Ausztria–Magyarország 4-3

A magyar férfi jégkorong-válogatott Franciaország után Ausztria ellen is pontot szerzett, szétlövéses sikerével azonban az 1-3-ról felálló rivális ünnepelhetett bennmaradást.

Két perc telt el a nyitó felvonásból, amikor az első lehetőségünket jegyezhettük fel Papp Kristóf révén, aztán viszont az embere kezére rávágó Pozsgait küldték ki két percre. Hátrányban Erdélynek volt egy helyzete, de utána felálltak az osztrákok, Schneider lövése vágódott fölé Bálizs válláról – ez maradt az ellenfél legnagyobb helyzete, szépen kivédekeztük a hátrányt. A kiegészülés után Terbócs osztott ki egy ütközést Ganahlnak a harmadunkban, majd vezettünk két kontrát, igazi veszélyt nem hordoztak magukban. Jó kis folyamatos játék folyt, Sebők is tüzelt egyet, ez sem ment be, viszont egyre inkább beszorítottuk az osztrákokat. Teljesen megérdemelten szereztük meg a vezetést 8:30-nál: a sokadik jó cserénket mentük a támadóharmadban, Bartalis küzdötte ki a korongot Erdélynek, akinek okos kapu mögötti centerezését a vb-n harmadik gólját meglövő Sofron vágta be kapásból, senkitől sem zavartatva, 0-1! Nem lassítottunk, maradtunk támadásban, a harmad felénél Bartalis távoliját kellett védenie Starkbaumnak. A lendületünket egy peches kiállítás törte meg, a támadó kéknél Sebőktől pattant el egy korong, hogy Nissner ne tudjon leindulni, kihúzta a lábát. Öt a négyben előbb Hadobás blokkolt egy nagyot, majd föléperdült egy osztrák korong. Erdély majdnem kilépett egy szerzett pakkal, ehelyett a földre került, Rossi összeszedte, hátravitte a saját kapuja mögé, onnan fogta magát és elindult, udvariasan végignéztük, ahogy egész pályás rohanását magabiztos köténygóllal fejezi be, 1-1. Nagyon nem hiányzott, főleg, hogy ezzel mi kiestünk a ritmusból, az osztrákok viszont belejöttek. Ezt az időszakot mindkét oldalon esetleges játék követte sok hibával, mígnem két és féllel a harmadvég előtt Raffl megtette azt a szívességet, hogy az alapunknál belegyalulta a palánkba Garátot, jöhetett a mi első hétfői létszámfölényünk. A vb 12. magyar előnye termette meg az első fórtalálatunkat: az elé pattanó korongot Sebők lőtte be a kapu elé, Sofron tette bele az ütőjét úgy, hogy a tolláról felpattanóval szemben Starkbaum esélytelen volt – lélektanilag a legjobbkor, 40 másodperccel a szünet előtt szereztük vissza a vezetést a Sofi-duplával!

hun aut öröm

Két perc ment le a középső periódusból, amikor kulcsfontosságú Bálizs-bravúrok következtek, majd mi költöztünk át az osztrák harmadba, amiből megszületett a harmadik találatunk. Papp a jobb bulikörből inkább nem fordult rá a koronggal, helyette hátratette Horváth Milánnak, Starkbaum előtt Terbócs takart, a fehérvári bekk nagy lövése akadálytalanul találta meg az utat sarokba, 3-1! A 27. percben egy Stipsicz-korongvesztés utáni osztrák kiugrást még átvészeltünk, utána viszont, nincs erre jobb kifejezés, ritka mázlis góllal lopta vissza magát egy gólra Ausztria. Egy elhozott osztrák bulit követően a vonalbíró útban volt, Reinbacher lövése után Bálizs megpróbált vaktában ráfeküdni a pakkra, nem sikerült, és a mieink se tudták alá besöpörni – Strong találta meg valahogy, onnan már nem volt nehéz dolga (3-2). A 32. minutumban óriási esély nyílt a kétgólos előny visszaállítására, Sofron és Erdély szaladt el tiszta kettő a semmire, házi gólkirályunk ezúttal önzetlenül áttette társának, ő viszont az oldalhálóba lőtte. Beléptünk a második harmad utolsó 5 percébe, amikor Sebők kapta meg második kiállítását, hiába védekeztünk jól, hét másodperccel a kiegészülés előtt Haudum fejezte be a figurát, óriási bombájára nem volt esély átérni (3-3). Válaszul az első sorunk felállt öt az ötben, el is jutott a kapuig, az utolsó percben viszont Stipsicznek kellett hatalmasat mentenie becsúszva. 3-3-mal pergett le a második húsz perc, kétgólos mínuszról jött vissza Ausztria.

hun aut sofi

A harmadik harmadra a szédüléssel küzdő Fejes nem korcsolyázott ki, egy újabb Raffl-kiállítás után pedig előnybe kerültünk, nem jutottunk lövésig. Megint egyenlő létszámban mentünk jobban, előbb Papp Kristóf csinált meg magának egy helyzetet, majd letáboroztunk az osztrák harmadban. 14 perc volt hátra, amikor Sebőköt tüntették el gyanús körülmények között, ez nem ért kiállítást, majd Papp elé pattant szerencsésen a korong egy osztrák védőről, társa segítette ki a kapu előtt. A játékrész felénél az osztrákok percei következtek, sokáig nem tudtuk kiütni a korongot, végül Bálizsnak kellett komolyat védenie. Horváth korongeladásánál is az ő lélekjelenlétére volt szükség, a záró tíz percre már úgy fordultunk rá, hogy Ausztriának egy híján duplaannyi kapura lövése volt (27:14) – ez persze senkit sem érdekelt, amíg az eredményjelzőn 3-3 állt. Négy és féllel a vége előtt Sebők és Galló hozott össze egy helyzetet, védett Starkbaum. Nagyrészt biztonsági játékkal telt le a maradék idő, de azért egy perccel a rendes játékidő vége előtt megúsztunk egy komoly helyzetet.

A hosszabbítás első helyzete Sofron nevéhez fűződött, Starkbaum ért át a lövésre, majd Stipsicz keresztje után óriásit mentett a lendítő Erdély elől az osztrák bekk. Szinte végig mi mentünk jobban a 3 a 3 ellen, a döntő találatot azonban nem tudtuk bevinni, majd 15 másodperccel a vége előtt Raffl bombázta fejbe Bálizst. Jöhetett tehát a szétlövés, ennél drámaibb forgatókönyve nem lehetett a bennmaradásról döntő összecsapásnak. Papp Kristóf kezdett, Starkbaum védett, következőnek Ganahl szépen fektette el Bálizst, egy kör után osztrák előny. Galló is a kapusba lőtte, utána viszont Schneiderét fogta Bálizs. Hári lövése sem volt hajlandó átmenni az osztrák portás mamutjai között, majd jött Rossi, aki túlcselezte a dolgot. Nagy Gergő emelése nem jött be, Heinrich viszont eldöntötte – hiába szereztünk a két közvetlen rivális ellen összesen 3 pontot, most ez sem bizonyult elegendőnek a bennmaradáshoz.