Széligék bravúrja, Hentes bajnoki címe

Rouenban szerzett vezetést a francia elődöntőben a Briancon, Szélig Viktor két gólpasszt adott.

A francia bajnokságban már az elődöntőknél tartanak, a Briancon ellenfele a legerősebb francia csapat, a Rouen. Szélig Viktor klubja az elmúlt két évben lassanként épül fel a pénzügyi nehézségekből, az elmúlt két szezonban nem jutottak a legjobb négy közé. Finoman szólva sem Széligék a párharc esélyesei. A Rouen a Ligue Magnus Salzburgja, toronymagasan a leggazdagabb klub, a szezont általában döcögősen kezdi, a Rouen részt vesz a Kontinentális Kupa Final Fourjában, így az alapszakasz legnagyobb részében arra koncentrálja erőit. Emellett igazi rájátszáscsapat.

Mindkét csapatnak van már idén trófeája, a Rouen a ligakupát nyerte meg, a Briancon a Francia Kupát, mindketten az alapszakaszelső Angers-t győzték le a döntőben. A Briancon honlapján a mérkőzés előtt Luciano Basile, a Briancon és Rodolphe Garnier, a Rouen edzője is arról beszélt, hogy a Rouen számára nagyobb a tét, a Briancon már mindenképpen sikeres szezont zár: “Éhesek vagyunk a sikerre, de nem nyom minket a tét, ez az egyik legjobb konstelláció” ? fogalmazott Basile. Jellemző adat a Briancon esélyeit illetően: az utolsó 15 mérkőzésükből négyet nyertek meg, ebből hármat Brianconban, egyet pedig Párizsban, a Bercyben. Utolsó roueni győzelmüket 2009-ben szerezték.

Ehhez képest álomszerűen indult a mérkőzés, hiszen a 22. percben már 3-0-ra vezettek Széligék. A második harmad középső periódusában feltámadt a Rouen, négy perc alatt 3-2-re jöttek fel, ám a Briancon még a harmad vége előtt ismét betalált, ezzel újra megnyugtatóbb, kétgólos előnnyel vonulhattak a második szünetre Széligék. A harmadik harmad közepén újra villant a Rouen, két perc alatt egyenlítettek. A Briancon azonban szintén mozgósította utolsó energiát, és újra vezetést szerzett, majd az utolsó percben lőtt üres kapus góllal beállította a 6-4-es végeredményt.

Szélig keretbe foglalta a meccset, az első és az utolsó gólnál adott gólpasszt, azonban két kapott gólnál is jégen volt. A három nyert meccsig tartó párharcban 1-0 a Brianconnak, szombaton következik a második felvonás, szintén Rouenban. A másik ágon folytatja remek szereplését az Epinal, a Vas Jánosékat, majd az alapszakaszt negyedik helyen záró Chamonix-t is kiverő, 11. helyről elődöntőbe jutó csapat ezúttal az alapszakaszgyőztes Angers otthonában nyert 5-3-ra, nagyon hasonló forgatókönyv szerint, ahogyan a Briancon Rouenban.

Hentes Kristóf háromszoros svájci juniorbajnoknak mondhatja magát, miután csapata, a GCK Lions az első hosszabbítás 17. percében megszerezte a győztes gólt a Bern otthonában. Pedig háromszor vezetett a hazai csapat, háromszor egyenlítettek a zürichiek, utoljára nem egészen három perccel a lefújás előtt. A végeredmény 3-4 lett. Összesítésben 3-1-gyel lett bajnok a Lions, Hentes az utóbbi mérkőzéseken sérülés miatt nem játszott.

Az ECHL-ben Hetényi Zoltánék a csütörtöki 5-4-es vereség után pénteken 3-1-re kaptak ki a Gwinnett Gladiators otthonában. 25 perc után már 3-0-ra vezettek a hazaiak, a magyar kapust sajnos le is cserélték, 18 lövésből kapott három gólt, ami 83%-os teljesítmény.