Nincs meglepetés, újra bukott a Washington

Szomszédvárak csatájával indult a szerda hajnali játéknap, a Rangers ugyanis Jerseybe látogatott, de nem sok babér termett a számára. A Devils sima 3-1-es győzelmet aratott a ClarcksonElias kettős jóvoltából. Előbbi két gólt és egy gólpasszt, utóbbi három gólpasszt jegyzett. A Rangers egyetlen találatát az a Chris Kreider szerezte, aki először volt eredményes alapszakasz-mérkőzésen.

Amikor a James Neal betalált, akkor a Pittsburgh mindig nyert ebben a szezonban, röviden így lehet összefoglalni a Pens idei idényét. Most sem történt ez másképp, Neal ismét eredményes volt, a Pingvinek pedig két ponttal a zsebükben távoztak az Islanders otthonából.

Mindössze 11 019 néző volt kíváncsi a bajnokra Columbusban, ez 60%-os kihasználtságot jelent a Nationwide Arénában. Akik kimentek, azok is csak azt látták, hogy a borzalmas szezonkezdet után a Kings kezd magára találni, és már ötvenszázalékos mutatóval áll a tabellán. A 4-2-es vendéggyőzelem kulcsfigurája Justin Williams volt, aki háromszor szolgálta ki társait.

Tovább süllyed az Adam Oates edzette Washington. A ligautolsó a Torontót fogadta, és akárcsak egy hete, most is kikapott a kanadai gárdától. A Maple Leafsben James van Riemsdyk kétszer vette be Michal Neuvirth kapuját.

Daniel Alfredsson vezette 4-3-as győzelemre az Ottawát a Buffalo ellen. A veterán svéd center pályafutása során 43. alkalommal talált be a Sabres kapujába, ezzel ő lett minden idők legeredményesebb játékosa a buffalói csapat ellen. A második helyen Jaromir Jágr áll 42 góllal.

Hiába diadalmaskodott simán 4-1-re a Calgary a Joe Louis Arenában, súlyos árat fizetett a győzelemért. A Detroit elleni mérkőzésen megsérült a liga egyik legjobb kapusa, Miikka Kiprusoff. A helyére beálló Leland Irving kiválóan teljesített, kapott gól nélkül zárta a befejező húsz percet. A Flamesben eredményes volt Jarome Iginla, aki 517. gólját ütötte.

A 2-1-re végződő Philadelphia?Tampa Bay mérkőzést óriási meglepetésre annak a Tom Sestitónak a duplája döntötte el, aki eddig összesen két gólt szerzett karrierje során. Ráadásul Sestito csak kétszer vette célba a Tampa kapuját, tehát elmondható, hogy hatékonyan játszott a Bolts ellen.

A játéknap egyetlen ráadását a Winnipeg?Florida mérkőzés hozta, ahol a végén a hazaiak örülhettek. 2-2 után a hosszabbítás lejárta előtt 16 másodperccel Bryan Little emberelőnyből vette be a vendégek kapuját.

A Nashville nemhogy győzni járna St. Louisba, gólt is alig tud ütni az utóbbi időben, legutóbb 2011. december 30-án voltak eredményesek a Blues otthonában. Ehhez képest a Predators ma hajnalban szabályszerű mészárlást rendezett, mert a mérkőzés felénél már 5-0-ra vezetett. A négy gólt kapó Elliottot természetesen lecserélte Hitchcock mester, de hiába, mert a helyére beálló Jake Allen már az első lövésből gólt kapott. A vége 6-1 lett, a Predatorsban Martin Erat és Colin Wilson egyaránt három pontot szerzett, a hazaiak becsületét végül Alex Pietrangelo mentette meg.

A nap rangadóját San Joséban rendezték, ahol a nyugati második az első Chicagót fogadta. A Sharks hiába vezetett tíz perc játék után 3-1-re, a Blackhawks innen átvette az irányítást, és végül 5-3-as győzelemmel távozott. A San Jose a remek kezdés után zsinórban harmadszor kapott ki, a Chicago viszont továbbra is az egyetlen csapat ebben a szezonban, aki eddigi minden mérkőzésen szerzett legalább egy pontot.