Ferencváros?UTE 6-5

Örökrangadóhoz méltóan izgalmas meccsen, bár büntetőlövésekkel kikapott, mégis megszerezte első pontját az UTE a Mol Ligában. A mérkőzést a lilák kezdték jobban, az első percben Németh Péter, a 10. percben Pál volt eredményes, ezzel már 2-0-ra vezettek. A 17. percben Erdélyi Tamás szerzett gólt előnyből, tehát még a harmad vége előtt sikerült felzárkóznia a hazai csapatnak. A középső harmadban Zalavári kétszer is kiállíttatta magát, azonban a Ferencváros képtelen volt élni az előnnyel. Nem így az UTE, amely a 34. percben, Borbás késleltetett kiállítása alatt újra kétgólosra növelte a vendégek előnyét. Meretei Márkó volt eredményes. Nem sokáig nyugodhattak meg azonban az újpesti drukkerek, hiszen a 36. percben Kiss Gábor faragott újra a hátrányból, így a második harmad is egygólos lila előnnyel ért véget.

A harmadik harmadban folytatódott az örökrangadóhoz méltóan izgalmas játék, a forgatókönyv sem változott. A 48. percben Szajbert Patrik állította vissza a két csapat közötti kétgólos különbséget, amit azonban Hegyi Ádám Zoltán 32 másodpercben belül újra egygólosra csökkentett. Az izgalmakat az 53. percben Erdélyi Tamás fokozta, aki második emberelőnyös gólját is megszerezve, kiegyenlítette az állást, 4-4. Lendületben maradt a Fradi, Kiss Gábor góljával az 58. percben már 5-4-re vezettek a hazaiak. Az UTE azonban nem adta fel, kicsit több mint egy perccel a lefújás előtt Pál második gólját szerezve kiegyenlített. Mivel az utolsó percben az eredmény már nem változott, jöhetett a hosszabbítás, amelyben az összesen több, mint három percet hátrányban játszó Ferencváros döntetlenre hozott.

Dobos Tamás, Ferencváros-ESMTK: Ennyi helyzettel egy bajnokságot meg lehet nyerni. Jól játszottunk, küzdöttünk, nem találtuk megint meg a kapu elött a megoldást. Az akaraterő kiváló volt, viszont 5-4-nél nagy hibát követtünk el. Gratulálok Pleszkán teljesítményéhez.
Ancsin János, UTE: Négy kettőnél nem koncentráltunk a védekezésre, amely a rutintalanságunk következménye. Semmilyen csapattól nem kaphatunk 3 gólt az utolsó harmadban. A végén a póker következett és abból nem mi jöttünk ki győztesen.
Erste Liga, Pesterzsébet Jégcsarnok , 280 néző. Játékvezetők: Babic, Wolf, Abonyi, Vas.
Racko: 89,8% (Szőke)
Pleszkán: 90,0% (Hajek)