Kapus 13 éve lőtt először győztes gólt

Február 15. Anno.

1922 – Az Ottawa játékosa, Harry “Punch” Broadbent zsinórban a 16. mérkőzésén szerzett gólt, ami NHL-rekordot jelentett. Canadiens–Senators 6-6.

1945 – A Rangers szerelvénye két óra húsz perces késéssel érkezett meg Detroitból New Yorkba, ám ez nem zavarta a Parkőröket, és simán verték a Chicagót egy olyan mérkőzésen, ahol nem volt egy perc büntetés sem. Rangers–Blackhawks 6-2.

1946 – Walter “Babe” Pratt visszatért kilencmeccses eltiltásából, amit a liga szerencsejáték miatt szabott ki rá.

1972 – A bostoni Bobby Orr a Canadiens ellen négy gólpasszt adott egyetlen harmadban, amivel beállította a montreali Buddy O’Conner 1942-ből származó rekordját.

1972 – A ligához frissen csatlakozott NY Islanders Bill Torrey személyében kinevezte első general managerét.

1989 – Lindy Ruff után Mike Foligno lett a Buffalo Sabres történetének hetedik csapatkapitánya.

1994 – Tom Barrasso, a Pittsburgh kapusa 253. győzelmét szerezte, ezzel a legeredményesebb amerikai születésű kapus lett, megdöntve Frank Brimsek rekordját. Penguins–Jets 5-3.

1999 – Wayne Gretzky egyetlen mérkőzését játszotta Nashville-ben, amelyen öt gólpasszt adott, közte azt, amellyel már 1000 pontot vert a pontlista második helyén álló Gordie Howe-ra. Predators–Rangers 4-7.

2000 – Martin Brodeur az első kapus lett, aki győztes gólt (GWG) szerzett. Devils–Flyers 4-2.

Születésnapok – Jaromir Jagr, Brian Propp, Craig Simpson, Tim Cheveldae.