Hetényi újra hibátlanul védett

A meccs embere lett Hetényi Zoltán, aki a harmadik shutoutját mutatta be az ECHL-ben, új csapatában közel 96%-kal véd.

Nem kellett sokat várni, mire a magyar kapus új csapatában is bemutatta első hibátlan teljesítményét, hiszen a csütörtöki volt a harmadik mérkőzése az Orlando Solar Bearsben. Hetényi összesen 29 lövést hárított, és mivel csapattársai a túloldalon betuszkoltak egy találatot a 9. percben, így 1-0-ra nyert a hazai pályán a Reading Royals ellen. Hetényinek, akit a mérkőzés legjobbjának választottak, ez volt a szezonban a harmadik shutoutja, első az Orlandóban, ahol 3 mérkőzésen 1,34-es kapott gólátlagnál és 95,7%-os teljesítménynél tart. Érdekesség, hogy Brizgalov fejvédője után a csütörtöki Orlando-mezeken is feltűnt a Csillagok Háborúja téma.

A Serie A rájátszásában a nehéz helyzetbe került Bolzano az első szükséges lépést megtette a továbbjutás felé vezető göröngyös úton azzal, hogy hazai pályán legyőzte az Asiago csapatát. Az első harmadban a vendégek szereztek vezetést, de Ladányiék még az első 20 percben fordítani tudtak. A második harmadban a vendégek ismét magukra találtak és két lőtt góllal ismét megszerezték a vezetést. A harmadik harmadban azonban a Bolzanón volt a sor, hogy megújuljon, ami sikerült is, két gólt lőve visszavették a vezetést, amit többé már nem is engedtek ki a kezük közül. A végeredmény 4-3 lett. Ladányi pontot nem szerzett, 4 kaput eltalált lövése volt. Összesítésben 3-2-re még így is az Asiago vezet, a neheze most következik, szombaton Asiagóban kell visszavenni a pályaelőnyt, különben kiesik a Bolzano.

Az Allsvenskan csütörtöki fordulójában Bartalis István csapata, a Troja/Ljungby hazai pályán 5-4 arányú győzelmet aratott a Malmö felett. Pedig nem kezdtek jól a hazaiak, hiszen 24 perc elteltével már 3-1 volt a vendégek javára. A második harmad végén azonban Bartalisék két és fél perc alatt kiegyenlítettek, sőt, a harmadik harmadban a vezetést is megszerezték. A Malmö az 54. percben egyenlített és feltehetően a rájátszásért érő helyekért vívott egyre reménytelenebb küzdelemtől vezérelve, másfél perccel a rendes játékidő letelte előtt még a kapusát is lehozta. Ebből azonban a hazaiak szereztek mindent eldöntő találatot. Bartalis a harmadik sorban kapott helyet, pontot nem szerzett.

Kóger Dánielék nagyon sima vereséget szenvedtek az Alaska Aces otthonában. A hazaiak nem sokat teketóriáztak, már az első harmadban nekiestek ellenfelüknek, aminek 17 kapura lövés lett az eredménye. Nagyobb baj volt, hogy ezekből négy is utat talált a kapuba, úgyhogy a vendégek nem meglepő módon az első húsz perc után kapust cseréltek. Nem csak hátul, hanem elöl is gondok voltak azonban a hatékonysággal, így az első vendéggólra a 47. percig kellett várni. Ezt a harmadot sem sikerült azonban megnyerni, mivel a hazaiak az 53. percben értékesítettek egy emberelőnyt, kialakítva az 5-1-es végeredményt. Kóger pontot nem szerzett, egy lőtt és egy kapott gólnál volt a jégen.