Egyenlített a Dallas a főcsoportdöntőben

Jake Oettinger volt a meccs hőse.

Az American Airlines Centerben, a Dallas–Edmonton széria második felvonásán mindkét gárda betalált az első kapura lövésből: a hazaiak Jamie Benn lövésével szereztek vezetést, amire 44 másodperccel később Connor Brown válaszolt. A gyors gólváltást követően az Oilers maradt lendületben, sorra alakította a ki a helyzeteit, miközben a Starsnak gyakorlatilag momentuma sem volt az első szünetig. A játékrész végére 16-4 volt a kapura lövési arány a vendégek javára, de az 1-1-es eredmény nem változott Jake Oettingernek köszönhetően. A második harmadra mintha egy teljesen új Dallas jött volna ki a jégre. A hazaiak felvették a vendégek ritmusát, így nemcsak Oettingernek volt dolga bőven a vasak között, hanem a másik oldalon Jeff Skinnernek is. Az Oilers közelebb járt a gólhoz, de hiába volt 3 az xGF-mutatója két harmad után képtelen volt Oettingert mattolni. A Stars eközben csak 1,5-tel állt a harmadik harmad kezdetén, mégis sikerült átvennie a vezetést a játékrész legelején, amikor Ryan Suter lövésébe tökéletesen szúrt bele Mason Marchment. Az Edmontonnak közel 17 perce maradt arra, hogy kiharcolja a ráadást, de a bámulatosan védekező Dallasszal szemben szinte esélye sem volt, ugyanis a hazaiak mindössze öt kapura lövést engedtek a vendégeknek a befejező játékrészben. A végjátékban az Edmonton természetesen lehozta a kapusát, ezt pedig Esa Lindell használta ki és bebiztosította a Dallas győzelmét.

A Dallas 3-1-re győzött és összesített 1-1-es eredménnyel utazhat Edmontonba, ahol hétfőn éjjel rendezik a harmadik mérkőzést.