Costello emberhátrányos mesterhármast ért el

Nem mindennapi eset történt az ECHL szerdai fordulójában. A Colorado Eagles a Las Vegas Wranglerst fogadta, 0-0-s első harmad után a középső játékrészt 2-0-ra nyerték a hazaiak. Mindkét gólt Chad Costello szerezte, ráadásul mindkétszer emberhátrányból volt eredményes. A harmadik harmadban aztán az első két gólnál asszisztos Kaunisto talált be egyenlő létszámnál, majd Bidwill emberelőnyből. Ezzel már 4-0-ra vezettek a hazaiak, ám ez még nem volt elég, az 51. pecben Costello harmadszor is betalált, a változatosság kedvéért ismét emberhátrányból. Biztos vezetésük tudatában, a hátralévő 9 percben a vendégek ütöttek ugyan három gólt, ám így is 5-3 lett a vége.

Costello teljesítménye párját ritkító, az ECHL eddigi történetében mindössze egyetlen egyszer fordult elő, hogy valaki egy mérkőzés alatt három hátrányos gólt szerezzen, 1998-ban Jamey Hicks vitt végbe hasonló bravúrt a Birmingham Bulls játékosaként. De az NHL-ben sem mindennapos az ilyesmi, ott ugyanez csak Theoren Fleurynek sikerült, még 1991-ben. Még érzékletesebb az az adat, hogy tavaly az ECHL-ben mindössze 15 játékos akadt, aki egy teljes szezon alatt szerzett három emberhátrányos gólt.

Teljesítményével a tavalyi év MVP-je holtversenyben első az emberhátrányban szerzett gólok tekintetében, 25 meccsen lőtt 14 góljával és 33 passzával jelenleg vezeti a liga kanadai táblázatát, 8 ponttal megelőzve csapattársát, Jack Combst.