Egyesült Államok–Németország 3-4

A német válogatott kapuslehozatal mellett kiharcolta a ráadást, majd Tiffels a 68. percben fináléba lőtte csapatát.

Mindkét szövetségi kapitány kezdőkapusának szavazott bizalmat, azaz amerikai oldalon DeSmith, a németen Niederberger állt a ketrec elé. Rögtön a második percben megszerezte a vezetést az Egyesült Államok, Grimaldi kevergetett középen, majd kidobta a korongot oldalra O’Connornak, a Pittsburgh csatárának centerezésére Tuch érkezett, 1-0. Három perccel később a támadó harmadban vesztettek korongot a németek, Tuch indította Grimaldit, aki középtávolról elemi erővel lőtte ki a rövid felsőt, Niederbergernek esélye sem volt a lepkéssel, 2-0. A 11. percben eljött a mérkőzés első emberelőnye, Németország Peterka vezetésével alaposan megsorozta DeSmitht, majd a speciális játékrész vége felé Fischbuch lövését védte az amerikai kapus, de a korong Tiffels hathatós közreműködésével átcsorgott végül a mamut alatt, 2-1. Újabb négy minutummal később már egyenlő állt az eredményjelzőn: Sturm fonák centerezését a vb-n első pontját szerző, ellenünk végleges kiállítással gazdagó Szuber értékesítette, 2-2. A játékrész végén Németország egy percig kettős előnyben is támadhatott, ám nem változott az állás.

A második felvonás elején Grimaldi centerezése egy német botról átcsúszott Niederbergeren, a játékvezetők először gólt ítéltek, ám videózást követően annulálták a találatot. A 29. percben viszont már szabályos gólt lőtt az Egyesült Államok, O’Connor centerezését a világbajnokságon először eredményes Eyssimont negyedik (!) szándékból lőtt be, 3-2. A folytatásban emberelőnybe kerültek a tengerentúliak, ám fel sem tudtak állni a két perc alatt.

A harmadik harmadban sokáig nem alakult ki komoly helyzet, és bár a németek próbálkoztak, igazi veszélyt nem jelentettek DeSmith kapujára. 6 perccel a vége előtt Müller lövése csattant a keresztvason. A következő cserében Kastnerék bolondították meg az amerikai védelmet, de nem tudták begyötörni az egyenlítő gólt. Másfél perc volt már csak hátra, amikor a németek levitték kapusukat, a rögtönzött létszámfölény meghozta a kívánt hatást, Noebels egy kapu előtti kavarodásból kiharcolta a hosszabbítást.

A 3 a 3 elleni játék nagy iramú, folyamatos hokit hozott, jobbára amerikai fölénnyel, de Tiffels helyzeténél a korong majdnem behullott DeSmith válla fölött, végül a hálón landolt. A 68. percben már az égeiek sem segítettek az USA-nak, Tiffels verte meg egy az egyben Hutsont, majd kilőtte a hosszú felsőt. Németország hosszabbítást követően 4-3-ra legyőzte az Egyesült Államokat és 1953 után játszhat újra világbajnoki döntőt.