Vokla Roland Miskolcra igazolt

 

A 28 éves hátvéd ősztől a piros-fehérek védelmét erősíti.

A DVTK Jegesmedvék leigazolták Vokla Rolandot. A 28 éves jégkorongozó éveken át a székesfehérvári utánpótlásban edződött, a felnőttek között is ott mutatkozott be, majd 2016 és 2019 között a MAC kötelékében volt, míg az ezt követően négy Erste Liga-kiírásban a DEAC-ban szerepelt, ahol a 2022/23-as idényben bekövetkezett korai búcsút követően az ICEHL-es Hydro Fehérvár AV19-hez csatlakozott a szezon hajrájára. A nemrég véget ért idényt már teljes egészében Székesfehérváron töltötte, 24 osztrák ligás és 13 FEHA19-es meccsen lépett jégre. Vokla a miskolciak második új igazolása a kedden bejelentett Rétfalvi Kristóf után.

Szintén a miskolciakhoz tartozó hír, hogy Mattyasovszky Gergely és Nolan Vesey távoznak.

 

Az Erste Liga ismert nyári játékosmozgásai:

 

BJAHC

Érkezik: Szabó Dániel

Távozik: Tóth Gergely, Sági Martin, Ritter Zalán

Marad: Pozsgai Tamás, Szabó Bence, Schlekmann Márk, Molnár Bálint, Farkas Roland, Ravasz Csanád, Tóth Richárd

 

Corona Brasov

Érkezik:

Távozik:

Marad: Radim Valchar, Roberto Gliga

 

DEAC

Érkezik:

Távozik: Niks Krollis, Nyikita Usnyev, Anton Vasziljev, Kamil Mingazov, Anton Jeliszejenko, Gregor Koblar, Sándor Bence, Hári Norbert, Mazzag Dániel, Rétfalvi Kristóf

Marad: Mihalik András, Szeles Martin, Dominik Novotny, Jakabfy Sámuel, Mihail Bucskin, Molnár Dániel, Dobmayer Dominik, Bukor Rajmund, Vojtech Kloz, Kozma Ferenc, Mihalik Gergő, Jakabfy Csongor

 

Dunaújvárosi Acélbikák

Érkezik: Tóth Gergely, Sági Martin, Sági Máté, Ritter Zalán, Mazzag Dániel, Hári Norbert

Távozik: Somogyi Balázs, Szalma Zsolt, Varga Arnold, Léránt René, Kovács Dávid, Pinczés Olivér, Strenk Olivér, Károly Róbert Nikolász, Marosi Máté, Nemes Benjámin

Marad: Kuminka Zsombor, Nagy Benjámin, Léhi Kristóf, Bánki Dávid, Tóth Balázs

 

DVTK Jegesmedvék

Érkezik: Rétfalvi Kristóf, Vokla Roland

Távozik: Páterka Bence, Gianluca Esteves, Valentyin Razumnyak, Jegor Razumnyak, Justin Bean, Dillon Hill, Travis Verveda, Pecsét Bálint, Janis Voris, Gratzl Gellért, Fazakas Erik, Mattyasovszky Gergely, Nolan Vesey

Marad: Miskolczi Márk, Vojtkó Mátyás, Lövei Dávid, Szirányi Bence, Szalay Boldizsár, Alekszandr Skrabov, Simon Szathmáry, Tomás Vosvrda, Praták Dávid, Csiki Hunor, David Bartos, Vlagyiszlav Kulesov, Farkas Márton

 

FEHA19

Érkezik:

Távozik: Jan Blasko, Roman Racsinszkij, Luka Ulamec, Gennagyij Koszinszkij

Marad:

 

FTC-Telekom

Érkezik:

Távozik: Vladimír Roth, Erik Nemec, Julius Marva, Nagy Gergő, Tóth Adrián

Marad: Turbucz Martin, Arany Gergely, Lauri Kärmeniemi, Adam Brady, Galajda Zsombor, Jake Crespi, Tóth Gergő, Haranghy Bence, Földes László, Banga Nándor, Aku Kestilä, Nagy Kristóf, Németh Attila

 

Gyergyói HK

Érkezik:

Távozik: Devin DiDiomete, Robin Rahm, Silló Arnold, Biró Gergő

Marad: Sárpátki Tamás, Vincze Péter

 

SC Csíkszereda

Érkezik:

Távozik: Matt O’Connor, Erik Svetina, Spencer Asuchak

Marad:

 

UTE

Érkezik: Szalma Zsolt, Páterka Bence

Távozik: Benk András, Sam Coatta, Taavi Tiala, Tino Metsavainio, Miro-Peka Saarelainen, Julius Nyqvist, Christian Silfver, Janne Laakkonen, Szabó Dániel, Sági Máté

Marad: Kiss Patrik, Rajna Miklós, Kovács Sebestyén

 

vokla_2024

fotó: Várhegyi Erna/BJAHC

Cimkék: , , ,

Te mit gondolsz?

Eseménynaptár
május 20., hétfő
VB 16:20 GBRNOR 2-5VÉGE
VB 16:20 SWEFRA 3-1VÉGE
VB 20:20 FINDEN 3-1VÉGE
    • SPORT 1
VB 20:20 KAZPOL 3-1VÉGE
május 21., kedd
VB 12:20 AUTGBR 2-4VÉGE
    • SPORT 1
VB 12:20 FRAGER 3-6VÉGE
VB 16:20 CANCZE 4-3 HVÉGE
    • SPORT 1
VB 16:20 LATUSA 3-6VÉGE
VB 20:20 FINSUI 1-3VÉGE
VB 20:20 SWESVK 6-1VÉGE
    • SPORT 1
május 23., csütörtök
VB 16:20 CANSVK 6-3VÉGE
    • SPORT 1
VB 16:20 SUIGER 3-1VÉGE
    • SPORT 2
VB 20:20 SWEFIN 2-1 HVÉGE
    • AMC MIKRO
VB 20:20 USACZE 0-1VÉGE
    • SPORT 2
május 25., szombat
VB 14:20 SWECZE 3-7VÉGE
    • SPORT 2
VB 18:20 CANSUI 2-3 BVÉGE
    • SPORT 2
május 26., vasárnap
VB 15:20 SWECAN 4-2VÉGE
    • SPORT 2
VB 20:20 SUICZE 0-2VÉGE
    • SPORT 2