15 amerikai vb-játékos

   

Joe Sacco keretébe az NHL-esek  mellett két AHL-es játékos és egy KHL-es csatár is bekerült.

Joe Sacco, az USA szövetségi kapitánya kijelölt tizenöt játékost, akik már biztosan részt vesznek a 2013-as világbajnokságon. Az első számú kapus Ben Bishop lehet, a 26 éves kapus 22 NHL-meccsen állt idén kapuban. Váltótársa, Cal Heeter a Philadephia farmcsapatában védett, 32 AHL-mérkőzésen 90,8%-kal. A védőknél hat játékos ismert, tehát nagyjából véglegesnek is tekinthető a névsoruk. Chris Butler a Calgary, Matt Carle a Tampa Bay, Justin Faulk és Jamie McBain a Carolina, Matt Hunwick a Colorado, Jeff Petry pedig az Edmonton hátvédje.

A támadók névsora viszont félig állt csak össze, jelenleg heten szerepelnek a keretben. Nick Bjugstad nem szerzett pontot kilenc Florida-meccsén, Bobby Butler a New Jerseyben kezd magára találni, Aaron Palushaj a Coloradóban két gólt lőtt, Paul Stastny ugyanitt a harmadik legponterősebb, Craig Smith nem hozza tavalyi formáját a Nashville-ben, míg Nate Thompson a Tampa Bayben 15 pontot gyűjtött. Danny Kristo az NCAA-ben pont per meccs átlag fölött termelt, több díjat is kapott, az AHL-ben viszont nyolc meccsen csak három gólpassza van, Tim Stapleton pedig a Dinamo Minszk házi gólkirálya volt a KHL-ben, most két év után újra jégre léphet világbajnokságon.

A jelenlegi keretből nyolc játékos rendelkezik vb-rutinnal, a kapuban Bishop, a védelemből Faulk, Petry és Butler, míg a támadók közül Thompson és Stapleton készülhet második világbajnokságára, Craig Smith a harmadik, míg Paul Stastny a negyedik világeseményére utazhat.

Cimkék: ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
január 14., vasárnap
ROM 10:30 PROSST 20-2VÉGE
VBN18 13:30 HUNNOR 2-3 BVÉGE
U18 13:40 AVSOKR 6-4VÉGE
U20 14:10 AVSKMH 7-0VÉGE
U20 14:40 MACVAS 3-2VÉGE
U20 15:00 UTEDHK 2-1VÉGE
U20 16:00 ETOZNO 2-6VÉGE
EBEL 17:45 AVSKAC 0-3VÉGE
    • M4 SPORT
EL 18:00 MISDAB 4-3 HVÉGE
EL 18:30 UTETIT 5-4VÉGE
január 15., hétfő
ROM 17:30 BRASTE 4-1VÉGE
EL 20:30 MACVC2 7-0VÉGE
    • M4 SPORT
január 16., kedd
ROM 17:00 GALSCC 1-7VÉGE
U20 17:00 MISPEF 3-2VÉGE
ROM 17:30 STEBRA 
január 17., szerda
U18 17:15 ETOUTE 4-3VÉGE
MK 18:30 MISFTC 5-1VÉGE
U18 18:40 VASKMH 0-3VÉGE
MK 20:15 MACUTE 4-5 HVÉGE
    • M4 SPORT
január 18., csütörtök
U18 15:30 PEFGEP 
U20 17:40 VASSLL 
U20 18:45 UTEDHK 
január 19., péntek
KHL 17:30 AKBSBA 
    • SPORT 2
január 20., szombat
EWHL   SAVKMH 
U18   KACAVS 
U18   ZNOMAC 
U18 11:30 GEPZEG 
U18 13:40 KMHMIS 
KHL 15:00 SZKAMR 
    • SPORT 2
MK 17:15 MISUTE 
    • M4 SPORT
DEBL 17:45 MARGEP 
U18 18:15 UTEOKW 
U18 19:10 VASETO 
EBEL 19:15 RBSAVS 
január 21., vasárnap
U18   KACMAC 
U18   RBSAVS 
U18 14:20 MISOKW 
U18 16:00 ETOVSV 
EBEL 17:30 DECAVS 
január 22., hétfő
EL 17:30 BRAVC2 
EL 20:00 TITFTC 
    • M4 SPORT
január 23., kedd
VIS 18:00 NITMIS 
    • SPORT 2
január 24., szerda
U18   AVSMAC 
U18   EHLKMH 
EL 18:00 FTCTIT 
EL 18:00 SCCVC2 
január 25., csütörtök
U18   MISKMH 
U18   UTEVAS 
U18   ZEGPEF 
U20   UTEOHC 
U20 17:40 VASG99 
Partnerünk