Rajtuk múlik a magyar jégkorong jövője

   

Ritkán esik szó azokról az edzőkről, akik egyébként a legfontosabbak, akik korcsolyázni tanítják a gyerekeket, majd játszani, versenyezni. Technikát finomítanak, a játék tiszteletét, szeretetét adják át. Akiken múlik, hogy milyen játékosaink lesznek a jövőben, és milyen számban.

A korosztályos edzőkről van szó, akik 5-6 éves kortól kezdve egészen a felnőttig viszik a fiatalokat.

Pótoljuk ezt a hiányosságot, első lépésben a MOL ligás csapatok, valamint a külföldi bajnokságban is induló magyar klubok teljes edzői garnitúráját ismertetjük. A csapatokat abc-sorrendbe tettük, a korosztályoknál igyekeztünk a vezetőedzőt előre írni. A következő felsorolásban a 2013/14-es szezonra vonatkozó adatok találhatók.

Dab.Docler
U20: Jonas Johnson (SWE)
U14: Babic Vladimir, Jávorics Gábor, Strenk Hunor
U12: Babic Vladimir, Jávorics Gábor, Strenk Hunor
U10: Babic Vladimir, Jávorics Gábor, Strenk Hunor, Palkó Dorka
U8: Babic Vladimir, Jávorics Gábor, Strenk Hunor, Palkó Dorka
Kapusedző: Berényi Norbert

Debrecen
U20: Vlagyimir Scseglov (RUS)
U18: Prakab Gábor
U16: György István
U14: Máthé Csaba
U12: György József
U10: György István
U8: Fekete Albert

Fehérvár
U20: Tyler Dietrich (CAN), Kiss Dávid, Sille Tamás, Farkas Tamás (k)
U18: Kóger István, Énekes Lajos, Ondrejcik Rastislav, Sille Tamás, Farkas Tamás (k)
U16: Kercsó Árpád, Láday András (k), Rajz Attila
U14: Faragó Gyula, Orgovány István, Sofron Attila
U12: Orgovány István, Ondrejcik Rastislav, Sofron Attila, Rajz Attila
U10: Faragó Gyula, Rajz Attila, Sofron Árpád, Bedő Botond, Ország Martin
U8: Faragó Gyula, Rajz Attila, Sofron Árpád, Bedő Botond, Ország Martin

minitorna

FTC
U8/U10/U12/U14: Szabó István, Szakács Ferenc, Kiss Gábor, Varga Dániel, Klettner Péter, Orbán György
Szakmai vezető: Hakan Nygren

MAC Budapest
U20: Majoross Gergely, Fodor Szabolcs, Kangyal Balázs, Várady Csaba (k)
U18: Marton Tibor, Kangyal Balázs, Svasznek Bence, Várady Csaba (k)
U16: Svasznek Bence, Marton Tibor, Jan Bylesjö (SWE), Várady Csaba (k)
U14: Ritter Zsolt, Keresztury Kristóf, Lévai Pál, Pichler Gyula (k)
U12: Marton Tibor, Buzás Norbert, Kis András, Tarnai Gergő, Pichler Gyula (k), Szabó Tamás (k)
U10: Buzás Norbert, Lévai Pál, Tarnai Gergely, Lakatos Csaba, Kökényesi Eszter (k), Victor Zsuzsanna
U8: Buzás Norbert, Lévai Pál, Tarnai Gergely, Lakatos Csaba, Kökényesi Eszter (k), Victor Zsuzsanna

Miskolc
U18: Jim Fuyarchuk (CAN), Nagy Zoltán
U16: Mayer Péter, Nagy Zoltán
U14: Jukka Kontsas (FIN), Urbán Péter
U12: Bíró Ignác, Bíró Dénes
U10: Bíró Ignác, Kiss Zoltán, Láda Péter, Budai Roland, Urbán Péter, Nagy Zoltán
U8: Bíró Ignác, Kiss Zoltán, Láda Péter, Budai Roland, Urbán Péter, Nagy Zoltán

UTE
U20: Shomit Datta (CAN)
U18: Szajbert Krisztián
U16: Szongoth Kristóf
U14: Mihály Jenő, Várady Csaba
U12: Markó István, Szuchánszky Dávid
U10: Keszthelyi Miklós, Bálint Attila, Nagy Attila, Pálkövi Csenge
U8: Keszthelyi Miklós, Bálint Attila, Nagy Attila, Pálkövi Csenge

Vasas
U20: Pindák László, Maszlov Szergej, Dörök Rudolf
U18: Maszlov Szergej, Pindák László, Dörök Rudolf
U16: Székely-Mádai László Kercsó Csaba, Hetler Ádám
U14: Kercsó Csaba, Székely-Mádai László, Hetler Ádám
U12: Jánosi Csaba, Hoffmann Attila, Jókai Gábor, Székely Csaba
U10: Hoffmann Attila, Jánosi Csaba, Jókai Gábor, Székely Csaba, Postás Ciprián
U8: Gágyor Péter, Székely Csaba, Jókai Gábor, Postás Ciprián
Kapusedzők: Székely Csaba, Szuper Levente

(k): kapusedző

Cimkék: ,

Te mit gondolsz?

Eseménynaptár
január 20., péntek
U20 14:40 DHKAVS 6-5VÉGE
MOL 18:00 UTEBRA 6-2VÉGE
MOL 18:30 TITSCC 3-4 BVÉGE
EBJL 18:40 HKBMAC 0-6VÉGE
MOL 19:00 FTCGAL 9-0VÉGE
EBEL 19:15 G99AVS 5-2VÉGE
január 21., szombat
EBJL 12:40 HKBVIC 3-4VÉGE
EBYSL 14:30 RBSHKB 6-2VÉGE
EBJL 15:00 UTEEHL 4-1VÉGE
SVK3 15:30 HKBTRB 4-5 HVÉGE
EBJL 16:10 MACOHC 5-1VÉGE
EBYSL 17:00 DMJOLL 10-7VÉGE
EBYSL 17:10 VASMZA 7-2VÉGE
EBYSL 18:00 EHLMAC 2-4VÉGE
EBJL 18:30 MRBDMJ 0-4VÉGE
EBJL 18:55 VSVAVS 3-4 HVÉGE
MOL 19:00 MACGAL 15-2VÉGE
MOL 19:00 MISSCC 7-2VÉGE
január 22., vasárnap
EBYSL 12:00 RBSMAC 5-0VÉGE
MOL 12:30 FTCBRA 6-2VÉGE
EBJL 15:30 RBSETO 5-1VÉGE
EBYSL 15:40 VASTRK 0-1VÉGE
EBYSL 15:40 ZNOHKB 8-4VÉGE
EBYSL 17:30 SLLAVS 2-0VÉGE
MOL 18:00 BEOTIT 2-0VÉGE
MOL 18:00 MACUTE 4-0VÉGE
EBEL 18:15 AVSVSV 6-2VÉGE
    • M4 SPORT
január 23., hétfő
ECHC 17:00 ZLNMAC 3-7VÉGE
MOL 18:00 BEODAB 1-4VÉGE
MOL 18:00 DHKSCC 4-1VÉGE
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MISGAL 12-1VÉGE
január 24., kedd
KHL 14:00 AllStar
    • SPORT 1 (felv.)
U20 18:40 AVSKMH 
január 25., szerda
MK 18:30 MISDAB 
U20 18:40 KMHVAS 
MK 19:00 MACDHK 
U20 19:15 DHKMAC 
január 26., csütörtök
EBJL   UTEMAC 
U18   KMHMIS 
U18 14:30 PEFAVS 
KHL 17:30 JOKAVT 
    • SPORT 2
U18 17:40 VASETO 
EBYSL 18:10 AVSDMJ 
U18 19:30 DHKTVS 
január 27., péntek
U20 15:00 MACMIS 
MOL 18:00 SCCBEO 
EBEL 19:15 AVSOLL 
január 28., szombat
U18   ETOMAC 
U18   PEFDHK 
KHL 10:30 KUNMZA 
    • SPORT 2
EBYSL 12:15 DMJOHC 
EBYSL 13:40 AVSSLL 
U18 13:50 TVSMIS 
U18 14:40 AVSKMH 
MOL 17:00 GALBEO 
MK 17:30 döntő
U18 18:40 VASUTE 
EBYSL 19:40 VSVVAS 
január 29., vasárnap
EBYSL   DMJOHC 
EBYSL   HCIHKB 
EBYSL   MACZNO 
EBYSL   MZAVAS 
EBJL 13:10 AVSZAS 
EBEL 17:30 DECAVS 
január 30., hétfő
MOL 17:30 BRABEO 
MOL 18:00 DABFTC 
    • M4 SPORT
MOL 18:00 DHKUTE 
MOL 18:30 TITBRA 
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk