27 év után visszavágna a Florida a New Yorknak

 

A Keleti Konferencia két részvevője korábban egyetlen egyszer találkozott a playoffban.

Az NHL történelmében nincs veretes múltja a Rangers–Panthers párharcnak. Egyetlen csatájukat 1997-ben a Wayne Gretzky vezette New York úgy nyerte meg 4-1-re, hogy az elvesztett első mérkőzést követően zsinórban négyszer győzte le a délkeleti gárdát. Idén aligha dől el öt mérkőzésen a csata és meg is mondjuk, miért.

rangers_panthers

A rájátszás első két körében ha nem is simán, de mindenképpen magabiztosan jutott tovább a New York és a Florida is. Előbbi a Washington és a Carolina ellen csak két meccset, utóbbi a Tampa és a Boston ellen csak hármat vesztett el. Mindkét csapat borzasztóan mély potenciállal rendelkezik. A Rangersben a Zibanejad, Kreider, Trochek, Panarin, Lafreniere ötös hozta a pontokat, de ezt a Panthersből simán ellensúlyozni tudja a Tkachuk, Barkov, Verhaeghe, Reinhart kvartett. Egyelőre a bottom sixben is elhanyagolható a különbség, de a New York számára óriási előrelépés lenne, hogy ha a visszatérne a Filip Chytil, Blake Wheeler páros. A cseh csatár egy meccs erejéig már visszatért a Carolina ellen, ám a hírek szerint a Florida ellen már mindketten bevethetőek lesznek, ami a mérleg nyelvét egyértelműen az alapszakaszgyőztes felé billentené. Még egy sorral hátrébb lépve viszont ismét egyensúlyba kerül a mérleg, ugyanis a hátvédeket tekintve elég erős lépéselőnyben van Florida. A Brandon Montour, Gustav Forsling kettős ugyanis eddig 15 pontot rakott a közösbe, ami csak eggyel kevesebb, mint amennyit a New York teljes védelme összehozott.

Mi dönthet akkor? Röviden a kapusposzt, a speciális egységek és a hazai pálya. Igor Sesztyorkin és Szergej Bobrovszkij személyében mindkét oldalon két zseni áll a vasak között, ám a Rangers kapusa mégis sokkal jobban teljesített eddig. A kapottgól-átlaguk majdnem egyforma (2,40 és 2,37), hatékonyságban viszont Sesztyorkin (92,3%) simán veri Bobrovszkijt (90,2%). Ez azért érdekes, mert a Florida kapta átlagban a legkevesebb lövést (24), azaz ha a Floridát a Rangers rendesen megsorozza lövésekkel, akkor Bob hatékonyságán simán elmehet a párharc. A New York ezzel szemben meccsenként átlagosan 32,5 lövést kapott, a gólátlaga pedig alig rosszabb, mint a Floridáé (2,60-2,55). Ami a speciális egységeket illeti az emberhátrányok kivédekezésében szintén elhanyagolható a differencia, előnyben viszont ismét látványos a különbség, hiszen a Rangers 31,4%-ával szemben a Panthers csak 22%-ot tud felmutatni. Döntő lehet, hogy a Florida eddig mérkőzésenként átlagosan öttel több büntetéspercet kapott és az emberelőnyös játék különbségét nézve, minden egyes fór a Rangers malmára hajtaná a vizet. Nem elhanyagolható adat, hogy a Rangers eddig négy gólt szerzett hátrányban, ami messze a legtöbb a mezőnyben. Végül érdemes kitérni a hazai pálya előnyére. A Rangers a rájátszásban ötből négyet megnyert, a Panthers viszont hiába volt hibátlan a Tampa ellen az első körben, a másodikban háromból kettőt elvesztett a saját közönsége előtt.

A Floridának akkor lesz esélye, hogy ha továbbra is limitálni tudja a kapura lövéseket, fegyelmezetten játszik és 5 az 5 ellen próbálja eldönteni a meccset. A Rangersnek ezzel szemben fizikálisan kell javulnia, hiszen több mint 200-zal kevesebb ütközést (315-521) osztott ki, mint ellenfele. Ezt azonban kompenzálhatja a speciális egységekkel és a lövési hatékonysággal. Ezt hullámzóan meg is teszi, köztük a legfontosabb pillanatban a hetedik mérkőzésen, amivel eldönti a továbbjutást.

Cimkék:

Te mit gondolsz?

Eseménynaptár
augusztus 13., kedd
FELK 17:00 MHKAVS 
augusztus 14., szerda
FELK 17:00 KOLAVS 
augusztus 16., péntek
FELK   JESGYE 
FELK 17:40 BJAKOS 
FELK 18:00 FHASWL 
augusztus 17., szombat
FELK   OLLGYE 
augusztus 18., vasárnap
FELK 17:30 DEBMIS