Egy győzelem és két vereség a junioroknál

Tisztesen helytállt a ligaelsővel szemben a MAC, fölényesen nyert az UTE-Vasas, Klagenfurtban kapott ki a Fehérvár.

A szlovák junior 1. osztályban ellenfelet cserélt egymással a MAC és az UTE-Vasas, hiszen szombaton előbbi a Nagyszombatot, utóbbi a Szenicát fogadta, vasárnap pedig éppen fordítva történt. A MAC majdnem a mérkőzés feléig állta a szenicai rohamokat, hiszen az első harmad 2-1-es vendégvezetést hozott. A MAC egyenlítő gólját Dósa Krisztián szerezte. A ligaelső Szenica a második harmad derekán döntötte el a meccset, hiszen a 28. és a 34. perc között háromszor is mattolta ellenfelét. A MAC azonban nem vesztette el a fonalat, és bár gólt nem sikerült szereznie, nem is kapott többet, így 5-1-es vendéggyőzelemmel zárult a találkozó.

Az UTE-Vasas csapata a tabellán őt megelőző Nagyszombatot fogadta és alapos verésben részesítette. Máár az első harmad végén 3-0-ra vezetett a magyar csapat, Kukucska, Bata és Hódos góljainak köszönhetően. A második harmadban tudta fokozni a tempót az UTE-Vasas, szűk negyedóra alatt ötöt rámoltak a nagyszombati ketrecben, sorrendben Nagy Péter Zoltán, Danics Richárd, Orosz Donát kétszer és Pápa Márton volt eredményes. A 46. percben Egyed Márk találatával pedig már 9-0 volt a fővárosiak javára. A vendégek az 57. percben megszerezték becsületgóljukat, amire 21 másodperccel később újra Egyed Márk válaszolt, kialakítva a 10-1-es végeredményt. A magyar csapatból Orosz Donát és Egyed Márk 2+1-gyel, Pápa Márrton pedig 1+2-vel zárt.

A tabellát továbbra is a Szenica vezeti 77 ponttal, a legjobb magyar csapat a Debrecen, amely 53 ponttal a hatodik, az UTE-Vasas 33 ponttal a 9., míg a MAC 32 ponttal holtversenyben 11.

Nem sikerült jól a Fehérvár juniorjainak hétvégi túrája, hiszen szombaton Villachban kaptak ki 6-2-re, vasárnap pedig Klagenfurtban 2-1-re. Pedig jól indult a találkozó, hiszen Kocsis Ferenc révén a magyar csapat szerzett vezetést emberelőnyből, a 19. percben. Erre szintén emberelőnyben válaszolni tudtak a hazaiak a 24. percben. Sőt, egy késleltetett kiállítás kihasználva az 50. percben a Klagenfurt a vezetést is megszerezte. Mivel a Fehérvár nem tudott túljárni a fantasztikus napot kifogó, 97%-os teljesítménnyel védő Imrich kapus eszén, az eredmény már nem változott, 2-1-re nyertek a hazaiak.

Cimkék: , , , , ,