Vanek elakadt a pontgyártásban

Az osztrák támadó Torontóban sem tudott pontot gyűjteni. Thomas Vanek nagyon aktívan kezdte a csonka szezont, a 29 éves balszélső idei első tizenegy meccsén csak egyszer zárt pont nélkül. Február 10. óta viszont már hat meccsen is jégre lépett, ám csak a Pittsburgh ellen került be a jegyzőkönyvben pontszerzőként. Csapata hiába vezetett húsz perc után, a Maple Leafs a második harmadban egyenlített, majd pedig fordított is, a 23 éves James van Riemsdyk második gólja pedig beállította a 3-1-es végeredményt.

A Florida gyakorlatilag az első harmadban eldöntötte a Philly elleni mérkőzést, Peter Mueller és Jonathan Huberdeau duplázni tudott, utóbbi két gólpasszt is jegyzett.

A Washington továbbra is az NHL legrosszabb csapata, hiába vezettek kétszer is a New Jersey ellen, a harmadik harmadban a Devils oroszai eldöntötték a mérkőzést, előbb Andrej Loktyionov egyenlített, majd pedig Ilja Kovalcsuk fordított.

A Carolina háromszor is ki tudott egyenlíteni a Winnipeg ellen, ám negyedjére már nem sikerült, így besűrűsödött a délkeleti-divízió mezőnye a Hurricanes vereségével.

Thomas Hickey a legjobbkor szerezte első NHL-gólját. A 24 éves védő csapata, a New York Islanders kétgólos hátrányból állt föl a Montreal ellen, hosszabbításra mentette a találkozót, ahol az újonc védő megszerezte a Szigetlakóknak a két pontot az északkeleti-divíziót vezető együttessel szemben.

Az Ottawa?New York Rangers  mérkőzésen a büntetők döntöttek, a győztes rávezetés a hetedik körben született meg Kaspars Daugavins révén.

A Boston elhozta a két pontot Tampából, Nathan Horton duplázni tudott a Bruins színeiben.

A Columbus detroiti vendégjátékát beárnyékolja Artyom Anyiszimov sérülése, az orosz támadó kiválását leszámítva örülhettek a Blue Jackets részéről, győzelmével már nem a Columbus a ligautolsó.

A játéknap slágereredménye a 3-4, Dallas?Vancouver összecsapás is így végződött két korábbi meccshez hasonlóan. A Stars győzelmének köszönhetően megelőzte a címvédő Los Angelest, ezzel visszataszítva a Kingst a Csendes-divízió utolsó helyére.

A Minnesota pedig Edmondonban tudott nyerni, a rutinos Matt Cullen duplázni tudott, Niklas Backström kapuját pedig 25 lövés találta el, amelyek közül csak egy jutott túl rajta.