Huszonhat játékos bizonyíthat a Tüskecsarnokban

   

Gasparics Fanni és Dabasi Réka is ott lesz a budapesti Öt Nemzet Tornán.

Az áprilisi A csoportos eseményre készülő női válogatott szakmai stábja kihirdette a bő keretét a világbajnokság előtti utolsó tornára. Pat Cortináék három kapussal, kilenc hátvéddel és tizennégy csatárral számolnak, köztük ott van két amerikai topligás légiósunk, Dabasi Réka és Gasparics Fanni. Az aktuális keretben egyedül Gengeliczky Dorottya számít újoncnak.

Az Öt Nemzet Torna programja:

Február 7., 20.00 Magyarország–Szlovákia

Február 8., 20.00 Szlovákia–Norvégia

Február 9., 16.30 Szlovákia–Franciaország
Február 9., 20.00 Magyarország–Norvégia

Február 10., 16.30 Szlovákia–Japán
Február 10., 20.00 Norvégia–Franciaország

Február 11., 16.30 Magyarország–Franciaország
Február 11., 20.00 Japán–Norvégia

Február 12., 14.30 Magyarország–Japán

A női válogatott aktuális kerete:

Név Klub
Kapusok
Németh Anikó MAC Budapest
Révész Zsuzsa DEAC JA
Szabó Fruzsina OHA (CAN)
Hátvédek
Báhiczi-Tóth Boglárka MAC Budapest
Faggyas Lilla HKB
Gengeliczky Dorottya OHA (CAN)
Kiss-Simon Franciska HKB
Sarah Knee
Koncz Boglárka MAC Budapest
Mayer Fruzsina HKB
Németh Bernadett MAC Budapest
Tóth Enikő BJA
Csatárok
Dabasi Réka Metropolitan Riveters (USA)
Gasparics Fanni Metropolitan Riveters (USA)
Gondos Tamara MAC Budapest
Horváth Imola MAC Budapest
Huszák Alexandra HKB
Jókai-Szilágyi Kinga MAC Budapest
Kreisz Emma Stanstead College (CAN)
Metzler Regina OHA (CAN)
Mozolai Berta BJA
Pázmándi Zsófia OHA (CAN)
Rónai Alexandra MAC Budapest
Strobl Lara HKB
Szelényi Nina HKB
Hayley Williams Dinamo-Nyeva (RUS)

A női válogatott stábja:

Szövetségi kapitány: Pat Cortina
Edzők: Delaney Collins, Kis András, Fodor Zoltán
Kapusedző: Budai Krisztián
Erőnléti edző: Gallyas Gabriella
Rehabilitációs edző: Dénes Veronika
Sportmasszőr: Berkes Brigitta
Felszerelés-menedzser: Tornyi Gábor
Csapatvezető: Jasó Judit
Női szakágvezető: dr. Kolbenheyer Zsuzsanna
Csapatorvos: Dr. Módy Tóbiás
Sajtó: Kaposi Dávid

gasparics

fotó: MJSZ

Cimkék: ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
május 20., hétfő
VB 16:20 GBRNOR 2-5VÉGE
VB 16:20 SWEFRA 3-1VÉGE
VB 20:20 FINDEN 3-1VÉGE
    • SPORT 1
VB 20:20 KAZPOL 3-1VÉGE
május 21., kedd
VB 12:20 AUTGBR 2-4VÉGE
    • SPORT 1
VB 12:20 FRAGER 3-6VÉGE
VB 16:20 CANCZE 4-3 HVÉGE
    • SPORT 1
VB 16:20 LATUSA 3-6VÉGE
VB 20:20 FINSUI 1-3VÉGE
VB 20:20 SWESVK 6-1VÉGE
    • SPORT 1
május 23., csütörtök
VB 16:20 CANSVK 6-3VÉGE
    • SPORT 1
VB 16:20 SUIGER 3-1VÉGE
    • SPORT 2
VB 20:20 SWEFIN 2-1 HVÉGE
    • AMC MIKRO
VB 20:20 USACZE 0-1VÉGE
    • SPORT 2
május 25., szombat
VB 14:20 SWECZE 3-7VÉGE
    • SPORT 2
VB 18:20 CANSUI 2-3 BVÉGE
    • SPORT 2
május 26., vasárnap
VB 15:20 SWECAN 4-2VÉGE
    • SPORT 2
VB 20:20 SUICZE 0-2VÉGE
    • SPORT 2