A listavezető után a sereghajtóhoz látogat a Fehérvár

A bolzanói vereség másnapján győzelmi kényszerben lép jégre a Volán Vorarlbergben.

Alig egy nappal a Bolzanóban elszenvedett 3-1-es vereség után máris 300 km-rel odébb, Feldkirchben vendégeskedik a Hydro Fehérvár AV19. A magyar ICEHL-csapatra az utolsó helyen álló Vorarlberg otthonában értelemszerűen teljesen más jellegű mérkőzés vár, mint a tabellaelső ellen, ahol 3-0 után már nem volt igazi esélye a mieinknek – ezt Kevin Constantine és Hári János sem próbálta szépíteni. Önkritikusan egyetértettek abban is, hogy emiatt a vasárnapi utolsó harmadban nyújtott jobb játék nem számít mérvadónak, egy jégkorongmeccs mindhárom harmadában jól kellene ugyanis játszani, ami a Bolzano ellen nem valósult meg (nyilván nem függetlenül az ellenfél „személyétől”). Remélhetőleg a Vorarlberg ellen újra a Volán tudja majd diktálni a játékot, az újonc ugyanis változatlanul nagyon kilóg a mezőnyből, 38 mérkőzés után mindössze 8 rendes játékidős győzelemmel sereghajtó, nemcsak a táblázaton, de a legtöbb statisztikai mutatóban is tök utolsó. Ennek megfelelően idáig egyszer sem jelentett komolyabb problémát a Fehérvár számára (kétszer 3, egyszer 4 góllal nyert a csapat 2 shutout mellett), ám most talán az eddigieknél is fontosabb volna a 3 pont begyűjtése. A Volán ugyanis a Pioneers elleni bajnokival már tényleg ráfordul az alapszakasz hajrájára, az utolsó 10 meccsre, s ha életben akarja tartani automatikus negyeddöntős álmait, akkor az ehhez hasonló „kötelező” meccseket muszáj lenne hoznia. Reálisan nézve az utolsó ilyen pozíció, azaz a 6. hely tűnik még elérhetőnek, ebből a szempontból nem szerencsés, hogy a magyar csapattal ellentétben mindkét közvetlen rivális, a Klagenfurt és a Vienna is pontot szerzett vasárnap este – előbbi 3-at, utóbbi 1-et –, a biztos playoffot érő pozíció így jelenleg négypontnyi távolságban van. Egy hétfői győzelemmel ez biztosan csökkenne, ez lesz ugyanis a játéknap egyetlen mérkőzése, mely ezúttal is élőben követhető a liga streamoldalán 19:30-as kezdéssel.