

15 amerikai vb-játékos
Joe Sacco keretébe az NHL-esek mellett két AHL-es játékos és egy KHL-es csatár is bekerült.
Joe Sacco, az USA szövetségi kapitánya kijelölt tizenöt játékost, akik már biztosan részt vesznek a 2013-as világbajnokságon. Az első számú kapus Ben Bishop lehet, a 26 éves kapus 22 NHL-meccsen állt idén kapuban. Váltótársa, Cal Heeter a Philadephia farmcsapatában védett, 32 AHL-mérkőzésen 90,8%-kal. A védőknél hat játékos ismert, tehát nagyjából véglegesnek is tekinthető a névsoruk. Chris Butler a Calgary, Matt Carle a Tampa Bay, Justin Faulk és Jamie McBain a Carolina, Matt Hunwick a Colorado, Jeff Petry pedig az Edmonton hátvédje.
A támadók névsora viszont félig állt csak össze, jelenleg heten szerepelnek a keretben. Nick Bjugstad nem szerzett pontot kilenc Florida-meccsén, Bobby Butler a New Jerseyben kezd magára találni, Aaron Palushaj a Coloradóban két gólt lőtt, Paul Stastny ugyanitt a harmadik legponterősebb, Craig Smith nem hozza tavalyi formáját a Nashville-ben, míg Nate Thompson a Tampa Bayben 15 pontot gyűjtött. Danny Kristo az NCAA-ben pont per meccs átlag fölött termelt, több díjat is kapott, az AHL-ben viszont nyolc meccsen csak három gólpassza van, Tim Stapleton pedig a Dinamo Minszk házi gólkirálya volt a KHL-ben, most két év után újra jégre léphet világbajnokságon.
A jelenlegi keretből nyolc játékos rendelkezik vb-rutinnal, a kapuban Bishop, a védelemből Faulk, Petry és Butler, míg a támadók közül Thompson és Stapleton készülhet második világbajnokságára, Craig Smith a harmadik, míg Paul Stastny a negyedik világeseményére utazhat.
További cikkek
- Úgy éreztem, én vagyok itt a legbutább, de egyszersmind a legboldogabb ember
- A 17 ezres gigaarénától a tábori retróig
- Kína mellett Dánia jutott fel az A csoportba
- Kína az A csoportban, Szlovákia kiesett a divízió 1/B-be
- Komoly válságba került a norvég szövetség
- Ausztria és Kína még veretlen Sencsenben
- Megvan az elit-vb menetrendje és árazása
- Ottawában lesz a 2025-ös junior vb
- Hogyan tovább, magyar jégkorong?