Orosz pontvesztés az első napon

Megkezdődött a junior világbajnokság az oroszországi Ufában, és egy kivételével minden meccset könnyen behúztak az esélyesebbnek tartott csapatok. A finnek nagyjából negyed óra alatt lerendeztek minden nyitott kérdést a lett válogatottal szemben, és többek között Miro Aaltonen 2+1-ének köszönhetően könnyedén nyertek 5-1-re. A Kanada-Németország meccsen sem volt ok túl sok izgalomra. A kanadai csapat Ryan Nugent-Hopkins vezérletével ugyanis simán nyert 9-3-ra. A negyedik percben már 2-0-ra vezettek a svédek a csehek ellen, és a kényelmes előnyt még meg is duplázták a harmadik harmadra. A cseh becsületgól hat másodperccel a meccs vége előtt esett, ezzel lett 4-1 a vége.

Valószínűleg az oroszok is laza kezdésben reménykedtek a szlovákok ellen, de északi szomszédaink nem egészen így gondolták. Félidőig a hazaiak kétgólos előnyt építettek fel, de viszonylag hamar, még a második harmadban felzárkóztak a szlovákok egy gólra. Sokáig nem is változott az eredmény, ám az utolsó 5 percben az oroszok három kisbüntetést is összeszedtek, egyet, mert elcserélték magukat, egy 2+2 percet pedig egy remekbeszabott magas bothasználatért. Ez utóbbiból egyenlítettek a szlovákok, 59:24-nél. A hosszabbításban is egy kiállítás döntött, a Patriotban játszó Bajanikot szórták ki, az előnyt 5 másodperc alatt váltották gólra a hazaiak, így végül 2 pontot szereztek, a szlovákoknak pedig 1 pont jutott.

Csütörtökön bemutatkoznak a svájciak és az amerikaiak is, előbbiek Lettország, utóbbiak pedig Németország ellen kezdenek. Ezen kívül Finnország?Csehország és Kanada?Szlovákia mérkőzésekre fog még sor kerülni.