Komoly hazai sorozat szakadt meg

A 2013-as NHL-döntő második mérkőzése számokban.

0 – A Chicago továbbra is nyeretlen a Boston ellen hazai pályán a rendes játékidőben. Playofftörténetük során 11 mérkőzést vívtak a szeles városban, ebből csak hármat nyert a Hawks, mind a hármat hosszabbításban.

1 – Pályafutása során először vezethetett mérkőzést a döntőben Wes McCauley, akinek az édesapja, John McCauley szintén NHL-bíró volt.

2 – Zsinórban második éve fordul elő, hogy a finálé első két találkozója hosszabbításba fordul. A tavalyi Los Angeles–New Jersey párharc előtt ilyen utoljára az 1951-es Toronto–Montreal döntőben történt, ahol minden mérkőzésén csak a hosszabbítás döntött.

3 – Ez volt a Hawks zsinórban harmadik hosszabbításos mérkőzése.

4 – Összesen ennyi alkalommal fordult elő, hogy a döntő első két mérkőzése hosszabbítást hozott. Az idei, a tavalyi Kings–Devils, az ’51-es Leafs–Canadiens és a ’46-os Bruins–Canadiens párharc.

6 – Ennyi lövést eresztett meg Patrick Sharp az első harmadban, ez eggyel több, mint amennyivel a Boston az első húsz perc alatt próbálkozott.

7 – Ennyi hosszabbításos mérkőzést játszott az idei playoffban a Boston, ez új rekord a csapat történetében.

NHL girls

9 – Évvel ezelőtt volt utoljára 1-1 az állás a döntőben két mérkőzés után. Akkor a Tampa és a Calgary állt egálra. Akkor a pályaelőny birtokosa, a története első és azóta is utolsó döntőjét játszó, keleti győztes Tampa hét mérkőzésen tudta megszerezni a bajnoki címet.

9 – A Boston a győzelmével megszakította a hazai csapatok remek sorozatát, ugyanis az utolsó kilenc hosszabbításos mérkőzés mindegyikét a hazai csapatok nyerték.

10 – Alkalommal ütközött Milan Lucic a mérkőzésen, többször mint bárki más a két csapatból.

14 – Egymás után 14. emberelőnyét hagyta kihasználatlanul a Chicago. Utoljára a Kings elleni konferenciadöntő második mérkőzésén tudott a Hawks előnyben a kapuba találni.

22 – Sikeresen kivédekezett emberhátránynál jár a Boston. Legutóbb még a NY Rangers tudott fórban betalálni a Bruins kapujába a keleti konferencia-elődöntő ötödik mérkőzésén.

23 – Playoffmérkőzés után szerzett ismét gólt Chris Kelly, a Boston csatára, aki utoljára tavaly volt eredményes a Washington elleni párharc első mérkőzésén, amikor győztes gólt szerzett a hosszabbításban.

26 – Az idei playoffban ennyi hosszabbításos mérkőzést játszottak, ami kettővel marad el az 1993-as rekordtól.