Brassó?Ice Tigers 1-2

A második erdélyi városban is győzelemmel mutatkozott be a Mol Liga-újonc, ezúttal a hosszabbításban nyert.

Pedig nagyon gyorsan vezetést szerzett Zsók, már a második percben boldoggá tette a majd 1000 fős nézősereget. Aligha gondolta egy brassói is, hogy több gólt nem lő a csapatuk. Martin Uhnák a második harmad legelején egyenlített, 1-1után kétharmadnyi ideig nem esett gól, tehát hosszabbításra került sor. Uhnák egy emberelőnyt kihasznált a 62. percben, így 2-1-re a szlovákiai csapat nyert.

A Szlovákia ifjúsági és junior-válogatottjával egyaránt vb-résztvevő Uhnák két meccsen három gólnál tart. Bár semmit nem szabad elkapkodni, de nagyon úgy néz ki, az érsekújváriak erősítenek a Mol Liga színvonalán.

Greg Lindqvist, Brassó: Nehéz olyan meccset nyerni, ahol csak egy gólt tudunk ütni. Több helyzetünk volt, mint ellenfelünknek, de nem voltunk eredményesek. Ez egy nehéz bajnokság, meg kell tanulnunk hatékonyan játszani az ellenfél kapuja előtt. Gratulálni szeretnék az érsekújváriaknak mert egy góllal többet lőttek, mint mi és így egy ponttal többet szereztek, mint mi. Nem tudom, milyen súlyos Zsók sérülése, beszéltem vele, komolynak tűnik a dolog.

A mérkőzés után így értékelt Robert Spisák, az Ice Tigers Nové Zámky edzője: Jól kezdtünk annak ellenére is, hogy mi kaptuk az első gólt. Jobban kombináltunk a játékban és jobban korcsolyáztunk. Több helyzetünk is volt. Egyenlítettünk, de a lendületünket megtörte, hogy a kapurögzítéssel gond volt és ezért állt a játék. Feljött a Brassó, nyomott, deekkor Sucharda lövése után a plexi tört el, most nekünk segített a pihenő. Utána mi irányatottunk, de nem sikerült a fölényünket gólra váltani, a hosszabbításban viszont egy buta szabálytalanság után kihasználtuk az előnyünket. Nagyon boldogok vagyunk, legalább egy pontot szerettünk volna a túra előtt, és öt ponttal megyünk haza, erre álmunkban sem számítottunk. Dolgozunk tovább, szeretnénk továbbra is jól szerepelni.

ASC Corona Brassó

1-2 (1-0, 0-1, 0-0, 0-1)

Ice Tigers Nové Zámky

Mol Liga. Brassó, 900 néző. Játékvezetők: Csomortani Zs., Toparceanu C., Keresztes L.