Magyarország?Lengyelország 5-2

A magyar válogatott magabiztos hokival nyerte meg a Tippmix Nemzetek Tornája első mérkőzését a Tüskecsarnokban.

Az első harmad első perceitől egyértelmű magyar dominancia volt megfigyelhető a pályán, a játékszer jórészt az ellenfél harmadában tartózkodott, ennek jó néhány lövés volt a következménye, ellenben a lengyel kontrák nem tűntek veszélyesnek. Az első gólra a 12. percig kellett várni, akkor Magosi Bálint lényegében a kapu mögül kotorta be a pakkot a Murray hálóőr által a rövidnél szabadon hagyott résbe, 1-0. A második jött hamar, uralták a jeget a mieink, a lengyelek védekezése összekuszálódott, Bartalis István tisztára játszotta magát, a bekkje által megzavart kapus tehetetlennek bizonyult, a korong a bal felsőbe vágódott. A folytatásban megpróbáltak kijönni a lengyelek, nem igazán sikerült, kisszámú veszélyes próbálkozásaikat Hetényi Zoltán magabiztosan hatástalanította.

A második játékrész áthúzódó hazai előnnyel indult, amiből sajnos lengyel gól született, Urbanowicz és Przygodzki lépett meg kettő-a-semmiben, utóbbi nem hibázott, 2-1 a 21. percben. Maradt a lengyel fölény, a vendégek közel jártak az egyenlítéshez, annál inkább, hogy gyors egymásutánban kétszer is emberelőnybe kerültek, Hetényin múlott, hogy nem tudtak betalálni. Közel jártunk a felvonás feléhez, amikor a mieink visszavették az irányítást, és ennek meg is lett az eredménye, Vas János második próbálkozásra át tudta tenni a korongot Beczének a kapu torkában, a Csíkszereda hokisa nem hibázott, 3-1. A második lengyel találat ehhez képest szinte a semmiből jött, Bryk belépett a harmadunkba, lövése megpattant egy boton, és a kapunk bal oldalába hullott, 3-2 a 37. percben.

A harmadik menet elejét ismét megnyomták a lengyelek, de ennek ezúttal nem volt eredménye. A magyar nemzeti együttes rövidesen kiszabadult, és a 48. percben Nagy Gergő fórban lőtt góljával magabiztosabbá tette vezetését, 4-2. Innentől az ellenfél kevesebb meggyőződéssel hajtott a felzárkózásért, amiben egy újabb emberhátrány is akadályozta. A dolgok az 57. percben dőltek el, Nagy Gergő kiváló hosszú passzát ügyesen tette tovább Sofron, majd szép gólt lőtt a felzárkózó Szirányi, 5-2. A hátralévő percekben közel álltunk a hatodikhoz, de az állás már nem változott. Magyarország sorozatban hatodszor nyert rendszeres partnere és riválisa ellen. Folytatás szombaton kora délután.