Visszavágtak az olaszok

Visszavágott Szlovéniának a péntek esti vereségért az olasz válogatott. A maribori meccsen ezúttal Scandella 6. percben emberhátrányban lőtt találata volt az egyetlen gól, így Olaszország 1-0 arányban nyert. A mérkőzésen ismét a szlovén B válogatott játszott, ráadásul mindössze három sor állt Matjaz Kopitar szövetségi kapitány rendelkezésére.

Nem sikerült viszont a reváns az osztrákoknak, akik másodszor is kikaptak a kazahoktól, ezúttal a rendes játékidőben. Krasznoszlobodcev és Poliscsuk góljaira csak Baumgartner tudott válaszolni, ezzel lett a 60. perc végére 2-1 az eredmény a kissé megváltoztatott összeállításban játszó kazahok javára. Megérkezett Ausztriába a kazahok legújabb erősítése, a Lokomotiv bekkje, Makszim Szemjonov egyből gólpasszal mutatkozott be. Az olaszok és a kazahok helyet cserélnek, és jövő hét közepén újabb két-két meccset játszanak.

Akadt még érdekes eredmény ezeken felül is szombaton, bár az nem érinti olyan közvetlenül a magyar jégkorongot. A svájciak két napon belül másodszor is legyőzték az oroszokat, ezúttal 4-3 arányban. A nap negyedik felkészülési meccsén Fehéroroszország?Németország 4-2.

NVB 20:25 HUNAUT INFO