Értékes győzelmek a junioroknál

Nyert a Debrecen, nyert a MAC és nyert a Fehérvár is a külföldi juniorbajnokságokban játszó csapataink közül. Az EBYSL 40. fordulójában a Fehérvár újra győzött Innsbruckban. Rendkívül gyorsan potyogtak a gólok az első harmadban, kétszer is a hazaiak szereztek vezetést, de a szünetben már 4-2 volt a fehérváriak javára. A középső 20 percet 2-1-re nyerték Tyler Dietrich legényei, az utolsó harmad döntetlenre végződött, a végeredmény 7-4 ide. A fehérvári gólokat sorrendben Pillók, Tóth Gergő, Kocsis, ismét Tóth Gergő, Erdély, Pillók és Hamvai szerezték. A kapuban Lajcs 87, az első szüünetben beálló Kornakker pedig 91%-kal védett. A fehérváriak előnye már 20 pont, mert a Znojmo büntetőkkel kikapott otthon, így a csoportelsőséghez összesen 4 pont hiányzik.

A szlovák junior 1. ligában a Debrecen Nagymihályiban aratott fontos győzelmet. A mérkőzésen végig a Michalovce vezetett, Könczeiék mindannyiszor egyenlítettek. A győztes találatot a lehető legjobbkor, 58:39-nél sikerült bevinni. A hajdúságiak gólszerzői sorrendben Elekes-Darabont, Kuriljuk, Trutko, Könczei, végül ismét Kuriljuk voltak. Ezzel az 5-4-es győzelemmel a Debrecen továbbra is hatodik.

A MAC a mezőny leggyengébbje, a HOBA Bratislava ellen lépett pályára Pozsonyban, és a várakozásnak megfelelően biztosan győzött is. Silló, Majoross, kétszer Terbócs, majd Fekete és Németh szerzett gólt a budapestieknek, akik minden góljukat a harmadok első vagy utolsó perceire időzítették. A végeredmény 6-2 ide. Az UTE-Vasas az erősebbik pozsonyi csapat, a Ruzinov ellen játszott és 8-4 arányú vereséget szenvedett.

Vasárnap a fehérváriak Salzburgba, a debreceniek Eperjesre látogatnak, a két budapesti csapat pedig elcserél szombati pozsonyi ellenfelét egymással.

Cimkék: , , , , , ,