A Detroit 62 győzelmes rekordja

Április 14. Anno.

1928 – A döntő ötödik meccsét megnyeri a New York Rangers és megszerzi az első bajnoki címét. Rangers–Maroons 2-1

1931 – George Hainsworth karrierje hatodik shutoutjával a Montreal megveri a Chicagót és a második csapat lesz a liga történetében, amelyik megvédi a bajnoki címét. Canadiens–Blackhawks 2-0

1948 – A Toronto megvédi bajnoki címét, mivel a döntőben söpréssel veri a Detroitot. Red Wings–Maple Leafs 2-7

1955 – A döntő hetedik meccsén Alex Delvecchio duplázik és bajnoki címre vezeti a Detroitot. Red Wings–Canadiens 3-1

1960 – Jean Beliveau duplázik a döntő negyedik mérkőzésén, amivel bajnok a Montreal és zsinórban ötödik Stanley Kupáját szerzi.

1970 – A playoff negyeddöntőjének ötödik meccsén a minnesotai Charlie Burns az utolsó játékos-edző, aki gólt lő. Blues–Northstars 6-3

1980 – Stan Mikita 22 szezon után szögre akasztja a korcsolyát.

1983 – A divíziódöntő első meccsén Mark Messier mesternégyest üt, Paul Reinhart triplázik, így először fordul elő a playoff történetében, hogy két csapat két játékosa is legalább mesterhármast üssön ugyanazon a mérkőzésen. Oilers–Flames 6-3

1992 – Pályafutása utolsó alapszakasz-mérkőzésén Larry Robinson megszerzi 208. gólját és 958. pontját, utóbbival negyedik a védők örökranglistáján. Kings–Canucks 2-3

1996 – A Detroit új rekordot felállítva 62 győzelemmel fejezi be a szezont, megdöntve a Montreal 1976/77-ből származó 60 mérkőzéses csúcsát. Stars–Red Wings 1-5

1996 – Paul Kariya két gólt üt és az Anaheim történetének első játékosa lesz, aki 50 gólt üt egy évadban. Ducks–Jets 5-2

1996 – Jaromír Jágr két gólpasszt ad és megdönti Mike Bossy 147 pontos jobbszélsőkre vonatkozó idénycsúcsát.

Születésnaposok – Steve Chiasson, Peter Mueller, Dave Archibald, Jeff Finley, Larry Brown, Alain Cote, Szergej Drozd, Andrej Sztyepanov