Bolzano–Hydro Fehérvár AV19 3-1

A Fehérvár nem tudott élni az előtte adódó lehetőségekkel, Vértes szépítése az 57. percben csak a kozmetikázásra volt elegendő.

Hazai helyzettel indult a találkozó, rögtön az első bolzanói támadásból ziccerbe került Thomas, Roy védett óriásit a lepkéssel belekapva. Még mindig nem pergett le az első perc, amikor Miceli kapott 2+2-t magas botért Sarauer érthetetlen orrba vágása után. A négy percnyi tiszta előnnyel nem sikerült élni, ez viszonylag hamar megbosszulta magát: a Bolzano visszavette a kezdeményezést, a 9. minutumban megint Thomas csinálta meg a helyzetet, szépen hagyta ott a mögötte érkező Hultsnak, aki Vértest megelőzve tette be a rövidnél hagyott lyukon.

A középső játékrész ismét fehérvári kihagyással kezdődött. O’Brien vesztett korongot a palánk mellett a támadó kéknél, az ellen villámgyorsan lefordult, Gazley úsztatta meg egy csellel Campbellt, s hozta kihagyhatatlan helyzetbe Micelit – másfél perc sem kellett, hogy megduplázzák előnyüket az olaszok. A 36. percben nagy esély nyílt a szépítésre, ehelyett újabb hazai gól következett. Kuralt és Stipsicz vitt végig egy kontrát, a jól fellépő bekk ziccerét bravúros spárgával fogta Bernard – ez utóbb kulcsmomentumnak bizonyult. Az ellentámadás során sikerült ugyan megszerezni a korongot a fehérvári harmadban, ám Donaghey sokat várt a kapu mögött, megzavarták, eladta, McClure kipattanóját még védte Roy, de Gazley ismétlésénél már nem volt esélye. 2-1 helyett 3-0, e ponton számszerűleg és lélektanilag is eldőlt az összecsapás.

A harmadik hazai találat után Horváth váltotta a 85.7%-kal dolgozó Roy-t, ő végül megőrizte a hálóját, miként négy perc híján Bernard is. A listavezető az olasz válogatott kapus vezérletével tartotta az eredményt a záró periódus nagy részében, mígnem néggyel a vége előtt a fehérvári negyedik sor szépen csinált meg egy 3 a 2 elleni létszámfölényes szituációt: Terbócs húzott középre, jól készítette le Vértes elé, aki kíméletlenül bevágta a rövid felsőbe. Bernard 47 másodperccel a lefújás előtt Hári hatalmas helyzeténél tette fel a koronát vasárnapi teljesítményére, a dudaszóig megőrizve a 3-1-es eredményt.

A Bolzano így visszavágott a két héttel korábbi, székesfehérvári vereségért, sorozatban ötödik sikerét aratva tett újabb lépést az alapszakasz-győzelem felé. A Fehérvár maradt a 8. pozícióban, hétfő este már Feldkirchben lép jégre.