Keresztes Levente BJAHC-os marad

 

A fiatal csatár a második Erste Liga-szezonjára készülhet.

A BJAHC szerződést hosszabbított Keresztes Leventével. A 22 éves játékos négy tengerentúli idény után 2023 nyarán tért vissza Észak-Amerikából Magyarországra, ahol első Erste Liga-szezonjában 42 alapszakasz-találkozón 6+13 pontot gyűjtött, míg a Sportklub elleni negyeddöntő során egy gólpasszt jegyzett. Keresztes a fővárosiak tizenegyedik biztos maradója.

 

Az Erste Liga ismert nyári játékosmozgásai:

 

BJAHC

Érkezik: Szabó Dániel, Varga Arnold, Sofron István, Boros Dániel

Távozik: Tóth Gergely, Sági Martin, Ritter Zalán, Ilja Culigin, Kirils Galoha, Jevgenyij Mozer

Marad: Pozsgai Tamás, Szabó Bence, Schlekmann Márk, Molnár Bálint, Farkas Roland, Ravasz Csanád, Tóth Richárd, Dóczi Zsombor, Weidemann Márk, Kiss Dániel, Keresztes Levente

 

Corona Brasov

Érkezik: Jevgenyij Szkacskov

Távozik:

Marad: Radim Valchar, Roberto Gliga, Tőke Zoltán, Gajdó Balázs, Szabó Krisztián, Rares Vasile, Gajdó Tamás, Kovács Előd, Bors Huba, Farkas Tamás, Owen Williams, Patrik Polc, Philippe Cornet

 

DEAC

Érkezik: Ilja Culigin, Anton Senfeld, Kirils Galoha, Kreisz Brúnó, Jevgenyij Mozer

Távozik: Niks Krollis, Nyikita Usnyev, Anton Vasziljev, Kamil Mingazov, Anton Jeliszejenko, Gregor Koblar, Sándor Bence, Hári Norbert, Mazzag Dániel, Rétfalvi Kristóf

Marad: Mihalik András, Szeles Martin, Dominik Novotny, Jakabfy Sámuel, Mihail Bucskin, Molnár Dániel, Dobmayer Dominik, Bukor Rajmund, Vojtech Kloz, Kozma Ferenc, Mihalik Gergő, Jakabfy Csongor

 

Dunaújvárosi Acélbikák

Érkezik: Tóth Gergely, Sági Martin, Sági Máté, Ritter Zalán, Mazzag Dániel, Hári Norbert, Tyler Watkins, Jeff Faith, Eriks Zohovs

Távozik: Somogyi Balázs, Szalma Zsolt, Varga Arnold, Léránt René, Kovács Dávid, Pinczés Olivér, Strenk Olivér, Károly Róbert Nikolász, Marosi Máté, Nemes Benjámin

Marad: Kuminka Zsombor, Nagy Benjámin, Léhi Kristóf, Bánki Dávid, Tóth Balázs

 

DVTK Jegesmedvék

Érkezik: Rétfalvi Kristóf, Vokla Roland, Colin Doyle

Távozik: Páterka Bence, Gianluca Esteves, Valentyin Razumnyak, Jegor Razumnyak, Justin Bean, Dillon Hill, Travis Verveda, Pecsét Bálint, Janis Voris, Gratzl Gellért, Fazakas Erik, Mattyasovszky Gergely, Nolan Vesey, Artyom Grjaznov

Marad: Miskolczi Márk, Vojtkó Mátyás, Lövei Dávid, Szirányi Bence, Szalay Boldizsár, Alekszandr Skrabov, Simon Szathmáry, Tomás Vosvrda, Praták Dávid, Csiki Hunor, David Bartos, Vlagyiszlav Kulesov, Farkas Márton, Roman Berdnyikov

 

FEHA19

Érkezik: Balázsi Márton, Erdőhelyi István, Lászlóffy Botond (mindhárman kölcsönjátékosok), Anze Siftar

Távozik: Jan Blasko, Roman Racsinszkij, Luka Ulamec, Gennagyij Koszinszkij

Marad: Nyikita Melnyicsuk, Csibi Dávid, Szita Donát

 

FTC-Telekom

Érkezik: Valentyin Razumnyak

Távozik: Vladimír Roth, Erik Nemec, Julius Marva, Nagy Gergő, Tóth Adrián, Farkas Simon, Yanick Turcotte, Boros Dániel

Marad: Turbucz Martin, Arany Gergely, Lauri Kärmeniemi, Adam Brady, Galajda Zsombor, Jake Crespi, Tóth Gergő, Haranghy Bence, Földes László, Banga Nándor, Aku Kestilä, Nagy Kristóf, Németh Attila, Bán Károly, Seregély Máté

 

Gyergyói HK

Érkezik:

Távozik: Devin DiDiomete, Robin Rahm, Silló Arnold, Biró Gergő, Sami Tamminen, Mike Dalhuisen, Kozma Zsolt

Marad: Sárpátki Tamás, Vincze Péter, Császár Hunor, Konsta Mesikämmen, Vincze Gergő

 

SC Csíkszereda

Érkezik:

Távozik: Matt O’Connor, Erik Svetina, Spencer Asuchak, Sofron István, Karel Kubát, Jevgenyij Szkacskov

Marad:

 

UTE

Érkezik: Szalma Zsolt, Páterka Bence, Cody Sol

Távozik: Balázsi Márton, Erdőhelyi István, Lászlóffy Botond (mindhárman kölcsönjátékosok), Benk András, Sam Coatta, Taavi Tiala, Tino Metsavainio, Miro-Peka Saarelainen, Julius Nyqvist, Christian Silfver, Janne Laakkonen, Szabó Dániel, Sági Máté

Marad: Kiss Patrik, Rajna Miklós, Kovács Sebestyén, Kovács Alex

 

dabbja_keresztes_szalma

fotó: Várhegyi Erna/BJAHC

Cimkék: , ,

Hozzászólások (4)

  1.   #1
    nagypityo,   

    Abszolút nem vagyok biztos abban, hogy a két (korának kiemelkedőjeként titulált) tehetség (S. Márk és Levente) saját és a magyar jégkorong szempontjából a lehető legjobb helyen van ebben a ligában.

  2.   #2
    Nittumeki,   

    @nagypityo: Schlekmannal kapcsolatban abszolút egyetértek.Keresztes Levente az első felnőtt szezonjában azért az Erste Ligában sem alkotott maradandót, de ha ezt mondjuk idén majd megteszi, akkor neki (is) tovább kell(ene) majd állnia egy kicsit jegyzettebb bajnokságba a fejlődése érdekében....

  3.   #3
    Mr.Wolf,   

    Teljesen igazad van. De sajnos S.M. a cseh másodosztályahoz is kevés volt már a próbájátekon, odáig se jutott el,hogy szerződést kapjon. Végül Keresztes se kellett egy egyetemi csapatnak se Amerikában. Benne van, hogy ők megmaradnak örök fiatal tehetségnek és az Erste Liga a karrierjük csúcsa.

  4.   #4
    Nittumeki,   

    @Mr.Wolf: Sajnos abszolút benne van a pakliban, amit mondasz.Az látszik az elmúlt években, hogy csak azok a fiatal tehetségeink tudtak kitörni a "tehetség" kategóriából és berobbanni a felnőtt mezőnybe,akik ezt külföldön (északon) tudták megtenni és már kamaszkoruktól kezdve egy komoly hokikultúrában nevelkedtek:Varga, Hadobás. Mondom ezt úgy, hogy utóbbinak jelenleg csapata sincs, az elmúlt szezont pedig a svéd harmadosztályban fejezte be, pedig abszolút a legtehetségesebb fiatal magyar hátvédnek tartom....Az ő generációjukból még Horváth Bencében és Dobos Bendegúzban bízom, hogy hamarosan szintet ugorhatnak.

Te mit gondolsz?

Eseménynaptár
május 20., hétfő
VB 16:20 GBRNOR 2-5VÉGE
VB 16:20 SWEFRA 3-1VÉGE
VB 20:20 FINDEN 3-1VÉGE
    • SPORT 1
VB 20:20 KAZPOL 3-1VÉGE
május 21., kedd
VB 12:20 AUTGBR 2-4VÉGE
    • SPORT 1
VB 12:20 FRAGER 3-6VÉGE
VB 16:20 CANCZE 4-3 HVÉGE
    • SPORT 1
VB 16:20 LATUSA 3-6VÉGE
VB 20:20 FINSUI 1-3VÉGE
VB 20:20 SWESVK 6-1VÉGE
    • SPORT 1
május 23., csütörtök
VB 16:20 CANSVK 6-3VÉGE
    • SPORT 1
VB 16:20 SUIGER 3-1VÉGE
    • SPORT 2
VB 20:20 SWEFIN 2-1 HVÉGE
    • AMC MIKRO
VB 20:20 USACZE 0-1VÉGE
    • SPORT 2
május 25., szombat
VB 14:20 SWECZE 3-7VÉGE
    • SPORT 2
VB 18:20 CANSUI 2-3 BVÉGE
    • SPORT 2
május 26., vasárnap
VB 15:20 SWECAN 4-2VÉGE
    • SPORT 2
VB 20:20 SUICZE 0-2VÉGE
    • SPORT 2