Zetterberg mesterhármast lőtt

A svéd támadó a Zug színeiben két meccsen már hét pontnál jár a svájci élvonalban. Henrik Zetterberg az Ambri-Piotta elleni mérkőzés első harmadának két gólját lőtte, a középső játékrészben egy gólpasszt adott, a záró húsz percben pedig újabb gólt lőve mesterhármast szerzett, így beállítva az 5-2-es végeredményt. Zetterberg érkezése óta mindkét meccsét megnyerte a Zug, jelenleg már a nyolcadik helyen áll.

Az SM-liigában az Assat nagy verésben részesítette a seregható Ilvest, hiába szerezte meg a vezetést a vendégegyüttes, a hazaiaknál Veli-Matti Savinainen három gólt lőtt, míg Stephen Dixon három assziszttal vette ki a részét a 6-1-es sikerből. Az gólarány kissé túlzó amiatt, hogy 4-1-es állásnál a tampereiek lehozták a kapust, tehát az ötödik pori gól üres kapura született.

A European Trophyban az Elitserient vezető HV71 a finn lisatvezető JYP-öt fogadta, ahol a harmadik harmadban született meg a döntés, 3-2-re a finnek nyertek. Az első harmadban 16-6 volt a kaput eltalált lövések száma a hazaiaknak, míg a második játékrészben 15-5 a vendégeknek, a záró húsz perc viszont már kiegyensúlyozottabbra sikeredett. Győzelmével a JYP a divíziójában az utolsó előtti helyre lépett föl, míg a HV71 vezeti a nyolctagú csoportot.