Clancy csatár, hátvéd és kapus is volt egyszerre

Március 31. Anno.

1923 – Sérülések és kiállítások miatt az Edmonton elleni döntő második mérkőzésén az Ottawa 18 éves játékosa, King Clancy játszik centert, bal- és jobbszélsőt, illetve hátvédet, valamint kettő perc erejéig kapust is. Senators–Eskimos 1-0

1927 – Az NHL rájátszásának első hosszabbításos mérkőzése, amit Howie Morenz dönt el. Canadiens–Maroons 1-0

1951 – A rájátszás történetének utolsó döntetlenje az elődöntő második mérkőzésén. Bruins–Maple
Leafs 1-1

1951 – Az elődöntő harmadik mérkőzésén a detroiti Terry Sawchuk megszerzi pályafutása első shutoutját. Red Wings–Canadiens 2-0

1973 – Bobby Orr karrierje harmadik tripláját üti, ezzel ő az első játékos, aki négy egymást követő szezonban eléri a 100 pontos határt. Maple Leafs–Bruins 7-3

1984 – Mike Bossy kétszer eredményes, megszerzi 50. és 51. gólját, ezzel egymást követő hetedik évében szerez minimum 50 gólt, átadva a múltnak Guy Lafleur hatszezonos csúcsát. Capitals–Islanders 1-3

1990 – A Quebec centere, Joe Sakic beveszi a Hartford kapuját és ezzel az első játékos, aki ligautolsó csapatban szerez 100 pontot egy évadban. Nordiques–Whalers 2-3

1991 – Első mesterhármasát üti Alekszandr Mogilnij. Sabres – Capitals 5-2

1991 – A bostoni Chris Nilan új ligacsúcsot állít fel azzal, hogy a Hartford elleni meccsen 10 büntetést kap, 6 kettő percest, 2 ötpercest, egy tízperces kiállítást és egy végleges kiállítást. Bruins–Whalers 7-3

1994 – Jeremy Roenick beveszi a Washington kapuját, így ő az első Chicago-játékos, aki három egymást követő szezonban 100 pontot szerez. Blackhawks–Capitals 3-6

2003 – A liga történetében elsőnek Patrick Roy átlépi a 60000-es határt a védett percek tekintetében. Avalanche–Sharks 3-1

Születésnaposok – Gordie Howe, Pavel Bure, Gilles Gilbert, Michael Ryder, Steve Bernier, Tom Barrasso, Vitalij Koval, Renat Mamasev, Edgars Masalskis, Szergej Szojin.