Hetényi Zoltán újra védett, kiválóan

Az ECHL vasárnapi fordulójában a Cincinnati Cyclones a Wheeling Nailers otthonában lépett pályára. Hosszú idő után újra Hetényi Zoltán állt a vendégek kapujában, és hatalmas szerepet játszott a győzelemben. Az első két harmadot egyaránt 1-0-ra nyerte a Cincinnati, a harmadikban pedig 2-2-es döntetlenre végeztek a felek, így alakult ki a 4-2-es végeredmény. Hetényi 28 lövésből 26-ot hárított, ami 92,9%-os teljesítmény.

Kóger Dánielék a Kalamazoo Wings otthonában nyertek hosszabbításban. Pedig az első harmadban a hazaiak kétgólos előnyre tettek szert, amit egészen a 46. percig sikerült is megőrizni. A Bakersfield csak ekkor kezdte meg a felzárkózást, egy emberelőnyös találattal feljöttek egy gólra, majd 75 másodperccel a rendes játékidő letelte előtt egyenlíteni is sikerült. A hosszabbítás 4. percének végén azután újra emberelőnybe kerültek Kógerék, amiből fél perccel később a döntő találatot is megszerezték, ezzel lett 3-2. Kóger pontot nem szerzett, plusz 1-gyel zárta a mérkőzést.

Hentes Kristófék 10 perc alatt nyertek meccset a svájci másodosztályban. A GCK Lions Bázelbe látogatott és játszott hatpontos mérkőzést a szintén rájátszásért küzdő HC Basel ellen. Az első harmad 1-1-e után a második harmadban megrázta magát a zürichi csapat, minek következtében a 31. percben már 5-1-et mutatott az eredményjelző. A 21 éves Yannick Hüsler 22 másodperc alatt két gólt is szerzett. Hentes ezúttal pont nélkül zárt. A Lions továbbra is hetedik a tabellán, előnye már 5 pont a 8. Red Ice-szal szemben.