Sabolic miatt aggódnak a szlovének

 

Megköszönte a munkát Matic Podlipniknek és Anze Kuraltnak Matjaz Kopitar szövetségi kapitány, ezzel elvileg kialakult az a 25-ös játékoskeret, amellyel a szlovén válogatott megkísérli az elitben maradást a hétvégén kezdődő A csoportos világbajnokságon.

Kérdőjel azért akad még, van miért aggódnia a kapitánynak és a szurkolóknak is. Robert Sabolic ugyanis bordatörést szenvedett az osztrákok elleni legutolsó felkészülési mérkőzésen. “Eltört egy bordája, és mindenki tudja, hogy az fájdalmas – nyilatkozta Sabolicról Matjaz Kopitar. – A szereplése attól függ, hogy mekkorák a fájdalmai, erről szerdán döntünk. Természetesen nagy veszteség lenne, kulcsjátékosról van szó.” Ha a jelenleg Ingolstadtban játszó csatár nem utazhat, akkor Rok Leber fogja helyettesíteni.

“Az érem másik oldala a Rodman fivérek állapota, nem tudni, mennyire lesznek fáradtak – folytatta a kapitány.” A két testvér a Bietigheim Steelers színeiben jelenleg még a Bundesliga 2 döntőjében érdekelt, a csatlakozásuk az utolsó pillanatban történhet meg. Szomszédaink így is bivalyerős csapattal utaznak a világbajnokságra. 6 Játékos képviseli az EBEL-t, 4 a DEL-t, 3-3 a Ligue Magnust és a Bundesliga 2-t, 2-2 az Elitserient, az Allsvenskant és a Serie A-t, 1-1 játékos érkezhet az AHL-ből, a szlovák Extraligából, a dán bajnokságból, az ukrán elitligából és a svéd harmadosztályból.

Kapusok: Luka Gračnar (Salzburg), Andrej Hočevar (Sokol Kijev, PHL), Robert Kristan (Medveščak);

Védőjátékosok: Sabahudin Kovačevič (Poprad, SVK), Aleš Kranjc (Kölner Haie, DEL), Mitja Robar (Krefeld Penguins, DEL), Klemen Pretnar (Villach), Luka Tošič (Alleghe, ITA), Andrej Tavželj (Rouen, FRA), Žiga Pavlin (Rögle BK, Elitserien), Blaž Gregorc (Odense, DEN);

Csatárok: Luka Bašič (Amiens, FRA), Boštjan Goličič (Briançon, FRA), Žiga Jeglič (Södertälje, Allsvenskan), Gašper Kopitar (Mora, Allsvenskan), Gal Koren (Medveščak), Rok Leber (IK Pantern, SWE-3.), Rok Pajič (Brunico, ITA), Žiga Pance (Olimpija), Tomaž Razingar (Ravensburg, GER-2.), David Rodman (Bietigheim, GER-2.), Marcel Rodman (Bietigheim, GER-2.), Aleš Mušič (Olimpija), Robert Sabolič (Ingolstadt, DEL), Rok Tičar (Kölner Haie, DEL), Jan Urbas (Växjö Lakers, Elitserien) Ha a csapata kiesik az AHL rájátszásból, akkor Jan Muršak (Grand Rapids Griffins, AHL) is csatlakozhat a válogatotthoz, alighanem Leber helyett.

Cimkék: ,

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
október 16., hétfő
ROM 17:30 SSCBRA 3-1VÉGE
U18 17:30 SZDSCC 2-19VÉGE
EL 20:00 UTEFTC 4-3VÉGE
    • M4 SPORT
október 17., kedd
U18 18:40 MACSCC 5-6 BVÉGE
U20 20:00 UTEPEF 2-0VÉGE
október 18., szerda
MK 16:00 KMHFTC 1-6VÉGE
U18 17:35 SCCGEP 1-40VÉGE
MK 18:00 DABUTE 3-5VÉGE
MK 19:30 MACTIT 3-0VÉGE
október 19., csütörtök
U18 14:45 DHKMAC 2-3 BVÉGE
U18 16:00 PEFMIS 4-2VÉGE
U18 17:05 GEPVAS 0-15VÉGE
U20 17:20 ETOAVS 5-7VÉGE
U18 17:40 AVSSCC 6-0VÉGE
U18 18:00 ZEGUTE 1-5VÉGE
U18 19:00 SZDETO ÉLŐ
U20 19:00 UTEVAS ÉLŐ
október 20., péntek
U20   HDJMAC 
U20   SLLKMH 
KK 13:30 TXUMIS 
KK 17:30 BRACZB 
EL 18:00 DABMAC 
EL 18:00 UTEVC2 
EBEL 18:30 ZNOAVS 
EL 18:30 TITFTC 
október 21., szombat
U18   ZNOAVS 
U20   G99DHK 
U20   SLLMAC 
U20   VSVKMH 
KK 13:30 MISCZB 
EWHL 17:30 SKPKMH 
KK 17:30 BRATXU 
U18 18:00 ETOKMH 
U18 18:30 MACMIS 
U18 19:00 UTEVAS 
U18 19:00 UTEVAS 
október 22., vasárnap
U18   VSVKMH 
U20   HDJKMH 
U20   OHCUTE 
U20   VICVAS 
U20   VSVMAC 
EWHL 13:00 KMHNEH 
KK 13:30 CZBTXU 
KK 17:30 MISBRA 
EBEL 17:45 AVSEHL 
    • M4 SPORT
EL 17:50 VC2DAB 
EL 18:00 FTCMAC 
EL 18:30 UTETIT 
október 24., kedd
U18   AVSMAC 
október 25., szerda
MK 18:00 FTCTIT 
MK 18:40 VASMIS 
október 26., csütörtök
U18   MISVSV 
U18   PEFDHK 
U18   SZDGEP 
U20   UTEAVS 
U20   ZNOMAC 
U20 19:25 KMHDHK 
október 27., péntek
U18 15:40 VASOKR 
U18 17:10 KMHVIC 
EL 17:50 VC2BRA 
EL 18:00 FTCUTE 
EL 18:30 TITMIS 
EL 19:00 MACSCC 
U18 19:10 UTEKAC 
   H I R D E T É S
Partnerünk