakov (Ak Barsz), Mihail Gluhov (Atlant), Alekszandr Popov (Avangard), Szergej Tyerescsenko (Ak Barsz),  Jegor Averin (Lokomotiv), Alekszandr Perezsogin (Avangard), Alekszandr Burmisztrov (Ak Barsz), Ilja Kovalcsuk (SZKA), Artyemij Panarin (SZKA), Nyikolaj Prohorkin (CSZKA), Vagyim Sipacsov (SZKA), Kirill Petrov (Ak Barsz)

Svédország:
Kapusok: Henrik Karlsson (Skelleftea), Johan Backlund (Vityaz, KHL)
Védők: Simon Bertilsson (Brynas), Tom Nilsson (Frölunda), Niclas Andersén (Szeversztal, KHL), John Klingberg (Frölunda), Elias Falth (HV71), Daniel Rahimi (Linköping), Sebastian Erixon (Vaxjö)
Támadók: Simon Hjalmarsson (Linköping), Fredrik Pettersson (Donbassz, KHL), Tom Wandell (Szpartak, KHL), Joel Lundqvist (Frölunda), Robin Figren (Frölunda),  Mattias Janmark-Nylén (AIK), David Ullström (Lokomotiv, KHL), Niklas Olausson (Lulea), Par Arlbrandt (Linköping), Nicklas Danielsson (Rapperswil-Jona, SUI), Oscar Möller (Skelleftea), William Karlsson (HV71), Linus Klasen (Lulea)

Cimkék: ,

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
október 16., hétfő
ROM 17:30 SSCBRA 3-1VÉGE
U18 17:30 SZDSCC 2-19VÉGE
EL 20:00 UTEFTC 4-3VÉGE
    • M4 SPORT
október 17., kedd
U18 18:40 MACSCC 5-6 BVÉGE
U20 20:00 UTEPEF 2-0VÉGE
október 18., szerda
MK 16:00 KMHFTC 1-6VÉGE
U18 17:35 SCCGEP 1-40VÉGE
MK 18:00 DABUTE 3-5VÉGE
MK 19:30 MACTIT 3-0VÉGE
október 19., csütörtök
U18 14:45 DHKMAC 
U18 16:00 PEFMIS 
U18 17:00 AVSSCC 
U18 17:05 GEPVAS 
U20 17:20 ETOAVS 
KHL 18:00 LOKNYH 
    • SPORT 2
U18 18:00 ZEGUTE 
U18 19:00 SZDETO 
U20 19:00 UTEVAS 
október 20., péntek
U20   HDJMAC 
U20   SLLKMH 
KK 13:30 TXUMIS 
KK 17:30 BRACZB 
EL 18:00 DABMAC 
EL 18:00 UTEVC2 
EBEL 18:30 ZNOAVS 
EL 18:30 TITFTC 
október 21., szombat
U18   ZNOAVS 
U20   G99DHK 
U20   SLLMAC 
U20   VSVKMH 
KK 13:30 MISCZB 
EWHL 17:30 SKPKMH 
KK 17:30 BRATXU 
U18 18:00 ETOKMH 
U18 18:30 MACMIS 
U18 19:00 UTEVAS 
U18 19:00 UTEVAS 
október 22., vasárnap
U18   VSVKMH 
U20   HDJKMH 
U20   OHCUTE 
U20   VICVAS 
U20   VSVMAC 
EWHL 13:00 KMHNEH 
KK 13:30 CZBTXU 
KK 17:30 MISBRA 
EBEL 17:45 AVSEHL 
    • M4 SPORT
EL 17:50 VC2DAB 
EL 18:00 FTCMAC 
EL 18:30 UTETIT 
október 24., kedd
U18   AVSMAC 
október 25., szerda
MK 18:00 FTCTIT 
MK 18:40 VASMIS 
október 26., csütörtök
U18   MISVSV 
U18   PEFDHK 
U18   SZDGEP 
U20   UTEAVS 
U20   ZNOMAC 
U20 19:25 KMHDHK 
   H I R D E T É S
Partnerünk