Ausztrália feljutott a divízió 1/B-be

A kontinensország női ifjúsági válogatottja 2024-ben a világ húsz legjobb együttese között szerepelhet.

Január végén rendezték a női ifjúsági divízió 2/A-s és 2/B-s világbajnokságokat. A magasabb osztály némi meglepetésre a legutóbbi bronzérmes Ausztrália sikerét hozta: a déli féltekéről érkezett együttes behúzta az első négy mérkőzését Dumfriesben, egyedül a házigazda Nagy-Britannia tudta legyőzni a zárómeccsen. A 2-4. helyeken hármas holtverseny alakult ki: Lettország, Hollandia és a hazai jégen játszó válogatott egyaránt 10-10 ponttal zárt, az egymás elleni eredmény pedig a baltiaknak jelentett ezüstöt, a németalföldieknek pedig bronzot. A bennmaradásról a Törökország–Mexikó összecsapás döntött, amit büntetőkkel az európai csapat húzott be, így a tengerentúliak búcsúztak a negyedosztálytól.

A divízió 2/B-s vb utolsó játéknapja átcsúszott februárra, elsején ért véget. Kazahsztán százszázalékos teljesítménnyel, 35-5-ös gólaránnyal húzta be a szófiai eseményt, így jövőre Mexikó helyén egy osztállyal fentebb játszhat. Az ezüstérem Belgiumnak, a bronzérem Izlandnak jutott. Új-Zélandé lett a negyedik hely, míg a házigazda Bulgária egyedül a pont nélkül záró, 1-40-es gólarányt hozó Észtországot verte.