Kovalcsuk nem lép jégre a Karjala-kupán

   

A szezon második EHT-tornáját Finnországban rendezik.

Az olimpia miatt előrébb hozták a világbajnokság előtti cseh tornát, amit Finnország nyert, így a Karjala-kupa idén az Euro Hockey Tour második állomása. A cseh keretben továbbra is a KHL-esek dominálnak, továbbá bekerült Tomás Kaberle, a cseh bajnokságot vezető Sparta Prahát pedig három játékos képviseli. A finnek keretébe a listavezető Karpat négy játékost ad, köztük a kapus, Jussi Rynnast, aki 26 évesen debütálhat a válogatottban.

A finn tornán jégre lépett volna az orosz válogatottban az immáron KHL-es Ilja Kovalcsuk, ám hétfőn személyes okokra hivatkozva lemondta a részvételt. Viszont visszatér két kapus, a sokáig mellőzött Alekszandr Jerjomenko és a Czech Hockey Gamest sérülés miatt kihagyó Konsztantyin Barulin. A svédeknél az SHL-t vezető Skellefteából egy kapust és egy támadót hívott be Par Marts, szokás szerint kísérleti kerettel játszik az EHT-ban a világbajnoki címvédő, ugyanis a keret fele csak legfeljebb egy EHT-tornán kapott lehetőséget.

Karjala-kupa, 2013/2014, Helsinki:
2013. november 7., csütörtök, 18.30: Oroszország–Finnország
2013. november 7., csütörtök, 19.00: Svédország–Csehország (Gavle, Svédország)
2013. november 9., szombat, 12.30: Svédország–Oroszország
2013. november 9., szombat, 16.30: Finnország–Csehország
2013. november 10., vasárnap, 12.30: Csehország–Oroszország
2013. november 10., vasárnap, 16.30: Finnország–Svédország

A játékoskeretek:

Csehország:
Kapusok: Jakub Kovár (Avtomobiliszt, KHL), Jakub Stepánek (Szeversztal, KHL)
Védők: Tomas Kaberle (Kladno), Lukas Krajicek (Dinamo Minszk, KHL), Petr Caslava (Szeversztal, KHL), Milan Doudera (Kladno), Martin Sevc (Lev, KHL), Zdenek Kutlák (Slovan, KHL), Jakub Nakládal (Lev, KHL)
Támadók: Roman Cervenka (SZKA, KHL), Petr Hubacek (JYP, FIN), Vaclav Nedorost (Donbassz, KHL), Lukas Kaspar (Donbassz, KHL), Ondrej Roman (Vítkovice), Zbynek Irgl (Dinamo Minszk, KHL), Jan Kovár (Metallurg Magnyitogorszk, KHL), Jan Buchtele (Sparta Praha), Tomás Rolinek (Sparta Praha), Jiri Sekac (Lev, KHL), Radek Smolenak (Pelicans, FIN), Ivan Rachunek (Sparta Praha), Petr Vrána (Lev, KHL), Jakub Petruzalek (Amur, KHL)

Finnország:
Kapusok: Jussi Rynnas (Karpat), Niko Hovinen (Metallurg Novokuznyeck, KHL)
Védők: Teemu Laakso (Szeversztal, KHL), Petteri Nummelin (Lukko), Ossi Vaananen (Jokerit), Lasse Kukkonen (Karpat), Tuukka Mantyla (Metallurg Novokuznyeck, KHL), Sami Lepistö (Avtomobiliszt, KHL), Juuso Hietanen (Torpedo, KHL), Topi Jaakola (Lev, KHL)
Támadók: Niklas Hagman (Assat), Jori Lehtera (Szibir, KHL), Petteri Wirtanen (Donbassz, KHL), Sakari Salminen (Torpedo, KHL), Jonas Enlund (Szibir, KHL),Jarkko Immonen (Torpedo, KHL), Petri Kontiola (Traktor, KHL), Mika Pyörala (Karpat), Antti Pihlström (Szalavat Julajev, KHL), Juhamatti Aaltonen (Karpat), Oskar Osala (Nyeftyehimik, KHL), Teemu Hartikainen (Szalavat Julajev, KHL), Leo Komarov (Dinamo Moszkva, KHL)

Oroszország:
Kapusok: Alekszandr Jerjomenko (Dinamo Moszkva), Konsztantyin Barulin (Ak Barsz), Vaszilij Kosecskin (Metallurg Magnyitogorszk)
Védők: Jurij Alekszandrov (SZKA), Andrej Zubarjev (Szalavat Julajev), Ilja Nyikulin (Ak Barsz), Jevgenyij Birjukov (Metallurg Magnyitogorszk), Bogdan Kiszelevics (Szeversztal),   Makszim Csugyinov (SZKA), Jevgenyij Rjaszenszkij (SZKA), Jevgenyij Medvegyev (Ak Barsz)
Támadók: Enver Liszin (Admiral),  Viktor Tyihonov (SZKA), Ilja Kablukov (Atlant), Alekszandr Szvitov (Ak Barsz), Szergej Plotnyikov (Lokomotiv), Mihail Varnakov (Ak Barsz), Mihail Gluhov (Atlant), Alekszandr Popov (Avangard), Szergej Tyerescsenko (Ak Barsz),  Jegor Averin (Lokomotiv), Alekszandr Perezsogin (Avangard), Alekszandr Burmisztrov (Ak Barsz), Ilja Kovalcsuk (SZKA), Artyemij Panarin (SZKA), Nyikolaj Prohorkin (CSZKA), Vagyim Sipacsov (SZKA), Kirill Petrov (Ak Barsz)

Svédország:
Kapusok: Henrik Karlsson (Skelleftea), Johan Backlund (Vityaz, KHL)
Védők: Simon Bertilsson (Brynas), Tom Nilsson (Frölunda), Niclas Andersén (Szeversztal, KHL), John Klingberg (Frölunda), Elias Falth (HV71), Daniel Rahimi (Linköping), Sebastian Erixon (Vaxjö)
Támadók: Simon Hjalmarsson (Linköping), Fredrik Pettersson (Donbassz, KHL), Tom Wandell (Szpartak, KHL), Joel Lundqvist (Frölunda), Robin Figren (Frölunda),  Mattias Janmark-Nylén (AIK), David Ullström (Lokomotiv, KHL), Niklas Olausson (Lulea), Par Arlbrandt (Linköping), Nicklas Danielsson (Rapperswil-Jona, SUI), Oscar Möller (Skelleftea), William Karlsson (HV71), Linus Klasen (Lulea)

Cimkék: ,

Te mit gondolsz?

Eseménynaptár
január 15., vasárnap
EBYSL 12:10 MACRBS 3-4 HVÉGE
EBYSL 14:30 MZAAVS 2-3 HVÉGE
EBYSL 16:20 VSVDMJ 3-2VÉGE
EBYSL 16:40 VASSLL 1-2VÉGE
EBEL 17:00 AVSG99 1-5VÉGE
EBYSL 17:00 HKBZNO 1-5VÉGE
MOL 17:00 GALMAC 1-7VÉGE
MOL 18:30 DHKTIT 4-3VÉGE
január 16., hétfő
U18 17:15 MISPEF 10-2VÉGE
MOL 17:30 BRAMAC 0-3VÉGE
MOL 18:00 UTEDAB 4-1VÉGE
    • M4 SPORT
január 17., kedd
MOL 17:00 GALSCC 2-3VÉGE
MOL 18:30 MISFTC 7-4VÉGE
január 18., szerda
NHL 00:55 BOSNYI 
    • SPÍLER TV
NHL 04:05 ANATBL 
    • SPÍLER TV
KHL 15:00 MMGAVG 
    • SPORT 2
U20 16:50 KMHMIS 
U20 19:30 MACZEG 
január 19., csütörtök
EBYSL   AVSVIC 
NHL 01:35 MTLPIT 
    • SPÍLER TV
NHL 04:30 LAKSJS 
    • SPÍLER TV
U18 15:30 DHKPEF 
U18 16:00 AVSUTE 
U18 16:00 ETOMIS 
EBYSL 17:40 VASMZA 
MOL 18:00 DABBRA 
U18 18:10 VASMAC 
január 20., péntek
EBJL   HKBMAC 
NHL 01:05 CBJOTT 
    • SPÍLER TV
U20 14:30 DHKAVS 
MOL 18:00 UTEBRA 
MOL 18:30 TITSCC 
MOL 19:00 FTCGAL 
EBEL 19:15 G99AVS 
január 21., szombat
NHL 01:05 BOSCHI 
    • SPÍLER TV
EBJL 12:40 HKBVIC 
EBYSL 14:30 RBSHKB 
EBJL 15:00 UTEEHL 
EBJL 16:10 MACOHC 
EBYSL 17:00 DMJOLL 
EBYSL 18:00 EHLMAC 
MOL 18:00 MACGAL 
EBJL 18:30 MRBDMJ 
MOL 18:30 MISSCC 
EBJL 18:55 VSVAVS 
NHL 21:05 WINSTL 
    • SPÍLER TV
január 22., vasárnap
EBJL   ZASVAS 
EBYSL   SLLAVS 
NHL 04:00 CGYEDM 
    • SPÍLER TV
EBYSL 12:00 RBSMAC 
EBJL 15:30 RBSETO 
EBYSL 15:40 VASTRK 
EBYSL 15:40 ZNOHKB 
MOL 18:00 BEOTIT 
MOL 18:00 FTCBRA 
EBEL 18:15 AVSVSV 
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MACUTE 
NHL 21:05 PITBOS 
    • SPÍLER TV
január 23., hétfő
MOL 18:00 BEODAB 
MOL 18:00 DHKSCC 
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MISGAL 
január 24., kedd
U20 18:40 AVSKMH 
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk