Miskolc–Fehérvár 3-8

A Miskolc Autó Kupa első napján csapott össze a két magyarországi csapat, az EBEL-szereplő fehérváriak magabiztosan győzték le a MOL ligás hazaiakat. A 7. percben 9 másodperc alatt szerzett kétgólos vezetést a Fehérvár. DeBruyn kiállításából Banham lőtt gólt, az újrakezdés után pedig Németh Attila volt eredményes. A fiatal Miskolczi szépített, ám ezt a 3. harmad közepéig sorozatban öt vendéggól követte, Sarauer, Pozsgai, Tóth Gergő, Németh és Hetényi révén. Különösen fájó lehet a miskolci híveknek, hogy ezek közül az utolsó kettő egyaránt emberhátrányban született. A végjátékban Dubek és Hegyi gólja között Tokaji talált még be, a végeredmény 8-3 a Fehérvárnak.

Travis Young, vezetőedző, Miskolc: Nem ilyen eredménnyel számoltam. A Fehérvár sokkal jobb csapat, ezt bizonyította is, mi ráadásul sok hibával játszottunk, és gólokat ajándékoztunk ellenfelünknek. Az akarattal, a hajtással elégedett voltam, de játékban többet kellett volna nyújtanunk.

Marty Raymond, vezetőedző, SAPA Fehérvár AV19: Jó felkészülési mérkőzés volt. A Miskolc egy fiatal csapat, így nem lehet összemérni a miénkkel, jól használtuk ki a helyzeteinket. A kapott gólok ellenére meg kell dícsérni a miskolciak kapusát, szép védéseket mutatott be.

A torna másik mérkőzésén a Sanok meglepően magabiztosan, 4-1-arányban győzte le a szlovák Extraligában szereplő Zilinát.

Cimkék: , , , , , , ,