Magyarország?Japán 2-7

Katasztrofális utolsó 10 percet produkált a magyar junor jégkorongválogatott a Japánok ellen. A sorozatban összeszedett kiállítások nyomán csapatunk sorozatban kapta a gólokat, így nem is lehetett más a vége, mint japán győzelem.  Hiába mondta a VB előtt Tim Kehler, hogy a kiállítások számát a minimumon kell tartani, mert sok gólt lehet kapni emberhátrányban, úgy tűnik, játékosainknak nem sikerült megfogadniuk a tanácsot. Összesen 53 percet töltöttünk büntetésben, és ez idő alatt öt gólt kaptunk emberhátrányban játszva.

Gyors gólváltással kezdődött a meccs, a japánok egy magyar kiállítást ütöttek be 17 másodperc alatt, a mieink pedig egy japán büntetést használtak ki 46 másodperc alatt. A 12. percben kettős emberhátrányba kerüültünk egy percre, de megúsztuk, ahogy később a japánok is megúsztak egy sima kettő percet. A kiállításözön a második harmadban is folytatódott. Ismét sierült egy kettős hátrányt összeszednünk, előbb elcseréltük magunkat, majd Nagy Krisztián fejre támadásáért járt a 2+10 perc. 107 másodperc kettős emberhátrányt védekeztünk ki, majd a 36. percben egy japán kiállítás alatt Sárpátki szerzett gólt, így minimális magyar előnnyel fordultak a csapatok a záró 20 percre.

A 48. percig tartott ki a magyar előny, ekkor a távol-keletiek egyenlő létszám mellett egyenlítettek ki. Nem sokkal később egy páros büntetés majd pillanatokon belül egy magyar kiállítás következett, a japánok pedig köszönték szépen a lehetőséget, és az 50. percben fordítottak. Két perc múlva érkezett az újabb magyar kiállítás, abból pedig kevesebb mint egy percen belül az újabb japán gól, máris kettő volt a hátrány. A bedobást követő ötödik másodpercben Ritó László testre ütését honorálták 5+20 perccel a sporik. Támadás helyett ismét a bekkeléssel kellett törődnünk. Ellenfeleink a le nem járó büntetésből két gólt is ütöttek az 55. és az 58. percben, ezzel el is ment a hajó. A kegyelemdöfést az 59. percben adták meg, a vége 7-2 oda, lesz miről beszélni az öltözőben.

Cimkék: , , , , ,

NVB 20:25 HUNAUT INFO