Hamarosan jégre lép az első magyar

Végérvényesen beindul a szezon. Gőz Balázs már kedden meccset játszhat, pénteken Sebők Balázs következhet, meccsel az első EBEL-csapat is, csütörtökön pedig KHL-találkozó a szomszédban. A jövő héten a Fehérvár és egy MOL ligás csapat is bemutatkozik.

Talán e hét szerda lesz az utolsó nap az évben, amikor jégkorongmeccs nélkül marad a világ, de például kedden nagyüzem lesz. Az európai mérkőzések eredményeit szinte teljes mértékben követhetik ezen link alatt.

Az első magyar játékos, aki az új szezonban meccset játszik, a Morzine-Avoriaz-ban szereplő Gőz Balázs lehet. A francia kisváros együttese egy hete együtt készül a 2013/14-es szezonra. Az első napi egymás közötti mérkőzést nem számítva kedden játssza le a francia élvonalbeli csapat az első felkészülési mérkőzését. Minden bizonnyal Gőz Balázs is ott lesz a jégen a 21.15-kor kezdődő meccsen. Az ellenfél a harmadosztályú Chambery lesz. Érdekesség, hogy náluk játszik Martin Cizek, a Miskolc egykori hátvédje, akivel Gőz nem hokizott egy csapatban, mivel akkor is légióskodott.

Ugyancsak kedden kerül sor az EBEL-csapatok első meccsére, a Znojmo a legéberebb idén. A cseh csapat 18 órakor házi meccset vív a másodosztályú Mlada Boleslavval. A teljes EBEL-felkészülési menetrendet itt olvashatják. A Fehérvár és a MOL ligás csapatok előkészületi találkozóit a cikk végén soroljuk fel.

MISHSC 2

Fotó: Mudra László (jegkorongblog.hu)

Sebők Balázs helyzetéről nemrég írtunk, a fiatal csatár pénteken lejátszhatja első felnőttmeccsét a Karpat Oulu színeiben. A csapat egész napos hatcsapatos (Karpat, SaiPa, Lukko, Assat, TPS, Ilves) tornára utazik Raumába, ahol 2×15 perces meccseket játsszanak egymással a felek.

Hári János július közepétől Helsinkiben készül, a napokban még a száraz edzések vannak soron. Aligha lesz könnyű dolga a magyar csatárnak, egyelőre 21 csatár található a HIFK játékoskeretében. Jó hír, hogy a legendás világbajnok, Ville Peltonen meghosszabbította szerződését, 40 évesen is a folytatás mellett döntött.

Harmadik finnországi légiósunk, Hetényi Zoltán csapata, a Tappara jövő csütörtökön játssza első meccsét, a Bluest fogadja.

A nemzetközi kínálat egyre bővül, csütörtökön például már KHL-csapatok hokiznak a környékünkön, hazai jégen is bemutatkozik a Slovan, aki a Szpartakot látja vendégül a Slovnaft Arénában. A KHL-újonc Medvescakért sem kell Zágrábig utazni, mivel az első négy meccsét Mariborban játssza le. Jövő kedden a Torpedóval kezdenek a továbbra is folyamatosan igazoló, jelenleg 32 fős keretnél tartó horvátok.

Augusztus 9-től négy héten át több mint 50 mérkőzésen izgulhatnak a MOL Liga és a Fehérvár rajongói: