Kapus 13 éve lőtt először győztes gólt

Február 15. Anno.

1922 ? Az Ottawa játékosa, Harry “Punch” Broadbent zsinórban a 16. mérkőzésén szerzett gólt, ami NHL-rekordot jelentett. Canadiens?Senators 6-6.

1945 ? A Rangers szerelvénye két óra húsz perces késéssel érkezett meg Detroitból New Yorkba, ám ez nem zavarta a Parkőröket, és simán verték a Chicagót egy olyan mérkőzésen, ahol nem volt egy perc büntetés sem. Rangers?Blackhawks 6-2.

1946 ? Walter “Babe” Pratt visszatért kilencmeccses eltiltásából, amit a liga szerencsejáték miatt szabott ki rá.

1972 ? A bostoni Bobby Orr a Canadiens ellen négy gólpasszt adott egyetlen harmadban, amivel beállította a montreali Buddy O’Conner 1942-ből származó rekordját.

1972 ? A ligához frissen csatlakozott NY Islanders Bill Torrey személyében kinevezte első general managerét.

1989 ? Lindy Ruff után Mike Foligno lett a Buffalo Sabres történetének hetedik csapatkapitánya.

1994 ? Tom Barrasso, a Pittsburgh kapusa 253. győzelmét szerezte, ezzel a legeredményesebb amerikai születésű kapus lett, megdöntve Frank Brimsek rekordját. Penguins?Jets 5-3.

1999 ? Wayne Gretzky egyetlen mérkőzését játszotta Nashville-ben, amelyen öt gólpasszt adott, közte azt, amellyel már 1000 pontot vert a pontlista második helyén álló Gordie Howe-ra. Predators?Rangers 4-7.

2000 ? Martin Brodeur az első kapus lett, aki győztes gólt (GWG) szerzett. Devils?Flyers 4-2.

Születésnapok ? Jaromir Jagr, Brian Propp, Craig Simpson, Tim Cheveldae.